EquiTV.cz

reklama 31C
banner
banner
banner
banner

Devadesátka EquiTV: Talent je zpět, vítěz Velké pardubické poražen

12.09.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Na závodišti Pardubice se v sobotu 7. září uzavřel kvalifikační cyklus 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. Na dobře připravené dráze se pět týdnů před vrcholem sezony ukázalo hned několik hvězd první velikosti.

reklama 32C
banner
banner
banner
banner

Zatímco stříbrný z loňské Velké pardubické Hegnus doběhl na druhém místě ve dvojkovém krosu na 4500 metrů, úřadující vítěz Tzigane du Berlais nastoupil přímo do kvalifikační Ceny města Pardubic Euro Equus. Ani on se však vítězstvím neozdobil. V úvodu se nikomu nechtělo dopředu a první tři překážky zdolalo devítičlenné pole vyloženě vycházkově. To nevyhovovalo právě Tzigane du Berlais, kterého to na chvíli vyneslo dopředu a svěřenec Pavla Tůmy zcela ztratil chuť běžet. Spolufavorit Theophilos se pro změnu přetahoval se svým jezdcem Josefem Bartošem a chvíli trvalo, než se v dostihu usadil.

Na postupném zrychlování se podíleli Mazhilis, Krocoleon a ve druhé polovině dostihu zejména Dulcar de Sivola, který ještě na Havlově skoku vedl s náskokem několika délek. V posledním oblouku však zavelel k útoku Marcel Novák na osmiletém Talentovi, který se vracel na dráhu po patnáctiměsíční pauze. Zástupce DS Kabelkovi se jako první dotáhl na vedoucího Dulcara de Sivolu a lehce odešel od pole.

Pohledný závěr Thephila stačil na druhé místo šest délek za vítězem, třetí finišoval další svěřenec Josefa Váni Mazhilis. Až za nimi skončili dva vítězové Velké pardubické, čtvrtý Ribelino a pátý Tzigane du Berlais.

Pro trenérku Hanu Kabelkovou znamenal Talentův úspěch první vítězství v aktuální sezoně. Největší satisfakci však zažil Marcel Novák, který se vrátil do sedla jen sedm dní po těžkém pádu ve Velké mostecké steeplechase a kromě Talenta dokázal v Pardubicích zvítězit i se sedmiletým Playerem. Oba koně budou dohlášeni do Velké pardubické.

Foto: Václav Volf, fotovolf.com

POŘAD: Devadesátka EquiTV

reklama 33D
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE