Chýle jediný čistý ve Velké ceně Hradištka. Štětina je druhý a třetí

Český skokový pohár pokračoval dalším kvalifikačním kolem v Hradištku u Sadské. Na start Velké ceny se postavilo 23 dvojic, z nichž do finále pokračovalo devět. Sedm z nich si přitom neneslo žádné bodové zatížení ze základní části soutěže.

14.08.2020 06:30  |  Pořad: Skoky  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Napodruhé však již u většiny dvojic chyby přibývaly, a tak se na medailové pozice dostali i ti, kteří inkasovali čtyři trestné body. Těsně pod stupni vítězů skončil Ondřej Pospíšil s Einfachem, jelikož jeho čas 61,62 nepatřil mezi ty elitní. O tři sekundy rychlejší byl Jan Štětina s Cabaretem a ještě výrazně kratší čas zapisoval stejný jezdec v sedle Fantastica-S. Nestačil jen na Jana Chýleho s Larou. Právě tato dvojice byla jedinou, která si udržela nulu na bodovém kontě až do konce a zaslouženě zvítězila.

Jan Chýle je stejně jako Ondřej Pospíšil, Matěj Kotalík a Vladimír Tretera aktuálně s dvaceti body na děleném desátém místě pohárového žebříčku jezdců. Minimální náskok jednoho bodu mají Patrik Majher a Lucie Strnadlová, o další bod navíc pak Kateřina Kučerová a Sára Vingrálková. Těsně pod hranicí finále je nyní s 27 body Kateřina Veselovská, ale kvalifikovat by se mohla, jelikož čtvrtý Rudolf Doležal finálový start neplánuje, byť má nyní 31 bodů. Nejlepší trojice má již výraznější náskok. Rovných 50 bodů nasbíral Aleš Opatrný, a ještě o dva víc Ondřej Zvára. Jan Štětina díky dvanácti bodům z Hradištka poskočil na první řádek tabulky. V součtu jich má padesát sedm.