EquiTV.cz

POZOR! Ve středu 20.10. ve 20:10 přijde EQUINET s velkou novinkou
reklama 31A
banner
banner
banner
bannerreklama

Dojemná obhajoba titulu Hany Vášáryové a klisny Filipy z MČR v drezuře

17.09.2020  |  AUTOR  | 
REPORTÁŽ
 |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Mistrovství České republiky v drezuře hostilo druhý zářijový týden olomoucké Equine Sport Centrum. Hvězdný návrat při něm zažila loňská vítězka seniorské kategorie Hana Vášáryová, která startovala opět s klisnou Filipou.

reklama 32A
banner
banner
banner
banner


V nejmladších kategoriích drezurního mistrovství se rozdávaly medaile již v sobotu, závěrečný den proběhla poslední kola jezdců do 25 let, seniorů a handicapovaných jezdců. Mezi nimi vybojoval nejvyšší příčku Vladimír Votřel s Lilií. Ten poměrně těsně předstihl loňskou vítězku a doposud jedinou paralympioničku v drezuře Anastasju Vištalovou na klisně Dominique. Třetí skončila Kateřina Lesová na Salvatorovi. V soutěži jezdců nezařazených do žádného z gradů nenašla přemožitele Tereza Dubcová s Mon Aer.
 
Mezi jezdci do 25 let skončila na třetím místě Laura Lišková s Wormanem. Její skóre bylo 67,251 %. Druhé místo brala Aneta Havlíčková s Fieneke, která získala celkem 69,553 %. Jasnou favoritkou se od samého začátku stala Eva Vavříková s klisnou Belle Ennie. Vedení se ujala hned v prvním kole a ani v těch následujících nenašla přemožitele. Vyhrála s výsledkem 71,983 %. 

V malé rundě seniorů patřilo třetí místo Evě Jančaříkové s valachem Kandro, která byla ohodnocena 68,780 %. Po prvním kole vedl Fabrizio Sigismondi, který sedlal klisnu Go for it, v druhé a třetí části závodu však skončil na druhém místě a stejné pořadí zaujal se ziskem 69,168 % i v celkových výsledcích. Zvítězila Kamila Kotyzová s klisnou Linet, které pro získání mistrovského titulu stačilo 69,386 %. Úvod jí sice nevyšel podle představ a skončila až čtvrtá, ale další dva dny předváděla nejlepší výkony s hodnocením kolem 70 %.

Ve velké rudně seniorů předvedla třetí nejlepší výkon Tereza Hábová s Jamesem Bondem. Průměrné hodnocení této dvojice bylo 67,276 %. Místo druhé vybojoval Michal Košťál s valachem Little Jack. Výsledek této dvojice byl 68,679 %. Jasnou převahu nad ostatními však měla Hana Vášáryová s klisnou Filipou. Po třech kolech obdržela nejlepší procentuální hodnocení, čímž po roce opět vybojovala titul mistryně České republiky. Její vítězné hodnocení bylo 70,918 %. Úspěch to byl pro ni velmi emotivní, neboť se Filipa teprve nedávno vrátila do sportu po vážném zranění spojeném s dlouhodobou rekonvalescencí.

Na závěr dodejme, že v rodině Vášáryových se slavila ještě jedna mistrovská obhajoba. Vítězkou v dětské kategorii se totiž stala Johana Vášáryová s hřebcem Firestonem. Mezi mladšími juniory nenašla přemožitele Tereza Matoušková s Paolo Il Bello, ze starších juniorů odjížděla se zlatem z Olomouce Eliška Skřivanová v sedle Farewell.

Foto Jenda Andrash / ESC Olomouc

POŘAD: Drezura

reklama 33B
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte aktualizace! 

• 24. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 30. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 30. 10. volnost – šampionát ml. koní Svržno
• 30. 10. dostihy – Most (live+5)
• 06. 11. dostihy – Praha (live+5)
• 07. 11. dostihy – Kolesa (live+5)
• 13. 11. klusáci – Praha

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE