EquiTV.cz

Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |POSLOUCHEJTE příběhy lidí, kteří milují koně! JEZDECKÉ RÁDIO je tu pro Vás!|VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31C
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Ohlédnutí EquiTV za letošním Rudolfovým pohárem

28.04.2017  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Ve dnech 20. – 23. dubna se v Kladrubech nad Labem konal tradiční Rudolfův pohár, tedy mezinárodní vozatajské závody kategorie CAI. Dařilo se při nich i českým reprezentantům. EquiTV vám přináší sestřih ze všech soutěží...

reklama 32A
banner
banner
banner
banner

Tradiční dubnové mezinárodní vozatajské závody známé jako Rudolfův pohár hostil ve dnech 20. až 23. dubna Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem. Ve čtvrtek a v pátek byly na programu povinné drezurní úlohy a o den později v sobotu se jel maraton. V neděli pak vyvrcholily závody jízdami mezi kužely neboli vozatajským parkurem. Přestože závody provázelo nepříznivé počasí, do Kladrub si našlo cestu mnoho příznivců této poutavé jezdecké disciplíny. 

V dvouvězdové soutěži dvojspřeží pony se výborně dařilo Michalovi Kořínkovi. Jeho drezurní úlohu hodnotil sbor rozhodčích jako druhou nejlepší ze všech. Maraton překonal bez zaváhání a do nedělního parkuru nastupoval z průběžného třetího místa. Pozici v něm nakonec potvrdil a dojel si pro pomyslný bronz. Výborně si vedl také další člen vozatajské rodiny Kořínkových, otec jezdce, kterého jsme viděli před okamžikem. Milan Kořínek projel všemi maratonskými překážkami bez penalizace a po sobotním programu figuroval na druhé příčce průběžného pořadí. Tu si nakonec udržel a v soutěži dvojspřeží pony dojel celkově druhý. Způsobem start cíl prošla soutěží vítězka Nadine Draeger z Německa. Vedení se ujala hned po drezurní části, přemožitele nenašla ani v sobotním maratonu a suverénně si počínala i mezi kužely. 

Všechny soutěže pro velké koně byly vypsané na nevyšší možné úrovni obtížnosti, tedy jako CAI3*. V kategorii jednospřeží se sešla početná konkurence dvaceti jedna zápřahů. Jedním z vozatajů hájících české barvy byl Ladislav Jirgala s Berridem-L. Tomu se vydařila hlavně druhá část závodů tedy maraton, v němž zajel osmý nejlepší výsledek. V součtu s drezurou a parkurem to však stačilo až na sedmnácté místo. O jednu příčku výše se umístil další z českých reprezentantů Jiří Koníř, který si s kladrubským běloušem Generalissimus Regia velmi dobře počínal jak v překážkách maratonské zkoušky, tak o den později na parkuru. Nejlepší výsledek z našich zástupců si v kategorii singlů odvezla z Kladrub Markéta Jelínková. Ta zapřahala Lina 3 a během všech částí podávala vyrovnané výkony, které jí nakonec vynesly patnáctou příčku.
Výborně si s maratonem poradila švýcarská reprezentantka Celine Schaller. S klisnou Altheou zajela dokonce třetí nejlepší výsledek. Jízda mezi kužely jí však nakonec odsunula na jedenácté místo celkového pořadí.  Parkur naopak vyšel Němce Anice Geiger. Její výkon v kuželech byl totiž nejlepší ze všech a pomohl jí ke konečné čtvrté příčce. Velice dobře si počínala i v předchozích částech soutěže. V sobotním maratonu chybovala jen jednou na překážce číslo 6. 

Nejvyšší příčky v soutěži jednospřeží obsadili sourozenci Kwiatkovi z Polska. Jak Weronika Kwiatek, tak její bratr Bartlomiej zapřahali v Rudolfově poháru po dvou spřeženích. Weronice se vedlo lépe s Eterem. Vyšla jí hlavně drezura, ovšem i maraton překonala bez chyb v pátém nejlepším čase a nakonec z toho bylo třetí místo. Na stupně nejvyšší pak s oběma svými koňmi vystoupal Bartlomiej Kwiatek. Druhý dokončil s hřebcem Bazyli, s nímž vyhrál drezuru a zajel druhý nejlepší výsledek v maratonu. Dalším jeho koněm byl hřebec Sonet. S tím mu vyšla na výbornou jízda v maratonských překážkách, ve které nenašel přemožitele a v součtu s výsledky z drezury a jízdy mezi kužely to stačilo na vítězství.

Nejpočetnější konkurence se tentokrát sešla v soutěži dvojspřeží. Ta přilákala na start celkem jednatřicet zápřahů včetně několika pravidelných účastníků z řad domácích jezdců. Silnou disciplínou našich vozatajů je tradičně maraton. To potvrdil i Josef Drábek, jehož výkon v maratonu byl bezchybný a šestý nejlepší. Po chybách v parkuru však klesnul na šestnácté místo. Nejlépe se z českých reprezentantů dařilo Janu Nesvačilovi. I on zajel výborně sobotní maratonskou zkoušku, když v ní dojel pátý. Jan Nesvačil nakonec obsadil celkovou šestou příčku. Německý reprezentant Mario Junghanns nezačal příliš dobře. Jeho drezurní úloha byla hodnocená až jako dvacátá pátá v pořadí, ale výrazně si polepšil v dalších dvou částech soutěže a dojel nakonec pátý. 

Dvojnásobný vítěz Rudolfova poháru z let 2015 a 2016 – Sandro Koalick tentokrát neměl příliš sportovní štěstí. Startoval s dvěma páry a drezura mu nevyšla ani s jedním. Chuť si spravil v maratonu, který s dvojicí koní Cetinka a Fasco vyhrál. Po přičtení výsledku z poslední zkoušky však zůstal s tímto párem těsně pod stupni vítězů. Bronz vybojoval slovenský reprezentant Miroslav Matúška. Ten předvedl vynikající výkon hlavně v terénní jízdě, která byla hodnocená jako druhá nejlepší. Polský vozataj Dariusz Bajer obsadil druhé místo. Zabodoval čtvrtým místem v maratonu a vítězstvím v jízdách mezi kužely. Pro vítězství si v letošním ročníku Rudolfova poháru dojel se svým dvojspřežím Rakušan Gerald Rössler. Vedení se ujal hned v drezuře, a udržel ho i po druhé a třetí zkoušce, přestože se v maratonu svým výkonem zařadil až do druhé desítky.

V královské kategorii čtyřspřeží letos v Kladrubech startovalo šest závodníků. Třetí nejlepší drezurní sestavou zahájil Andreas Ruschitzka z Rakouska. V maratonu chyboval hned na první překážce a jeho výkon stačil až na průběžné čtvrté místo. Přestože v závěru závodů zajel nejlepší parkur ze všech, závod dokončil na celkové čtvrté příčce. Polák Piotr Mazurek vstupoval do terénní zkoušky jako druhý muž pořadí po drezuře. Po přičtení bodů z maratonu a o den později z parkuru však klesl na třetí místo.
Drezura se nevydařila domácímu matadorovi Jiřímu Nesavčilovi staršímu. Výsledkovou listinu po prvním dni závodů uzavíral. V sobotním maratonu však prokázal svou obrovskou zkušenost a po suverénních výkonech v překážkách dojel druhý.  Na výsledku Jiřího Nesvačila staršího již nic nezměnil ani závěrečný parkur, v němž udělal jednu chybu.

Další ze členů vozatajské rodiny Jiří Nesvačil mladší se dostal hned od samého začátku soutěže do vedení. Po prvním místě v drezuře si pozici lídra upevnil hladkými a bezchybnými výkony v maratonských překážkách. Jiří Nesvačil junior inkasoval v nedělním parkuru, stejně jako jeho otec, jen tři trestné body za jeden shozený míček. Se značným odstupem si tak dojel pro vítězství. 

Chcete-li se podívat na video záznam sobotního maratonu i nedělního parkuru, klikněte na náš web www.equitv.cz

 

POŘAD: Spřežení

reklama 33D
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte aktualizace! 
 

AKTUÁLNĚ:

• 15. 05. klusáci – Chuchle Arena Praha od 12:50 hodin
• 16. 05. dostihy – Chuchle Arena Praha od 13:30 hodin

PŘIPRAVUJEME:
• 19. 05. skoky – KMK Písek
• 23. 05. skoky – Zduchovice
• 30. 05. skoky – Olomouc
• 30. 05. skoky – Martinice
• 05. 06. dostihy – Praha (live+5)
• 06. 06. skoky – CSI2* Zduchovice
• 06. 06. klusáci – Praha
• 10. 06. skoky – KMK Hradištko

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE