EquiTV.cz

Poslouchejte jezdecké rádio! Podcasty EquiTV nyní třikrát týdně!
Zimní jezdecký pohár 2021: od 30. ledna do 14. března|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |POSLOUCHEJTE příběhy lidí, kteří milují koně! JEZDECKÉ RÁDIO je tu pro Vás!|VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|Český skokový pohár|Zlatá podkova|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc|Hořovice
reklama 31D
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Boj o titul, jak má být. Připomeňte si pevné nervy Aleše Opatrného

02.08.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Jednou z nejsledovanějších parkurových akcí celé sezony bylo mistrovství České republiky jednotlivců, žen a jezdců ve věku do 25 let. Po dvou letech ho přivítaly středočeské Martinice, a to ve dnech 25. až 28. července.

reklama 32B
banner
banner
banner
banner

Vrcholy všech individuálních tříkolových soutěží se konaly v rámci nedělního programu. Třetí kolo kategorie U25 nabídlo zajímavé rozuzlení. Tři dvojice do něj přicházely s čistým štítem, a tak se mohlo zdát, že právě mezi nimi se bude rozhodovat o medailích. Jenže v poslední jízdě přišla o naději Natálie Soukupová, která v sedle valacha Lord Legacy nasbírala devět trestných bodů a klesla ve výsledkové listině až na konečné šesté místo. Závěr nevyšel ani jedné z favoritek, Miroslavě Škanderové. S Delisou chybovala hned čtyřikrát a skončila desátá.

Parkur s překážkami do 140 centimetrů dokázala překonat bez zaváhání i do třetice pouze Linda Portychová s holandskou klisnou Falino. Stala se tak mistryní České republiky mezi jezdci do 25 let. Stříbro vybojovala Nicola Grünthalová. Ta měla ve dvojici s Carefulem Z pouze jednu chybu v druhém kole. V tom třetím dokázala udržet nervy na uzdě a po chybách výše postavených soupeřů se vyšplhala na druhé místo. O držiteli bronzu muselo rozhodnout rozeskakování. To vyšlo nejlépe loňské vítězce Kateřině Kučerové, která s Anabel van´t Kathof projela cílem s nulou v čase 37,15 desetin sekundy. Nechybovala ani Kateřina Tomanová na valachovi Chacco Gold. Jenže její čas byl o necelou sekundu pomalejší, a tak jí cenný kov z šampionátu těsně unikl.

Ženy absolvovaly rovněž tři kola, přičemž to nejvyšší, nedělní, dosahovalo výšky do 140 centimetrů. Také v této kategorii určilo bronzovou medailistku až rozeskakování, a to hned čtyř dvojic s osmi trestnými body. Miroslava Šťovíčková s holandským běloušem El Roccem v něm jednou chybovala a dosažený čas stačil až na šestou příčku. Pátá dojela Tereza Veselá v tandemu s klisnou F-Nijno HDH. Ani ona se nevyhnula jednomu zaváhání.

Bez trestných bodů projela zkráceným kurzem Eduarda Petroviče Šárka Pospíšilová s ryzkou Garistou a s časem 41,81 desetin sekundy skončila těsně pod stupni vítězů. Na ty dosáhla Alžběta Vojtková s valachem Zarthagem BR Z, která byla v rozeskakování bezchybná a zároveň nejrychlejší a mohla se tak radovat z třetí příčky. Titul vicemistryně si z Martinic odvážela Iva Eisermannová. Ta s Percym přicházela do poslední jízdy s jednou chybou, ke které přidala už jen trestný bod za překročení stanoveného času. Vítězkou se stala Vladislava Fenclová na Picobelle, která chybovala hned v pátečním prvním kole. Od té doby však až do konce šampionátu nezaváhala.

Kurzy nejvyšší obtížnosti byly připraveny pro účastníky soutěže jednotlivců, na které závěrečný den čekal parkur vysoký 150 centimetrů. Čtyři trestné body před třetí částí šampionátu měl mistr republiky z roku 2014 Jiří Hruška, což ho stále drželo ve hře o nejvyšší příčky. Tentokrát sedlal Oridu-M, která je potomkem jeho tehdejšího parťáka Arista Z. Jenže ve třetím kole přišla další chyba, a tak Hruškovi nezbývalo, než čekat, jak si povedou další účastníci. V závěrečné jízdě chyboval také František Stružinský, který do nejvyšší kategorie nastoupil i přes svůj mladý věk. V sedle Bob Saint Clara přidal ke čtyřem trestným bodům dalších šestnáct a klesl na konečné desáté místo. Přesto se jako junior v konkurenci zkušených matadorů neztratil. 

Velmi dobře vyšla třetí jízda Vladimíru Treterovi. Ten dovezl po chybě v pátečním úvodu už jen samé nuly a po projetí cílem posledního kurzu se držel v čele soutěže. Jan Chýle s běloušem Cool Paradise se po dojetí závěrečného kola zařadil za Jiřího Hrušku. V celkovém součtu měl osm trestných bodů za chybu v první části mistrovství a v jeho závěru. Bez chyb na překážkách, pouze s jedním trestným bodem za překročení stanoveného času, nastupoval do rozhodujícího kola Sergej Motygin s Dylanem. Jenže přišlo jedno shození a dvojice se s pěti trestnými body usadila na průběžném druhém místě za Vladimírem Treterou.

Rudolf Doležal s Quattrem Centem mohl s pouhým trestným bodem za čas rovněž pomýšlet na medailové pozice. Nešťastná chyba na posledním skoku mu však tyto plány překazila. V daný moment byl sice třetí, ale na startovní listině byli ještě dva jezdci, a to podle dosavadních výkonů největší favorité. Marek Klus s hřebcem Carebisem předvedl po dvou čistým výkonech bezchybnou jízdu i v nedělním vrcholu šampionátu a bylo jasné, že horší než stříbrný nebude. Na startu zbýval poslední jezdec. Zkušený reprezentant a několikanásobný mistr České republiky Aleš Opatrný. 

Ten prokázal svou třídu a v sedle Forewera projel i poslední kurz chorvatského stavitele bez zaváhání. Diváci se tedy mohli těšit na nejatraktivnější možný závěr - rozeskakování o zlato. Jako první vstoupil do kolbiště Marek Klus a po suverénním výkonu dostal soupeře pod tlak, když znovu nechyboval. Laťku nastavil v čase 39,69 sekundy. Aleš Opatrný ovšem rychlá rozeskakování umí a předvedl to i v Martinicích. V obratu na dvojskok si oproti soupeři výrazně zkrátil trať a bez chyb na překážkách si dojel pro osmý mistrovství titul. Stříbro bral Marek Klus a bronz Vladimír Tretera.

POŘAD: Skoky

reklama 33A
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE