Channel Star s řadou bezchybných dvojic. Nejrychlejší byl Písařík

Jezdecký areál ve středočeských Zduchovicích nedaleko Kamýku nad Vltavou hostil během předposledního květnového víkendu první kolo parkurového seriálu Channel Star 2021. Vítězem dvou nejvyšších soutěží se stal Oliver Písařík.

25.05.2021 16:30  |  Pořad: Skoky  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Do hlavní soutěže na čas s překážkami do 135 centimetrů nastoupilo třicet dva dvojic, a protože více než polovině z nich se podařilo překonat kurz bez trestných bodů, byl to právě čas, který významně promluvil do pořadí na nejvyšších příčkách.

Ve výborné formě se představil Jan Štětina s osmiletým valachem Elvisem S. Zkušený jezdec předvedl čistý výkon a v cíli zaznamenal čas 68,46 sekundy. To nakonec stačilo na třetí místo. Stejnému jezdci se dařilo i s Fanstasticem a s Gussem S. S nimi skončil sedmý a devátý. Dalšími z jezdců, kteří nechyběli vícekrát v TOP10 byli Sergej Motygin a Björn Nagel. Motygin s Cassitalem By Boris skončil čtvrtý a s Dylanem osmý. Nagel vybojoval pátou příčku na koni Livius P, desátou pak s I am Luidam. Z nejlepší desítky nelze opomenout ani Matěje Kotalíka na Cesanovi V.

O bezmála sekundu rychlejší než třetí Jan Štětina s Elvisem S byl Luděk Smaha, který ve Zduchovicích startoval s holandským valachem Htadermie. Dosažený čas mu tak stačil na druhou příčku. Vítězem se stal Oliver Písařík, který v sedle patnáctileté belgické klisny Abanty Van De Huisens proletěl parkurem bez zaváhání a v bezkonkurenčním čase 66,51 sekundy. Stejná dvojice vybojovala prvenství již v předešlé soutěži, jejíž překážky byly o pět centimetrů nižší.

Ve Zduchovicích se závodí i během posledního květnového týdne, a to konkrétně v pátek a v sobotu. Od 3. do 6. června pak toto jezdecké centrum bude hostit mezinárodní parkurové závody kategorie CSI2*, během nichž se vedle domácí špičky představí i jezdci z řady evropských zemí.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️