V dnešním díle seriálu o partnershipu se Zuzkou Prokopovou vysvětlíme, jak použít volnou otěž při ježdění, při pochvale, při uvolnění a při zklidnění koně. Řekneme vám, jak naučit koně, aby chodil na přilnutí i s volnou otěží a zůstal u toho v klidu.
Je důležité si uvědomit, že pokud má kůň volnou otěž, neměla by to být pro něj pobídka k chůzi, nebo k jakémukoliv zrychlení.
Někdy je vidět, že jezdec, když jezdí na přilnutí, tak přilnutí používá spíše jako brzdu, což by neměl. Přilnutí by mělo být o kontaktu s koněm, o komunikaci s koněm, ale určitě ne pro to, aby kůň brzdil. A právě v následujícím videu vám vysvětlíme, jak naučit koně, aby mohl chodit na přilnutí i s volnou otěží a zůstal u toho v klidu.
Také občas slýcháte, že na jezdectví se nikdo nedívá a nepatří mezi populární sporty? Omyl! Sport spojený s koňmi si podle výzkumu popularity v ČR Národní sportovní agentury nevede vůbec špatně. U žen dokonce patří mezi TOP15 divácky atraktivních.
"Navzájem jsme si fandili a každý úspěch dělal radost celé rodině. Brácha je o dva roky starší, tak jsme se se sestrou s ním v kategoriích moc nepotkávaly, a když už ano, měl nad námi vždy navrch," vzpomíná na své začátky u koní Veronika Příhodová.
Kristýna Schütte, tehdy Mikulková, ukončila v roce 2011 práci pro Stáj Karsit, následně odcestovala na zkušenou do zahraničí. V tu dobu ještě vůbec neuvažovala o tom, že by se do České republiky nevrátila. V rozhovoru prozradila, jak se jí nyní daří.
Mezinárodní jezdecká federace v úterý 12. ledna oficiálně schválila termín CSIO3* v Praze. Chuchle Arena Praha tak bude podruhé v historii hostit parkurový Pohár národů. Domácím fanouškům se při něm představí členové českého olympijského týmu.