EquiTV.cz

reklama 31B
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Předvýběr hřebců ČT ve videoreportáži EquiTV

17.11.2016  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Kamery internetové televize EquiTV nechyběly u letošního druhého předvýběru mladých hřebců do plemenitby v rámci plemenné knihy českého teplokrevníka. Ten se konal v Herouticích 11. a 12. listopadu a my vám přinášíme souhrnnou videoreportáž.

reklama 32B
banner
banner
banner
banner
banner

Jubilejní X. ročník II. předvýběru hřebců do plemenitby v rámci plemenné knihy českého teplokrevníka proběhl ve dnech 11. a 12. listopadu v areálu jezdeckého klubu v Herouticích u Neveklova. 

Předvýběru mladých hřebců ročníku 2014 předcházel výběr těch starších, jejichž majitelé žádali o zápis do plemenné knihy hřebců především na základě dosažené výkonnosti.

Hned první z předvedených starších hřebců, holandský teplokrevník Babylon van Lange Weeren po otci jménem Rhodium, byl vybrán k plemenitbě. Fanoušci české drezury jej znají v sedle s reprezentantkou Adélou Neumannovou.

Dalším v pořadí byl čtrnáctiletý bělouš Cortés po holštýnském hřebci Catango Z, jehož výkonnost v parkuovém skákání je na úrovni T**.  Toho však komisaři nevybrali.

Sítem neprošel ani anglický plnokrevník narozený v Polsku Omnibus. Devítiletý hnědák je synem plnokrevného hřebce Da Xian, který je rovněž polského chovu. Šestiletý holandský teplokrevník Tarzan se komisi líbil, do plemenitby byl vybrán, ovšem s podmínkou, že bude doložena jeho ověřená sportovní výkonnost. Otcem Tarzana je holandský hřebec Libero H. Druhým zástupcem anglických plnokrevníků byl v Německu narozený The Storm po Monsun. Tento ryzák však rovněž vybrán nebyl.

Po předvedení starších koní následoval v rámci předvýběru skok ve volnosti mladých dvouletých hřebců. Vraník Armani plemene slovenský teplokrevník, jehož otcem je Holštýn Quintero´s Cassiny předvýběrem neprošel.  

V Herouticích se prezentovali dva zástupci odchovaní v Zemském hřebčinci v Tlumačově. Prvním z nich byl hnědák Cadillac po hřebci Catango HT. Komise mu dala v závěru statut předvybrán, stejně jako dalšího tlumačovského hřebce Cannora po otci Cannavaro. Písecký Zemský hřebčinec má v pronájmu dalšího mladého adepta na místo budoucího plemeníka. Tím je holštýnský bělouš Capibara, který posouzením komise prošel úspěšně. 

Dále se komisi i divákům představil německý sportovní kůň Carlos a tento bělouš po otci Cheetano nakonec získal od komisařů prémii jako nejlepší hřebec ze všech zúčastněných koní. V původu hned třech účastníků se jako otec objevil holštýnský Cannavaro. Jedním z nich byl český teplokrevník Cody, který patřil v předvýběru mezi ty úspěšné. V hodnocení komise byl zařazen na druhé místo. Cornet Cassini HF, jehož otcem je v českém parkurovém sportu známý bělouš Cascar, se také komisařům líbil. Nároky komise splnil jako třetí nejlépe hodnocený hřebec.

Jedním z předvybraných účastníků byl i hnědák plemene český teplokrevník Gaboo M. Jeho otcem je v minulosti v Česku působící hřebec KWPN Guidam Sohn. Stejného otce má také další z úspěšných absolventů listopadového předvýběru. Tím byl hnědák Galen. Do třetice je Guidam Sohn otcem Guira, který v Herouticích rovněž dostal od komise zelenou v další cestě za kariérou plemeníka.

Kůň s katalogovým číslem 11, holandský teplokrevník Jaguar po hřebci I ´m Special de Muze sítem komisařů neprošel. V katalogu dvanáctý hřebec v pořadí Jurican po Cannavaro nebyl komisi nakonec předveden.

Téměř v závěru následovali dva koně v Čechách nepříliš rozšířeného plemene estonský sportovní kůň. Obora´s Al Bundy po Andiamo Z předvybrán nebyl. Stejně tak tomu bylo i v případě druhého zástupce tohoto plemene jménem Obora´s Chuck Berry po Cardento. 

Jako poslední se představil český teplokrevník Pacific po otci Puerto Rico, pro něhož byl druhý letošní předvýběr úspěšný.

Po slavnostním předání cen jsme požádali o krátké zhodnocení průběhu předvýběru jednoho z komisařů – Ing. Leopolda Mamicu. 

 

POŘAD: Chovatelské přehlídky a soutěže

reklama 33A
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 28. 09.: dostihy Lysá nad Labem

• 01. až 04. 10.: skoky MČR Martinice

• 03. a 04. 10.: MČR chladnokrevných koní Tlumačov

• 03. 10.: klusáci Chuchle Arena Praha

• 04. 10.: dostihy Chuchle Arena Praha

• 09. až 11. 10.: skoky MSR Šamorín

• 10. a 11. 10.: skoky ESC Olomouc

• 11. 10.: skoky Chuchle Arena Praha

• 17. 10.: dostihy Most

• 17. a 18. 10.: výstava a skok ve volnosti Svržno

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE