Devět mistrovských titulů v paravoltiži. Šampionát hostila TJ Orion

Pražská tělovýchovná jednota Orion hostila ve dnech 3. a 4. října mistrovství České republiky v paravoltiži. Vypsáno bylo celkem devět soutěžních kategorií a na mistrovské medaile si někteří účastníci sáhli úplně poprvé.

08.10.2020 16:30  |  Pořad: Voltiž  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Nejvyšší průměrnou známkou napříč všemi kategoriemi se mohly pochlubit Marcela Mikelová a Hana Šimečková z Tělovýchovné jezdecké jednoty Lucky Drásov, které tak s klisnou Valiskou vyhrály soutěž dvojic. Známka měla hodnotu 8,72.

Nejlepší skupinou letošního šampionátu je Jezdecký klub Fany Hostěnice. Její členové závodili s Besinou a vyjeli si hodnocení 8,04.

Dalším mistrem republiky pro rok 2020 je Sebastian Lodin z Jezdeckého klubu Voltiž Trojan, jenž závodil s Barborkou. Prvenství si připsal v soutěži jezdců s tělesným postižením prvního stupně.

V kategorii jezdců s tělesným postižením druhého stupně vyhrála Marcela Mikelová na Valisce. Startovala v barvách TJJ Lucky Drásov.

Zlato v soutěži pro sportovce s mentálním postižením prvního stupně vybojovala Daniela Wiederová na klisně Barborce z Jezdeckého klubu Voltiž Trojan.

Titul ze soutěže mentálně postižených jezdců druhého stupně si odvezla Tereza Huynhová z Epony Brno, která cvičila s Besinou.

Vypsaná byla také kategorie pro paravoltižéry s lehkým psychickým postižením. Tu ovládla drásovská Hana Šimečková s Valiskou a mezi jezdci zařazenými do kategorie LPT, tedy s lehkým tělesným postižením, byla nejlepší Eliška Čejková s Šibalem. Hájila barvy Jezdeckého klubu Počin.

Stejný klub a stejný kůň je pak zaspaný také u mistryně v soutěži jezdců se zdravotním omezením. Tou se stala Veronika Marečková.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️