Diana Lochmanová skončila při CCI3*-S v Borové třetí. Vyhrál Mergler

Jihočeská Borová se stala během druhého zářijového víkendu dějištěm mezinárodních závodů ve všestrannosti. Soutěže CCI byly vypsány ve třech úrovních. Na úrovni dvou hvězd se jely soutěže v krátkém i dlouhém formátu, hlavní kategorií byla CCI3*-S.

15.09.2021 17:00  |  Pořad: Všestrannost  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Kategorii CCI2* v takzvaně krátkém formátu ovládla německá jezdkyně Anna Katharina Vogel, která obsadila první i třetí místo. Vítězným koněm byla osmiletá klisna Lucky Bon Bini, s níž Němka zaznamenala výsledek 31,7 trestného bodu. Mezi dva koně této jezdkyně se na druhé místo dokázala vklínit česká reprezentantka Eliška Orctová s trakénskou klisnou Kireou.

V dlouhém formátu dvouhvězdové soutěže se dařilo dalším českým dvojicím. Hned tři se dostaly do TOP5. Lucie Příhodová sedlala hnědáka Cry Boye a po velmi dobré drezuře a bezchybném parkuru dojela celkově čtvrtá. Třetí místo brala Adéla Císařová s českým valachem Chestertonem, která předvedla druhou nejlepší terénní jízdu. Stejná jezdkyně obsadila také konečnou druhou příčku, a to se sedmiletou klisnou Amanou, s kterou si do výsledkové listiny zapsala 35,4 trestného bodu. O dva trestné body méně nasbírala Rakušanka Amy Rose Frühwirth na hnědákovi Gin Tonic 150 a radovala se tak z vítězství v kategorii CCI2*-L.

Nejvyšší obtížnost měla soutěž CCI s třemi hvězdami v krátkém formátu. V té skončil těsně pod stupni vítězů Miroslav Trunda, který se představil s klisnou Ideale Coeur De La Licorne. Úspěch slavila česká dvojice Diana Lochmanová a Simon. Ta inkasovala během třech zkoušek celkem 37,3 trestného bodu, což stačilo na třetí místo.

Stejné skóre zapsal také Němec Hannes Mergler na valachovi Shibasaburo a zařadil se na druhou příčku. Tento jezdec se představil i s klisnou Shigou. S tou zajel druhý nejlepší výkon v drezuře, nechyboval v krosu ani parkuru a s výsledkem 29,5 trestného bodu si dojel pro vítězství.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️