Devadesátka EquiTV: Bridport udělal radost nejmladšímu majiteli

Jeden z nejlépe obsazených ročníků sprinterského Memoriálu Jaroslava Maška v neděli na závodišti Velká Chuchle vyhrál čtyřletý valach Bridport pod žokejem Janem Vernerem.

28.04.2019 20:05  |  Pořad: Devadesátka EquiTV  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Hnědák trénovaný Štěpánkou Myškovou proti elitě domácích sprinterů slavil první vítězství kariéry. V těsném doběhu porazil o jednu a čtvrt délky silně finišujícího Red Persiana, třetí doběhl osmiletý Tropical Bond.

Sázkový favorit Noble Cliffs následoval na čtvrtém místě poté, co jeho jezdci Adamu Florianovi v rozhodující chvíli ulétla plácačka bičíku a svého hnědáka v závěru vyjížděl jen rukama. Vítěz Gomba handicapu Master Of Gold skončil pátý.

Pro manžele Štěpánku a Jaroslava Myškovy, kteří působí ve Valech u Přelouče, to bylo emotivní vítězství. Zrodilo se totiž v barvách rodinné stáje Jakub Myška - Myšková a cenu pro vítěze si osobně převzal jejich malý syn Jakub.

Z Irska dovezený Bridport naznačil své možnosti už dříve dvěma druhými místy v dostizích II. kategorie. Nyní by měl být směřován do dalších jedničkových sprintů.

Zajímavým dostihem byla také čtyřková Cena Logio na 2400 metrů, ve které si pro suverénní vítězství doběhl tříletý Dalandi s žokejem Janem Rájou.

Hřebec z vlastního chovu rodiny Nieslanikových je přihlášen do Českého derby i St. Legeru a ve druhém startu kariéry ukázal nemalý potenciál. Už v polovině cílové roviny bylo o vítězi rozhodnuto a v cíli měl svěřenec trenéra Miroslava Nieslanika k dobru 6 délek.

Také na dalších místech doběhli koně přihlášení do klasických dostihů Reine D’Argent a Zafiro

ST⏳01.05. ⏰13:30 dostihy Lysá ▶️
SO⏳04.05. ⏰13:00 dostihy Most
NE⏳05.05. ⏰08:00 skoky ČSP Brno ▶️
NE⏳05.05. ⏰13:00 skoky Praha Chuchle ▶️