Tlumačovské voltižní MČR pod taktovkou juniorů

Letošní mistrovství České republiky ve voltiži se konalo v Tlumačově v termínu 23. – 24. září. Tentokrát proběhlo zcela pod taktovkou juniorských závodníků, kteří obsadili většinu kategorií. Na souhrnnou video reportáž se podívejte v příspěvku.

06.10.2017 08:33  |  Pořad: Voltiž  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Zemský hřebčinec v Tlumačově přivítal ve dnech 23. a 24. září votližní jezdce, kteří se tam sjeli, aby bojovali o tituly mistrů České republiky pro rok 2017. Z vypsaných kategorií jich bylo nakonec obsazeno šest, přičemž výraznou převahu měli sportovci v juniorském věku. Naopak soutěže pro seniory se konaly pouze dvě a v obou případech šlo navíc vždy jen o jednoho zástupce dané kategorie. Jednou z nich byla Weronika Zelinková, která s Aladinem lonžovaným Ondřejem Svobodovou startovala v mistrovství seniorek. V prvním sobotním kole i o den později ve finále dostala od rozhodčích známku přesahující 7 bodů. V průměru pak měl její výsledek hodnotu 7,128 bodu. Jediný startující, přesněji řečeno skupina startujících, se představila v klání seniorských skupin. Byl to celek pořádajícího klubu Tělovýchovné jednoty voltiž Tlumačov. Jejich sestava na koni Condor získala bezmála 6 a půl bodu.

V juniorském šampionátu skupin se sešlo pět celků, které změřily síly rovněž ve dvoudenní soutěži složené z 1. kola a následného finále. Bronzové medaile si nakonec odvezli sportovci z jezdeckého oddílu Orion Praha, kteří získali v průměru hodnocení 5,489 bodu. K hranici šesti bodů se přiblížila skupina z jihomoravského Drásova a dojela si tak pro druhé místo. Papírové předpoklady potvrdili cvičenci z Jezdeckého klubu voltiž Albertovec, kteří letos dovezli pátou příčku z mistrovství světa. Při republikovém mistrovství nenašli přemožitele a s náskokem více než jednoho bodu vybojovali zlato.

V Tlumačově došlo i na soutež dvojic takzvané Pas-de-deux. Pro bronz si dojely Kristýna Pikalová a Julie Sušická, které v barvách Podkrušnohorského zooparku cvičily na koni jménem Clausewitz. Dvojice z pořádajícího klubu Vendula Matulíková s Marie Holíková získala s Condorem titul vicemistra republiky. Nejvyšší hodnocení si za své sestavy vysloužila drásovská dvojice Denisa Králíková a Kristina Claudia Rejnková cvičící s Landarem. To pro ně znamenalo první místo.

Druhá jmenovaná členka mistrovského tandemu si s Landarem z letošního šampionátu odvezla ještě stříbro, a to v soutěži juniorek kategorie B. Vítězkou se stala její oddílová kolegyně Adéla Kotolová, která závodila rovněž na nejzkušenějším drásovském koni. Nesmíme zapomenout doplnit bronzovou příčku, kterou obsadila Veronika Cábová, jež s Aladinem závodí za TJ Slovan Frenštát.

Nejsilnější konkurence se sešla v soutěži juniorek kategorie A. Tomu také odpovídají vysoké známky, které v případě všech medailistek přesáhly hodnotu 7 bodů. Bronzová Vanesa Krištofová z jezdeckého klubu v Albertovci předvedla své sestavy na Rubikonovi a dostala za ně průměrné hodnocení 7,176 bodu. O jednu desetinu výše ocenili rozhodčí sestavy Kateřiny Reslerové, která si dojela pro druhé místo. Cvičila s Landarem, ovšem za svůj klub – tedy chomutovský Podkrušnohorský zoopark. Nejvyšší skóre si zapsala nejen v soutěži juniorek, ale také napříč všemi kategoriemi Tereza Czyžová s Aladinem z Tělovýchovné jednoty Slovan Frenštát. Podala v obou dnech vyrovnané výkony se známkou přesahující 7,6 bodu a zlatou medailí dovršila vydařenou sezonu 2017.

Nezkrácený video záznam mistrovství České republiky ve voltiži najde na našich stránkách s adresou www.equitv.cz.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️