EquiTV.cz

reklama 31A
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Ohlédnutí za týmovým finále GCL 2018 v Praze

21.12.2018  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Nebývalou podívanou připravila pro fanoušky parkurového sportu akce Global Champions PlayOffs, která se konala v prosinci v Praze. Jedním z vrcholů byl GC Super Cup pro šestnáct nejlepších družstev GCL. Podívejte se na video souhrn.

reklama 32A
banner
banner
banner
banner
banner

Ve dnech 13. až 16. prosince hostila pražská O2 arena výjimečnou a netrpělivě očekávanou parkurovou událost, kterou byla Global Champions PlayOffs. Poprvé v historii se závody zařazené do této prestižní série, v níž skáčou nejlepší jezdci a koně světa, konaly v hale. A poprvé čekaly na účastníky speciální soutěže vypsané pouze pro nejúspěšnější týmy a jednotlivce, což do Prahy přivedlo absolutní parkurovou špičku. 

Diváci zažili premiéru takzvaného Super Cupu otevřeného pro šestnáct nejvýše postavených celků žebříčku z venkovní části sezony. Ty v průběhu pražského mítinku postupovaly vyřazovacím způsobem od čtvrtfinále po semifinále. 

Prvním dějstvím tedy bylo čtvrteční čtvrtfinále, na jehož startu stáli i členové Prague Lions. Jejich vystoupení otevřel Belgičan Niels Bruynseels v sedle Gancii de Muze a dovezl čtyři trestné body. Jako druhá vstupovala do kolbiště za velké podpory fanoušků v aréně Anna Kellnerová s hnědákem Silverstonem G. Předvedla vydařenou jízdu, v níž zaznamenala pouze jedno shození, a to na překážce symbolizující Karlův most. Naděje na postup do semifinále však pohasly při jízdě nejzkušenějšího jezdce Pražských lvů Pedera Fredricsona ze Švédska. Jeho hnědák Hansson odmítl poslušnost před překážkou číslo osm se symbolem české státní vlajky. Po další penalizaci za překročení času dovezl devět trestných bodů. O jediný bod se tak nepodařilo týmu proklouznout do semifinálové sestavy. O krátký komentář k jízdám Pražských lvů jsme požádali čtvrtého člena tohoto týmu Aleše Opatrného. O své dojmy se krátce podělila i Anna Kellnerová.

Semifinále se konalo o den později a do jeho dění zasáhlo osm družstev ze čtvrtfinále, k nimž se přidaly čtyři nejlepší týmy celoročního bodování. Ty měly svými výkony v základní části série automaticky zajištěný postup právě až do druhé části Super Cupu. Patřili k nim Miami Celtics. Skvělý výkon v jejich barvách předvedl Ir Michael Duffy na Quintanovi, který dovezl nulu. Jeho krajan Shane Breen a Američanka Jessica Springsteen však chybovali a bronzové družstvo z bodování série 2018 nakonec zůstalo před branami finále.

Stejný osud potkal také Římské gladiátory, kteří byli v základní části čtvrtí. Semifinále se nejvíce vydařilo Lauře Kraut ze Spojených států. Ta v sedle Zeremonie projela kurz s čistým kontem. Tři chyby však nasbírali její kolegové Marlon Módolo Zanotelli z Brazílie a Ital Lorenzo de Luca. Rome Gladiators skončili na první nepostupové příčce. 

Ve skvělé formě se naopak představili jezdci Madrid in Motion. Všichni tři absolvovali obtížný parkur z dílny Uliana Vezzaniho bez zaváhání, což se jinému týmu v páteční soutěži nepodařilo. S nulou projel cílem matador nizozemské reprezentace Marc Houtzager, který sedlal valacha Sterrehof's Calimera. Bezchybný výkon přidal jeho krajan Maikel van der Vleuten. Ten si pro semifinále vybral svou jedničku hřebce Verdiho. Do třetice bez chyb absolvoval překážky vysoké 160 cm Španěl Eduardo Alvarez Aznar v sedle třináctiletého hnědáka Rokfellera de Pleville Bois Margot. 

Výborně si vedli také Scandinavian Vikings, kteří zaznamenali v semifinále jediné shození. Toho se dopustila Švédka Evelina Tovek na Dalile de la Pomme. Její kolegové Leopold van Asten s Groep Miss Untouchable a Christian Ahlmann s běloušem Caribisem Z překonali kurz bez trestných bodů.

Jednu chybu měli ve výsledkové listině páteční soutěže také Pařížští panteři. Čistou jízdu předvedl irský člen Darragh Kenny v sedle Balou du Reventon. Bez trestných bodů projel parkur také belgický reprezentant Gregory Wathelet, jenž sedlal hřebce Nevada S. Jediným, kdo si připsal shození, byl Brazilec Yuri Mansur s desetiletou klisnou Ibelle ASK. 

Celkem šest družstev, z nichž ani jedno neinkasovalo v celkovém součtu více než osm trestných bodů, postoupilo do absolutního vrcholu Super Cupu. Tím bylo dvoukolové finále, které se konalo v neděli 16. prosince. Na jezdce tak čekaly další dva parkury s překážkami do 160 cm a technickou náročností na nejvyšší možné úrovni.

Účinkování Montreal Diamonds skončilo už v prvním kole poté, co byl jeden z členů, Jos Verlooy, vyloučen pro pád na posledním skoku, kde jeho ryzák Igor vybočil. Překvapivě pro neposlušnost neabsolvovalo celé finále Super Cupu také nejlepší družstvo základní části sezony London Knigths. Jízda dvojice Ben Maher a Explosion skončila na zdi a tím i šance celku na triumf. Na některých dalších koňských účastnících se již podepisovala únava z vyřazovacích bojů.  Skandinávští Vikingové nasbírali celkem dvacet sedm trestných bodů. Nejlépe vyšly finálové jízdy Christianovi Ahlmannovi s Caribisem. O pouhý jeden trestný bod méně zaznamenali Paris Panthers. Jejich výsledek podpořil nejvíce Yuri Mansur na Ibelle ASK, který bral v obou kolech celkem pět trestných bodů. Společně s Darraghem Kennym a Gregorym Watheletem dosáhli mezi světovou elitou na výborné třetí místo. 

O vítězství bojovaly dva celky, jež měly na svém kontě v polovině finále celkem osm trestných bodů. V barvách Valkenswaard United zazářil mladý irský jezdec Bertram Allen na koni Harley van den Bisschop, který i v druhém kole dokázal zopakovat nulu z kola prvního. Zkušený Němec Marcus Ehning po čisté první jízdě v dalším kole jednou chyboval s hřebcem Comme Il Faut. Poslední člen družstva Ital Alberto Zorzi v sedle hnědky Contangy přidal ke dvěma chybám v rozhodující chvíli dalších pět bodů a Valkenswaard United tak zaznamenali v součtu sedmnáct trestných bodů. 

Zbývalo vystoupení nejlepšího celku semifinále Madrid in Motion. Ti nakonec kromě skvělé formy prokázali také pevné nervy. Maikel van der Vleuten s Verdim v druhé jízdě na překážkách nechyboval a dovezl pouze jeden bod za překročení stanoveného času. Stejný průběh měla také jízda Marca Houtzagera v sedle hnědáka Sterrehof's Calimera. Ten rovněž nezaváhal na překážkách a inkasoval bod za překročení času. Tempo na jistotu zvolil do třetice Edouardo Alvarez Aznar s Rokfellerem a vyplatilo se mu to. Také on neshodil žádnou z překážek a jedním trestným bodem za čas uzavřel účinkování týmu na jedenácti trestných bodech. Madrid in Motion se tak stali vítězi premiérového Global Champions Super Cupu s ročníkem 2018. O šest bodů překonali druhé Valkenswaard United. Na třetím místě skončili Paris Panthers.

 

POŘAD: Skoky

reklama 33D
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte aktualizace! 

• 28. 09. dostihy – Lysá (live+5)
• 01. 10. dostihy – TK před Velkou pardubickou (11:00 hod.)
• 02. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 03. 10. paravoltiž – Brno
• 03. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 09. 10. skoky – Praha Gabrielka (skokové derby)
• 10. 10. skoky – Chuchle Arena Praha
• 10. 10. skoky – ESC Olomouc
• 16. 10. dostihy – Most (live+5)
• 24. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 30. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 30. 10. volnost – šampionát ml. koní Svržno
• 30. 10. dostihy – Most (live+5)

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE