EquiTV.cz

Nechte se naladit! Laďte EquiRadio.cz
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31B
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Prague Lions se podělili o dojmy ze Super Cupu

reklama
14.12.2018  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Přestože Prague Lions těsně nepostoupili do pátečního semifinále Super Cupu, podělili se o své dojmy se zástupci médií. Dorazili jak jezdci: Anna Kellnerová, Niels Bruynseels, Peder Fredricson a Aleš Opatrný, tak manažerka týmu Jessica Kürten.

reklama 32D
banner
banner
banner
banner

 

 


Anno, měla jste před startem v Super Cupu trému?
AK: Byla jsem samozřejmě nervózní, ale fanoušci mě podrželi, takže mi to dodalo odvahu. 

Jedna shozená překážka, je to pro vás dobrý výsledek? 
AK: Samozřejmě, že jsem chtěla jít čistě, ale jedna shozená překážka na takovéto úrovni není žádná katastrofa. Byla bych raději samozřejmě za nulu, ale jsem ráda, že jsem to takto doskákala, a že mě Silverstone podržel na zbytku parkuru. 

Po těch třech jízdách Prague Lions, čekala jste, že by to ještě mohlo vyjít? 
AK: Důležité je doufat, takže jsem v to doufala. 

Co vám blesklo hlavou, když jste viděla, jak Pederovi Hansson zastavil na překážce? 
AK: Bylo mi to líto, protože přesně jak Peder říkal, ten kůň zastavil v životě jen dvakrát, byla to strašná náhoda, že se to stalo tady, protože je to opravdu neuvěřitelný jezdec a neuvěřitelný kůň a prostě blbé náhody se stávají. Ale příští rok se vrátíme a bude to lepší. 

 

Nielsi, jaké máte pocity z atmosféry závodů zde v O2 areně? 
NB: Jsou to neuvěřitelné závody, celý tým Prague Lions držel skvěle pohromadě. Jak řekla Jessica již před chvílí, bolí nás to u srdce, že musíme soutěž opustit a nemůžeme pokračovat v pátek. 

Jak jste spokojen se svou jízdou? 
NB: Je to samozřejmě velká škoda, že tam byla jedna chyba, která ale má takový důsledek. Moje jízda byla dobrá, rozhodl jsem se udělat jeden skok navíc před závěrečnou dvojkombinací, která byla tím nejtěžším na dnešním parkuru a nedopadlo to dobře. 

 

Pedere, může prosím popsat klíčové momenty vaší jízdy? 
PF: Samozřejmě nejsem s výsledkem vůbec spokojen. Můj kůň skákal v posledních soutěžích velmi dobře, byl druhý v Grand Prix v Dauhá, umístil se třetí v Stockholmu před dvěma týdny, takže jsem si myslel, že bude dnes v super formě. A taky skákal velmi dobře, jen se mu nelíbila ta česká vlajka, což je smutné. Je mi to za celý tým a směrem k divákům velmi líto, ale takhle to u koní občas chodí. Nejsou to stroje.

Co Global Champions League přinesla parkurovému sportu s ohledem na multinárodní soutěž?
PF: Přinesla úplně novou úroveň sportu.  Jedná se o soutěže všude po celém světě na úžasných místech s nejlepšími koňmi a nejlepšími jezdci, vždy výborná úroveň, skvělé povrchy, skvělé parkury, výborný sport, takže to znamená opravdu hodně. 

Přibližte prosím pro diváky, kteří se možná neorientují tolik v tomto odvětví sportu, jak je hodně důležitá strategie týmu? 
PF: Dnes opravdu bylo cítit, že bylo hodně tlaku a nervozity. Tým se opravdu snažil, aby udělal vše dobře. Jedná se o velké závody a velké dotace. Konkurence byla dnes opravdu velká. Od prvního dne těchto závodů se rozhodovalo o zásadním směřování pro zbytek týdne, který bude opravdu vzrušující. 

Máte nějaký speciální plán pro Grand Prix na další dny? 
PF: Měl jsem v plánu jezdit koně Christian K, ale myslím, že budu jezdit spíše Hanssona. Ještě jsem se zcela nerozhodl. 

Řekněte nám prosím něco více o týmovém aspektu tohoto sportu. Jak je důležitá strategie v plánování a rozhodování?
PF: Především je důležité, že v týmu máme skvělou atmosféru, dobrého týmového ducha, ale pak je to také na každém jednotlivci. Vy znáte svého koně nejlíp, prošli jste si parkur, víte nejlépe, jaký si udělat plán a pak jedete za tým. Všichni jezdíme na nejvyšší úrovni a každý máme svou strategii, kterou neměníme. 

 

Jessico, jak je náročné vybrat jezdce pro tuto soutěž?
JK: Samozřejmě je to náročné. Naštěstí jsme měli možnost sestavit velmi dobrý tým. Museli jsme vybrat co nejlepší jezdce pro PlayOffs, kteří jsou v nejlepší formě v kombinaci jezdec a kůň. Jsme limitovaní na 4 jezdce a 6 koní, takže jsme museli také rozhodnout, kdo si vezme jednoho a kdo dva koně a jaký jezdec nepojede od prvního dne, jako Aleš, který přijde na scénu až později. Prostě vyberete tu nejlepší kombinaci. Jediný, koho jsme nechali „doma“ byl Gerco. Příští rok budeme mít 6 jezdců, jedná se o novou strategii týmů. Bude to tedy zcela jiný plán. Nesmíme zapomenout, že se jedná o první takový podnik, a tato PlayOffs je velmi vzrušující záležitost. Je to poprvé, co máme tuto soutěž v Praze. Je to první den a budete se mnou určitě souhlasit, že je to jedna z nejlepších parkurových soutěží, které jsme kdy viděli. Mluvíme zde o zcela novém modelu soutěží a myslím, že vidíme už teď, že Praha je skvělým místem pro pořádání PlayOffs. Já doufám, že takové soutěže budeme vidět i v budoucnosti a musím poděkovat organizátorům, že umožnili, aby se taková soutěž mohla konat. Musíme přijet příští rok a být lepší. 

 

Aleši, vy jako „žolík“ se do hry dostanete? 
AO: Určitě ano, dnes jsem sice na startu nebyl, ale v sobotu budu. Jsme jeden tým. Já jsem sice dnes nestartoval, ale byl jsem možná více nervózní, než kdybych sám startoval, protože jsem jim velmi držel palce, abychom mohli pokračovat. Bohužel se to nepovedlo, kdyby bylo o jednu chybu méně, byli bychom dále. Je to sport, nikdo za to nemůže, každý pro to udělal maximum, koně skákali všem skvěle. Břevno spadne rychle, speciálně v tak náročném parkuru, je to prostě smůla. 

My jsme již mluvili o atmosféře, jak jste jí vnímal vy?
AO: Diváci byli skvělí. Na to, že byl čtvrtek, tak si myslím, že přišlo dost lidí. Je to něco, co se v Praze koná poprvé. Myslím, že příští rok už od prvního dne přijde ještě více lidí a ta atmosféra bude ještě lepší. Ale taková, která tady byla dneska, tu my všichni známe, když jsou závody v České republice. A jsem moc rád, že české publikum opět potvrdilo, že je to nejlepší. 

 

POŘAD: U reportážního mikrofonu EquiTV

reklama 33B
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

 

NEPŘEHLÉDNĚTE