EquiTV.cz

ŽIVĚ na EquiTV: 20. a 21.8. pony MČR, finále ZP, dostihy Karlovy Vary
Získejte přednostní přístup k informacím na EquiTV.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|PODPORUJEME:|Zduchovice - MČR pony skoky a drezura 17. - 21. 8.|Humpolec - všestrannost finále Zlaté podkovy 19. - 21. 8.|Humpolec - spřežení finále Zlaté podkovy 19. - 21. 8.|Hradištko - drezurní KMK 23. 8.|Martinice - skoky 24. 8.|Chuchle Arena Praha - skoky 25. - 28. 8.|Olomouc - skoky 26. - 28. 8.|Královice - drezura a paradrezura 27. 8.|Královice - skoky 28. 8.|Písek - skoky finále KMK 1. - 3. 9. |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31B
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Equinews: GC pokračovala v Mexiku. Larizano psal historii v Prvomájové

reklama
03.05.2022  |  AUTOR  |   |   FANCLUB   |  

Parkurová elita se potkala na Global Champions v Mexiku. – Čtrnáctiletý ryzák Larizano se stal nejstarším vítězem v historii Prvomájové steeplechase. – Union Forces má nadále formu, v Chuchli letos už podruhé nenašel přemožitele. Více v Equinews.

reklama 32A
banner
banner
banner
banner

 
Internetová televize EquiTV.cz připravuje v průběhu jezdecké a dostihové sezony pravidelný pořad Equinews, který vysílá také například Televize Seznam, Stream.cz a v rámci zpravodajské relace Report i kanál Sport 5. Podívejte se na jeho aktuální díl!
 

Prague Lions byli v Mexiku devátí. Beerbaum opět nenašel přemožitele

Třetí mítink série Global Champions 2022 se odehrál v Mexico City ve dnech 29. a 30. dubna. Ve dvoukolové týmové soutěži reprezentovali tým Prague Lions Anna Kellnerová, Pieter Devos a Niels Bruynseels.
 
Do první části soutěže Global Champions League s překážkami do 155 centimetrů nastoupila Anna Kellnerová, která v sedle klisny Catch Me If You Can předvedla solidní výkon s jedním zaváháním. 
 
Jednu chybu udělal i její týmový kolega Belgičan Pieter Devos s valachem Kannabisem van de Bucxtale. Devos pak nastoupil i do sobotního druhého kola, tentokrát však přesedlal na svou stájovou jedničku – belgickou klisnu Claire Z. Ani změna koně ovšem čistý výsledek nepřinesla a jezdec zapsal na týmové konto znovu čtyři trestné body.
 
Annu Kellnerovou vystřídal v sobotu další z Belgičanů v řadách Pražských lvů Niels Bruynseels. Jízda s hnědákem Delux van T&L mu vyšla skvěle a konto družstva trestnými body nezatížil. Celkový součet i tak činil dvanáct trestných bodů, což znamenalo konečné deváté místo.
 
Česká reprezentantka startovala v kvalifikaci jednotlivců do Grand Prix a opět jednou chybovala. Dva trestné body navíc za překročení času jí však bohužel stály postup do hlavní soutěže.
 
Zástupci hned čtyř družstev nastupovali do druhého kola bez trestných bodů, a mohli tak pomýšlet na vítězství. Za Piráty ze St. Tropez zapsal druhou nulu německý reprezentant Daniel Deusser. V obou částech soutěže mu k tomuto výbornému výkonu pomohla hnědka Killer Queen. Rovněž jeho kolega Ir Michael Pender, který startoval s irským valachem HHS Calais, ani jednou nechyboval. Piráti tak mohli jen čekat, jak si povedou jejich soupeři ze zbývajících třech týmů.
 
New York Empire neměli svůj den. Spencer Smith s Quibelle shodil dvě překážky, a když pak přidal jednu chybu i Denis Lynch na valachovi Brooklyn Heights, bylo jasné, že na nejvyšší příčky jejich výkon stačit nebude.
 
Šance se tak chopili zástupci Hamburg Giants. Ty v Mexiku reprezentoval nizozemský tandem Bart Bles a Jur Vrieling. Bles zajel v pátek čisté kolo v sedle hnědáka Comme Laude W a v druhém dějství využil možnosti měnit koně a rozhodl se pro hřebce Kriskrase DV. Také s ním překonal všechny překážky bez zaváhání a také jeho kolega Jur Vrieling s valachem Fiumicinem van de Kalevallei přidal nulu i v sobotní jízdě. 
 
Hamburg Giants se tak dostali do vedení před St. Tropez Pirates a poslední, kdo mohl promluvit do celkového pořadí, byly Labutě ze Šanghaje. Jenže zkušený německý reprezentant Christian Ahlmann shodil s hřebcem Solid Gold Z trochu nečekaně hned dvě překážky a jednou šla k zemi bariéra i u Katrin Eckermann v sedle Cala Mandie. Pro Shanghai Swans to znamenalo pokles až na osmé místo. O vítězích musel tentokrát rozhodnout součet dosažených časů bezchybných družstev. 
 
Ten nahrál jezdcům Hamburg Giants, kteří se tak poprvé v sezoně 2022 stali vítězi v sérii Global Champions League. St. Tropez byli druzí před třetími Cannes Stars. Díky triumfu v Mexiku se Hamburští obři vyhoupli i do vedení seriálového žebříčku, v kterém se za nimi řadí Berlin Eagles a Madrid In Motion. Pražským lvům patří pozice číslo devět.
 
Vrcholem v rámci individuální série Longines Global Champions Tour byla sobotní Grand Prix, v níž se do rozeskakování nakonec probojovalo šest dvojic. Jako první do něj nastoupil Belgičan Gilles Thomas v sedle jedenáctileté klisny Luna van het Dennehof. Po jedné chybě v čase 46,49 sekundy neměl však příliš velké šance na pódiové umístění. 
 
Hned druhý startující Denis Lynch z Irska ukázal, že laťka se dá posunout výrazně výš. Zkráceným parkurem projel na třináctiletém valachovi Brooklyn Heights bez penalizace a časomíra mu v cíli ukázala hodnotu 44,56, čímž dostal ostatní soupeře pod tlak. 
 
Druhým Belgičanem na startovní listině rozeskakování byl Pieter Devos, jenž v týmové Global Champions League startuje za tým Prague Lions. Držet palce mu do kiss and cry zóny přišel i jeho kolega z Pražských lvů Niels Bruynseels, jenž s Deluxem Van T & L v základní části soutěže jednou chyboval a skončil patnáctý. Devos s klisnou Claire Z bohužel shodil úplně poslední skok, což se mu stalo osudným letos již poněkolikáté. Čtyři trestné body a čas 45,56 tak pro něj znamenaly v důsledku páté místo před šestým Gillesem Thomasem.  
 
Čtvrtý skončil Brit Ben Maher na hřebci Faltic HB, když také jednou chyboval, ale v cíli mu časomíra ukázala hodnotu 44,07. Šlo tak o nejrychlejší jízdu ze všech.
 
Zbývající dvě dvojice již nezaznamenaly žádnou penalizaci, ale byly pomalejší. Ir Michael Duffy na valachovi Zilton Sl Z dokončil v čase 44,59, čímž se dostal o pouhé tři setiny za svého krajana Denise Lynche. Posledním, kdo mohl zamíchat pořadím, byl Němec Ludger Beerbaum na klisně Mile.
 
Ten proletěl cílem v čase 44,51 sekundy, a protože nechyboval, mohl začít slavit druhý triumf v rámci letošního ročníku tohoto prestižního seriálu. Vstupenka do Super Grand Prix, která se pojede na podzim v Praze a která je bonusem pro vítěze jednotlivých Velkých cen, tak připadla druhému jezdci v pořadí Denisovi Lynchovi.
 

Duel veteránů: Larizano porazil Theohpilose v Prvomájové steeplechase

Po jednašedesáté se v neděli 1. května konal prvomájový mítink v Lysé nad Labem a populární akce nezůstala nic dlužna své pověsti. Dostihovému odpoledni přihlížela nejpočetnější divácká návštěva za poslední léta, která vytvořila výbornou atmosféru.
 
Do Prvomájové steeplechase nastoupila po škrtu polokrevného Shoemakera jen pětice koní. Jako favorit odskakoval vítěz Velké pardubické z roku 2019 Theophilos, který tento dostih v minulosti už dvakrát vyhrál a v případě dalšího úspěchu se mohl stát druhým trojnásobným vítězem v historii. Jeho stálého jezdce Josefa Bartoše, plnícího pracovní povinnosti v Miláně, nahradil žokej Marek Stromský.
 
V první polovině 4200 metrů dlouhé tratě bylo tempo podle očekávání vlažné a všichni aktéři vyčkávali, kdo převezme iniciativu. Po startu se dostali dopředu Larizano a Mobilization, na třetí pozici cválala Milsueldos před Theophilem. Skokansky nedělal kurs čítající všechny klíčové překážky včetně tribunního skoku nebo Karlova vodního příkopu nikomu ze startujících problémy.
 
K jediné dramatické situaci došlo před irskou lavicí. Tam se pomalu běžící pole úplně zastavilo a Marcel Novák mladší opustil sedlo pětiletého Dumon Roclaye. Zbylá čtveřice po několika okamžicích pokračovala v dostihu. V závěrečném kilometru nastoupili Larizano a Theophilos, a třebaže se zdálo, že favorit dotáhne svůj útok do vítězného konce, Larizano v sedle s Jaroslavem Myškou odolal a triumfoval jistě o 3 1/2 délky. Třetí skončila Milsueldos a do cíle se dostal i čtvrtý Mobilization.
 
Vlastní odchovanec trenéra Stanislava Popelky Larizano v barvách stáje Hvozd-Popelka si po loňském triumfu v polském Crystal Cupu nebo Velké slušovické steeplechase z roku 2019 připsal další velký úspěch. Zároveň se ve svých čtrnácti letech stal nejstarším vítězem v historii Prvomájové steeplechase a překonal dosavadního rekordmana Mercatora z konce 80. let.
 
Zatímco z Prvomájové steeplechase odešlo středisko Mlýnce / Bohuslav rodiny Váňových poraženo, spravilo si chuť ve druhé steeplechase. 3700 metrů dlouhá Steeplechase parku Mirakulum se změnila ve velkou exhibici ryzáka Angkor Wata ze stáje Joly.
 
Druhý z Českého derby 2019 triumfoval velmi lehce o 13 délek a doběhl si pro své druhé překážkové vítězství. V jeho sedle se ze svého prvního triumfu na české půdě radoval mladý ruský jezdec Anton Andrejevič Orčinskij. Druhé místo si podobně suverénně pohlídal Odigny před Mostarem.
 
Emotivním dostihem byl Memoriál Tomáše Hurta s podporou rodiny a přátel, vypsaný na památku bývalého překážkového šampiona a trenéra, který náhle zemřel před dvěma lety v den svých 38 narozenin. Při svém debutu na proutěných překážkách na sebe upozornila loňská jedničková vítězka Crush On Me, hájící nově barvy stáje M+M Kvapilovi. Pod žokejem Marcelem Novákem deklasovala hnědka své soupeře o 5 délek. Souboj o druhé místo rozhodl pro sebe Dovalweeno před Skilled Playerem.
 
V rovinové části programu se největší pozornost upírala na Cenu společnosti Tipsport, v níž se po více než roční přestávce vracela na dráhu někdejší klasická vítězka Barthesa. Bělka odskakovala jako desetinová favoritka, ale nakonec se musela spokojit s pátou příčkou.
 
Optimálně načasovým útokem se prosadil sedmiletý Let Fire s Jiřinou Andrésovou. Svěřenec Dušana Andrése vyhrál jistě o 2 3/4 délky před Rabbit Coulsty a Waste No Timem. Manželé Andrésovi a stáj Dostihové centrum Zámrsk dr. Václava Bruny měli úspěšný den, v rámcovém programu triumfovali ještě s devítiletým valachem Vossolie.
 

Union Forces letos neporažen. V Ceně Flinta deklasoval soupeře

Nezvykle v pátek odpoledne se konal další klusácký mítink v Chuchle Areně Praha. Dostihové odpoledne vypsané na 29. duben nahradilo původně plánované dubnové dostihy v Bravanticích a jeho vrcholem byla Cena Flinta.
 
Tradiční dostih na 1670 metrů měl letos přívlastek Velká čarodějnická cena a po škrtu dvou aktérů se musel spokojit se čtyřčlenným polem. Pro většinu startujících to byla odveta za Velkou dubnovou cenu, jejíž vítěz Union Forces šel na startu jako horký favorit.
 
Podobně jako před dvěma týdny se staral o tempo desetiletý Trespasser s amatérem Miloradem Jovanovičem, výrazně mu však sekundoval Varenne Venus v sulce s Ilonou Kubíkovou. Laurens Rinkes dlouho vyčkával a v prvním okruhu ztrácel na vedoucí dvojici několik délek. Na chvostu pole se držel jeho tréninkový kolega Inaccessible Grou.
 
K rozhodujícímu útoku nasadil Union Forces před závěrečným obloukem. Vnější stopou dorovnal svou ztrátu na Trespassera i Varenne Venus a v cílové rovině lehce odskočil. Rozhodčí komentovali převahu hvězdy stáje Team Kotásek & FFF Stables výrokem "zadrženě 12". Vzdálené druhé místo si pohlídal Trespasser před Varenne Venus.
 
Union Forces vyklusal kilometrový čas 1:14,5 (jedna minuta, čtrnáct sekund a pět desetin) a zůstává po dvou letošních startech neporažen.
 
Zajímavý průběh měla Prix du Trotteur Francais na 2180 metrů, druhý díl seriálu pro francouzské klusáky. K vítězství stylem start – cíl se nadechoval svéhlavý Diable Maya s amatérem Bedřichem Novákem, ale v cílové rovině zacválal a byl diskvalifikován. Jeho záváhání využil Embargo D' Ukraine vedený Pavlem Vávrou a zopakoval si dva týdny staré vítězství.
 
Za ryzákem stáje Vávra Chropyně finišoval na druhém místě Florizel a pořadí nejlepších dotvořil Grandfather D'am.
 
Foto: poskytlo tiskové středisko GCL

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33C
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu!

Za 50 Kč měsíčně získáte informace v předstihu i další výhody a bonusy…

Fanclub JEZDCI.CZ | Fanclub EQUITV.CZ

 

Přehled plánovaných on-line přenosů na EquiTV.cz:

 
 
 
 
 
 
• 27. 08. dostihy Most
 
• 02. 09. skoky KMK Písek
 
• 03. 09. skoky KMK Písek
 
• 03. 09. working equitation Královice
 
• 03. 09. klusáci Chuchle Arena Praha
 
​• 04. 09. working equitation Královice
 
​• 04. 09. dostihy Chuchle Arena Praha
 
​• 10. 09. všestrannost CCI a MČR Borová
 
​• 11. 09. všestrannost CCI a MČR Borová
 
​• 11. 09. skoky Zduchovice
 
​• 11. 09. dostihy Chuchle Arena Praha
 
​• 18. 09. skoky Chuchle Arena Praha
 
​• 18. 09. voltiž MČR Frenštát pod Radhoštěm
 
​• 18. 09. dostihy Karlovy Vary
 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE