EquiTV.cz

reklama 31A
banner
banner
banner
banner

Paravoltižní mistrovství ČR v pražském Orionu

18.09.2014  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

V pražských Modřanech se uskutečnilo ve dnech 13. a 14. září mistrovství České republiky v paravoltiži 2014. Vůbec poprvé se tak stalo na území hlavního města, a to díky organizátorům z Tělovýchovné jednoty Orion Praha...

reklama 32B
banner
banner
banner
banner
banner

Mistrovských soutěží proběhlo sedm, z nichž pět bylo pro jednotlivce a dvě pro dvojice. Mezi ženami s mentálním handicapem obsadila pěkné třetí místo Petra Maláková, která dosáhla celkové známky 6,53 bodu. Sedmibodovou hranici překročila těsně o jednu desetinu Petra Vrátná, což jí stačilo na stříbro za Terezou Titěrovou. Ta v žádném ze tří kol nenašla s konečným výsledkem 7,52 bodu přemožitele. Muži s mentálním handicapem nedosahovali tak vysokých známek, jako ženy, ale zato se jednalo o napínavý souboj. Ten se tolik netýkal Sebastiána Lodina, který zejména kvůli nevydařené úvodní části nedosáhl na lepší než třetí místo. Zato Štěpán Švarc předváděl každým kolem lepší výsledky a v druhé části volné sestavy dosáhl na nejvyšší známku 7,38. Po zprůměrování všech výkonů se ovšem přece jen musel spokojit se stříbrem. Josef Kočí totiž získal 6,75 bodu, a to bylo o 15 setin více, než v případě vicemistra.

V kategorii s lehkým handicapem soutěžily jen ženy a všechny byly hodně vyrovnané. Konečné známky se pohybovaly mezi 6,11 a 6,90 body. Každá větší chyba tak znamenala ztrátu cenných pozic a pořadí se míchalo v jednotlivých částech i na nejvyšších příčkách. Tak např. třetí celkově umístěná Karolína Kuncová byla v 1. kole volné sestavy nejlepší, stejně jako stříbrná Tereza Chmelařová v 2. kole. Veronika Marečková si však hned v úvodní povinné sestavě vytvořila dostatečný náskok a mistrovský titul jí neunikl. Mezi zdravotně oslabenými se také výrazně známky nelišily. S rozdílem pouhých 6 setin bodu zůstalo třetí místo na Soňu Černíkovou, kterou nakonec předstihla Terezie Tůmová se 7,42 bodu. Z prvenství se ale radovala Markéta Černíková, která dosáhla na známku 7,63 bodu. Mistrovské klání sportovců s tělesným handicapem přineslo bronzovou medaili Michalu Obstovi, jenž tentokrát nestačil na své dvě soupeřky Jitku Váhalovou a Veroniku Písaříkovou. Jitka sice byla nejlepší v 1. kole volné sestavy, avšak Veronice vítězství přesto nakonec neuniklo a jistě měla velkou radost z několika dílčích známek od rozhodčích, jež přesahovaly číslovku 8. 

Velmi zajímavé byly soutěže dvojic. V kategorii s mentálním a tělesným handicapem se konečné známky lišily jen v řádech setin bodu, a tak se mistry mohli stát všechny tři zúčastněné dvojice. Trocha sportovního štěstí chyběla Sebastiánovi Lodinovi s Petrou Vrátnou, kteří jako jediní zůstali pod hranicí 6,5 bodu. Petru Mikuláštíkovou a Michala Obsta muselo mrzet zejména nevydařené první kolo. Volné sestavy totiž měli jednoznačně nejlepší. Přesto skončili druzí za Josefem Kočím a Veronikou Písaříkovou. Vůbec nejmenší bodový rozdíl mezi sebou měly ovšem dvojice s lehkým handicapem na druhém a třetím místě. Stříbro uniklo Anně Lubalové a Sofii Votavové o pouhopouhé 3 setiny bodu. Právě ty hovořily ve prospěch Petry Malákové a Štěpána Švarce. Výkony hodné mistrovského titulu se však podařilo předvést Markétě a Soně Černíkovým, jež s průměrnou známkou 6,39 bodu nechaly své soupeře za sebou o více jak 3 desetiny bodu. I když je kvalitní umístění pro účastníky samozřejmě důležité, není to to hlavní. Podstatné je, že se všichni paravoltižní cvičenci společně po roce potkali a mohli předvést to, co se na koních naučili.

POŘAD: Voltiž

reklama 33A
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE