Zduchovice hostily finále KMK v drezuře a skákání

Zduchovice jsou tradičním dějištěm finále seriálu Kritérium mladých koní v parkurovém skákání a drezuře. V letošním roce tomu nebylo jinak a kamery EquiTV při tom znovu nechyběly. Na vítěze jednotlivých kategorií se podívejte v krátké reportáži.

16.09.2017 10:00  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Během prvního zářijového víkendu vyvrcholil letošní ročník chovatelského seriálu Kritérium mladých koní v drezuře a parkurovém skákání. Finále hostil tradičně jezdecký areál ve středočeských Zduchovicích.

Drezurní kategorie jsou tradičně rozdělené pouze podle věku koní, kdy společně závodí klisny, hřebci i valaši, kteří své síly změřili ve dvoukolovém klání. Finále čtyřletých ovládl valach Sandro Unique, jehož sedlal Jan Zamec. Český teplokrevník po Sandro Classic dosáhl průměrného hodnocení 82,600 procenta. V druhém kole dostal od rozhodčích dokonce známku přesahující hranici 83 procent. Šampionkou mezi koňmi narozenými v roce 2012 se stala hnědka plemene slovenský teplokrevník Hot Love AZ. Tu prezentoval Torsten Grosse-Freese a její výsledek z obou jízd měl hodnotu 76,300 procenta. V nejstarší kategorii, tedy v šestiletých, dominovala rovněž klisna, a to oldenburská hnědka Sunshine 3. Tu prezentovala Ida Jančářová a společně získaly od sboru rozhodčích v průměru bezmála 77 procent.

Také skokany čekala dvě kola, jejichž hodnocení se pro konečné pořadí sčítalo. V této disciplíně však klisny závodí podle pravidel seriálu odděleně od hřebců a valachů. Finále pro čtyřleté hřebce a valachy bylo postaveno na překážkách do 110 centimetrů a přemožitele v něm nenašel Darcy 3, který s Miloslavem Příhodou získal celkem 52,140 bodů. Více než 50 bodů v součtu získala také Carmela 3 v sedle se Zdeňkem Žílou, jež vyhrála mezi čtyřletými klisnami. Hřebci a valaši narození v roce 2012 se museli popasovat s překážkami s výškou do 120 centimetrů. Vítězem se stal holštýnský hřebec Caprini, který obě kola absolvoval s vysokými známkami. Prezentovala jej Lucie Strnadlová a dvojice v celkovém součtu přesáhla hranici 55 bodů. O pět centimetrů níží byly překážky pro klisny stejného ročníku, tedy pětileté. Nejlépe si s finálovými soutěžemi poradila Juliett předvedená Janem Štětinou. Na hřebce a valachy v nejstarší kategorii, tedy ve skupině šestiletých, čekaly parkury obtížnosti S**. Bez chyb a s nejvyššími známkami je absolvovala dvojice Crosby DK a Jiří Tměj. Ve finále šestiletých klisen svým soupeřkám ukázala záda hnědka April Z. Ta s jezdcem Václavem Horkým zvítězila na překážkách do 130 centimetrů v součtu s náskokem bezmála pěti bodů.

Nezkrácený video záznam několika sobotních a nedělních soutěží při finále Kritéria mladých koní najdete na našem webu www.equitv.cz.