Elegance i napětí. MČR pony v drezuře a ve skocích hostily Zduchovice

Dlouholetým hostitelem mistrovství České republiky v drezuře a v parkurovém skákání dětí na pony jsou středočeské Zduchovice a v letošní sezoně tomu nebylo jinak. O medaile tam naděje českého jezdeckého sportu soutěžily ve dnech 19. až 22. srpna.

27.08.2021 18:00  |  Pořad: Pony sport  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

V šampionátu dětí od 14 do 16 let na pony nejvyšší výškové kategorie předvedla nejlepší závěrečný kür dvojice Tereza Hučková a Vivano. Na zlato to ovšem nestačilo. V součtu všech tří kol byla ve Zduchovicích nejlepší Alice Hubáčková, která sedlala šestnáctiletého valacha Prince.

Kompletní sestava z nedávného drezurního mistrovství Evropy se představila v soutěži Masters. A i v té se jezdkyně seřadily přesně podle výsledků z evropského šampionátu. Bronz získala Barbora Kavanová s Icarem van de Bulkshoeve. Druhé místo obsadila po velmi pěkném freestylu se známkou přes 72 procent Zuzana Hradilová. Startovala se svou jedničkou – valachem jménem Arturo Martini. Mistryní republiky v Masters se stala Anna Procházková s Nice Guyem, která dokonce ve volné jízdě překročila hranici 78 procent.

O tituly v parkurové soutěži dětí od 11 do 13 let na pony do 135 cm KVH se rozeskakovalo pět dvojic a tři z nich zopakovaly bezchybnou jízdu. Nejpomalejší z nich byla Marie Anastázie Hošáková s poníkem Del Aifr Repont a skončila tak třetí. Její čas byl 28,02, tedy o 11 setin pomalejší než v případě Evy Rothové s Roxanne 1. Skvělý čas 25,15 sekundy zaznamenal Václav Humplík s Merlinem 31 a zaslouženě tak zvítězil.

Také v soutěži dětí od 11 do 13 let na ponících kategorie B rozhodovalo o medailistech rozeskakování. S těsným odstupem zvítězila Zuzana Ciompová, když s hnědákem Donem Pirem procválala cílem s nulou v čase 30,11 sekundy. Nechala tak za sebou druhou Adrianu Hakrovou, která startovala s holandskou klisnou A Starlight C. Bronz vybojoval rovněž bezchybný Jan Zeman se zkušeným čtrnáctiletým běloušem Bamem 2.

V šampionátu nejstarších dětí, tedy od 14 do 16 let na pony do 148 centimetrů v kohoutku, došlo také na rozeskakování. S šesti trestnými body jej dokončila Sarah Dajbychová, která se představila s českou klisnou Topi 5. Jejich jízda stačila na třetí místo. Jedno shození přišlo i v případě Vítka Sommera na Kokosce Lužické, a bylo z toho stříbro. Mistryní republiky se stala Kateřina Bubáková, která s Idou Florimou dokončila po třech čistých kolech bez trestných bodů i rozeskakování.

NE⏳21.04. ⏰13:30 dostihy Praha Chuchle ▶️