EquiTV.cz

ŽIVĚ na EquiTV: mistrovství ČR skoky d/j Chuchle, ČSP Hradištko
reklama 31D
banner
banner
banner
bannerreklama

To nejlepší z GP a halové všestrannosti v Lysé

01.04.2016  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Skokové soutěže při Jezdeckém festivalu v Lysé nad Labem končily 18. března. Vrcholem byla Grand Prix Czech Equestrian Teamu. Po ní následovala další atraktivní podívaná, první oficiální halová všestrannost. Vše uvidíte ve videoreportáži EquiTV.

reklama 32A
banner
banner
banner
banner
banner

Z třetího ročníku Jezdeckého festivalu, který se konal ve dnech 16. – 20. března, jsme přinesli již několik video reportáží. V této se podrobněji podíváme na dvě soutěže konané pod hlavičkou hlavního sponzora akce. Tím byl Czech Equestrian Team...

V pátek 18. března se na kolbišti v hale „C“ výstaviště Lysá nad Labem konala nejvyšší parkurová soutěž celého mítinku – Grand Prix Czech Equestrian Teamu. Do dvoukolového skákání s překážkami do 130, resp. 140 centimetrů nastoupilo třináct dvojic. Osm trestných bodů si do druhého kola Velké ceny přinášela mělnická dvojice Denisa Vegrichtová a Violett. Na jejich konto přibyly v druhé jízdě ještě tři chyby, což nakonec stačilo na devátou příčku. Barbora Vojtková na koni Calupo zahájila pouze s jednou chybou, druhá část soutěže jí však nevyšla. Zaváhala v ní čtyřikrát a dojela nakonec osmá.

V barvách partnera soutěže Czech Equestrian Teamu závodí Jaroslav Hatla, který Grand Prix absolvoval s Caramouchem. V každém z kol chyboval jednou a dosáhl na šestou příčku. S dvěma koňmi startovala v nejvyšší soutěži parkurového programu Kateřina Zigová. Lepšího výsledku dosáhla v sedle klisny Elly, s níž inkasovala celkem osm trestných bodů a dokončila jako pátá. Čtvrtou příčku obsadil vítěz Českého skokového poháru 2015 Rudolf Doležal. S klisnou Peggy Sue se nevyhnul dvěma chybám, takže jeho skóre činilo osm trestných bodů v součtu obou kol.

Páteční parkurový program si nenechal ujít Jakub Novotný, který s Perrym obhajoval prvenství z loňské Grand Prix v Lysé nad Labem. Dokončil celkově se čtyřmi body za shození v první kole, a skončil těsně pod příčkou nejvyšší. Nejúspěšnějším jezdcem ve Velké ceně byl Jiří Luža, který sedlal dva koně. Se Zentem-S dokončil na třetím místě a ještě lépe si vedl s Benitem-S. Jako jediný dokázal v jeho sedle překonat obě kola bez trestných bodů a stal se tak vítězem Grand Prix Czech Equestrian Teamu. 
Jak jste se již mohli přesvědčit, Jezdecký festival přinesl mnoho výjimečných okamžiků. Bezesporu k nim patřila poslední páteční soutěž, která se konala také pod patronátem Czech Equestrian Teamu. Halovou všestrannost neboli derby totiž oficiálně okusili na domácí půdě jezdci i koně poprvé v historii.

Derby se těšilo mezi jezdci velkému zájmu. Na start se postavilo přesně dvacet dvojic, a to nejen z řad specialistů na military. Nakonec se však potvrdilo, že na úzké profily překážek v halové všestrannosti jsou připraveni lépe koně a jezdci věnující se všestrannosti. Právě oni totiž zaplnili první polovinu výsledkové listiny.

Ze Slovenska dorazil Martin Maivald. Ten má sice domovskou stáj v Motěšicích, ale na mezinárodních závodech reprezentuje Českou republiku. Byl např. účastníkem posledních Světových jezdeckých her, které se konaly v roce 2014 v Normandii. Do Lysé dorazil s dvěma koňmi. Bohužel s oběma chyboval v základním kole. Lepší čas zaznamenal s Furiosem, s kterým si dojel pro sedmé místo.

Shození v základním kole potkalo i dalšího českého reprezentanta ve všestrannosti – Martina Sokola na Kairou. Dosažený čas rozhodl o jeho umístění na šesté příčce. Čistou jízdu předvedla v základní části Marie Dvořáková s klisnou Dianou. V rozeskakování pak shodila dvě překážky a dojela si pro pomyslný bronz. Eliška Orctová přihlásila do derby dva své svěřence. Zatímco s Konie chybovala už v první jízdě, s Bonusem se dostala až do rozeskakování, které překonala bez chyb. Její čas v rozhodující části měl hodnotu 35,92, a to znamenalo druhé místo.

Dva koně v soutěži měl také jediný všestranný olympionik Jaroslav Hatla. K vítězství jej nakonec dovezl valach Reenmore Alfie, s kterým absolvoval čisté základní kolo i rozeskakování, a to s náskokem tří sekund na druhou Elišku Orctovou. 

POŘAD: Skoky

reklama 33A
banner
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 09. 08. od 7:45 hodin: skoky MČR d,j Chuchle

• 09. 08. od 7:45 hodin: skoky ČSP Hradištko

• 14. až 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 14. a 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO Zduchovice

• 15. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle

• 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Opava

• 16. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Netolice

• 16. 08. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

• 20. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO3* Prague Cup

• 21. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 22. a 23. 08. (čas bude upřesněn): všestrannost a spřežení ZP Humpolec

• 22. 08. (čas bude upřesněn): minihorse Opřetice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky a drezura MČR pony Zduchovice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Karlovy Vary

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE