Pardubické MČR dJY v military v souhrnu EquiTV

Ve dnech 20. – 23. července se v Pardubicích konalo mistrovství ČR ve všestrannosti ve všech věkových kategoriích. V této reportáži vám nabídneme souhrn ze soutěže jezdců na pony, dětí, juniorů a mladých jezdců….

27.07.2017 10:16  |  Pořad: Všestrannost  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Letošní mistrovství České republiky ve všestrannosti se konalo ve dnech 20. až 23. července na dostihovém závodišti v Pardubicích. Na východ Čech se sjeli, stejně jako v roce 2016, zástupci všech věkových kategorií. Pro nejmladší jezdce na pony byly připraveny dvě kategorie.

Děti ve věku od 10 do 13 let se musely popasovat se soutěží stupně ZL. Bronz v této skupině získala dvojice Adéla Dětková a Dollom Carin, která si v součtu ze všech částí dovezla 60,32 trestného bodu. Druhé místo obsadila s rozdílem pouhých 32 setin trestného bodu Michaela Neumannová s koněm Šikulka. Pro mistrovský titul si s náskokem téměř osmi trestných bodů dojela Sára Dvořáková v sedle Gejzera.

Na úrovni stupně L závodily na pony děti ve věku 13 až 16 let. Skóre 52,06 trestného bodu udržela od začátku soutěže díky bezchybnému krosu i parkuru Natalia Tarabini na Sahgarovi, která dokončila celkově třetí. Také Viktor Regnard s Kubou nechyboval v terénní ani skokové zkoušce a s výsledkem o 15 setin trestného bodu lepším se umístil na druhé příčce. První místo vybojovala dvojice Barbora Vaňková a Lipton Saimon, která se vedení ujala hned v prvním dni šampionátu a po čistých výkonech v dalších dvou částech závodu se radovala ze zlaté medaile.

Pro děti s velkými koňmi byla připravena soutěž na stupni obtížnosti Z. Na třetí příčku dosáhla Adéla Zemanová. Ta si s Diamosem nesla celou soutěží trestné body pouze z drezury v hodnotě 58,09. V dalších dvou částech soutěže nechybovala. O necelé dva body méně zaznamenala stříbrná Anna Havlová v sedle Finlandie, která překonala terénní i skokovou zkoušku rovněž bez zaváhání. První místo vybojoval Richard Horáček, jenž se s koněm Ramzes Aha ujal vedení hned v drezurním úvodu mistrovství a po čistých výkonech v dalších dvou částech se mohl radovat ze zisku zlaté medaile.

V kategorii mladších juniorů, kam patří jezdci v rozmezí 14 až 16 let, vedla ještě po terénní zkoušce Diana Lochmanová s Lotrandem. Na parkuru však bohužel nasbírala 13 trestných bodů a klesla až těsně pod stupně vítězů. Cesta k medailím se tak uvolnila pro další jezdce. Bronz získala Michaela Skácelová s Deregem, která v sobotním krosu ani v závěrečném parkuru nechybovala. Natalia Tarabini si v Padrubicích udělala dvojí radost. Po třetím místě v soutěži pony obsadila druhou příčku mezi mladšími juniory, tentokrát s koněm Olympia 2. K trestným bodům z drezury přidala jen bod za překročení času v nedělní skokové zkoušce. Titul mistryně republiky si nakonec odvážela Šárka Štvánová, jež v sedle Caledona přidala ke skóre z drezury pouze penalizaci z parkuru v hodnotě dvou trestných bodů.

V soutěži starších juniorů vedla od první dne Alžběta Vyštajnová s Elzarem. Nechybovala ani v terénní jízdě, zklamal jí ovšem parkur. V tom byla penalizována za dvě chyby a klesla na konečné třetí místo. Pro titul vicemistra si dojel Francesco Rossi s Pančem. Jeho skóre mělo hodnotu 58,66, z čehož 4 trestné body byly za chybu v nedělním parkuru. Vítězkou se stala Klára Ivančáková v sedle Cry. Ta začala třetím nejlepším výkonem v drezuře, k němuž pak už žádnou penalizaci nepřidala a mohla se tak radovat z příčky nejvyšší.

S obtížností CNC1*, což je úroveň stupně S, se museli popasovat dvojice startující v kategorii mladých jezdců. Dobře zahájil Antonín Vrtek, který byl s Diránem třetí po drezuře a po sobotní cross-country postoupil na druhou příčku. V závěru však opakovaně chyboval na parkuru, což ho připravilo o medailové šance.

Bronz vybojovala po vyrovnaných výkonech Marie Smolíková na koni Carmen 16. K bodům z drezury přidala na krosu jen drobnou penalizaci za překročení času a s nedělním parkurem si poradila bez chyb. Čistou jízdu v terénu předvedla také Šárka Votavová s hřebcem Teddy Ready. Ve skokové zkoušce chybovala jen jednou a její konečný výsledek 53,67 trestného bodu stačil na stříbro.

S velkým náskokem způsobem start-cíl obhájila mezi mladými jezdci zlato z roku 2016 Eliška Orctová s Bonusem. Začala vítěznou drezurou, z níž si odnášela pouze 41,20 trestného bodu. K nim pak po zbytek šampionátu žádná další penalizace nepřibyla.

ČT⏳18.04. ⏰09:00 spřežení CAI Kladruby ▶️
NE⏳21.04. ⏰13:30 dostihy Praha Chuchle ▶️