EquiTV.cz

Ať už jste na cestách, doma, nebo na koni, poslouchejte nové EquiRadio
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31D
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Ohlédnutí EquiTV za Jezdeckým galavečerem ČJF

reklama
02.02.2018  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Česká jezdecká federace vyhodnotila nejúspěšnější jezdce a koně sezony 2017. Stalo se tak při Jezdeckém galavečeru v sobotu 27. ledna v Praze. Pojďme si připomenout všechny oceněné v souhrnné reportáži EquiTV…

reklama 32B
banner
banner
banner

V sobotu 27. ledna se v Národním domě na pražských Vinohradech konal Jezdecký galavečer České jezdecké federace, která při něm ocenila nejúspěšnější jezdce a koně uplynulé sezony. Trofejí a ovací diváků se dostalo zástupcům všech klasických disciplín zastřešených touto organizací.

Jako první si převzali ceny z rukou manažerky komise Zuzany Žežulkové a člena Výkonného výboru Jaroslava Hupky jezdci vytrvalosti. Držitelkou titulu Jezdec roku mezi juniory se stala Táňa Terberová. Na pódiu jí čekal ještě jeden důležitý úkol, a to převzít šek v hodnotě 90 tisíc korun z veřejné sbírky. Peníze poputují na rekonvalescenci její maminky Heleny Terberové, rovněž bývalé úspěšné reprezentantky, která v loňském roce utrpěla při závodech těžký úraz. Pro cenu v seniorské kategorii si přišla účastnice mistrovství Evropy v Bruselu a vítězka mezinárodních závodů na 80 kilometrů ve Slavošově Lucie Škábová. Koněm roku se stala desetiletá klisna Sahar, s kterou má právě Lucie Škábová za sebou nejeden úspěch. Nejlepší dvojicí uplynulé sezony je Petr Jadlovský a Rachel 4. V celosvětovém žebříčku Mezinárodní jezdecké federace drží se začátkem nového roku dvanácté místo.

Manažerka komise Klára Šalková a člen Výkonného výboru Martin Blažek se ujali předávání cen pro jezdce reiningu. Jednou z vyhlášených byla Radka Paverová, která ovládla jako vítězka národního poháru kategorii mládež. Stříbrná medailistka z mistrovství České republiky Markéta Šteyerová získala trofej mezi amatéry. Jonáš Bujnoch se stal držitelem juniorského titulu. Jedním z jeho úspěchů je stříbro s koněm Mercedes Rooster na republikovém šampionátu právě v této koňské kategorii. První příčku v národním šampionátu seniorů a tím i cenu České jezdecké federace si vysloužil úřadující mistr republiky a náš dlouhodobě nejlepší reprezentant Lukáš Brůček. Ten také pravidelně sedlá hřebce jménem Top Sail Pop, který získal titul Koně roku.

Zástupce jediné westernové disciplíny v České jezdecké federaci vystřídali na pódiu voltižéři. Hned dvě zlaté medaile na mistrovství republiky v paravoltiži vybojoval Štěpán Švarc, a to mu také dopomohlo k celoročnímu ocenění. Nejúspěšnější jezdkyní v kategorii dětí se stala Tereza Czyžová, která má na kontě vedle první příčky na republikovém šampionátu také vítězství z mezinárodních závodů v Pezinku či Frenštátě pod Radhoštěm. Cenu za nejúspěšnější sezonu mezi juniory převzala Vanessa Krištofová, bronzová z národního mistrovství. Denisa Králíková a Kristýna Rejnková, to je nejúspěšnější dvojice v kategorii Pas-de-deux. Společně dokázaly s Landarem a lonžérkou Petrou Cinerovou  získat mistrovské zlato. Oporou voltižní reprezentace je skupina Jezdeckého klubu voltiž Albertovec, která na loňském světovém šampionátu dokončila na výborném pátém místě. Není tedy divu, že se stala skupinou roku.

Jiří Kunát jako manažer komise spřežení a Ladislav Dub viceprezident pro ekonomiku měli tu čest poblahopřát nejlepším vozatajům. Držitelem titulu pro nejlepšího jezdce v soutěžích dvojspřeží pony se stal vicemistr pro rok 2017 Erik Zuvač, který ovládl pohár spřežení v téže disciplíně. V singlech se z titulu Jezdce roku radoval Jaroslav Petřek, jen rovněž nenašel přemožitele ve své kategorii v poháru spřežení a stejně tak ukázal záda všem soupeřům na mistrovství České republiky. Také mezi páry byl vyhlášen úřadující mistr republiky, kterým je Josef Drábek. A do třetice další z loňských mistrů Jaroslav Juráň si došel pro trofej pro nejúspěšnějšího jezdce čtyřspřeží. 

Ve všestrannosti převzala z rukou Pavla Vaňka a Viceprezidenta pro sport Bohumila Rejnka cenu pro jezdce roku na pony Barbora Vaňková. V kategorii dětí a juniorů triumfovaly Adéla Zemanová a Vladimíra Pechanová. Několikanásobná mistryně České republiky a loňská vítězka finále Zlaté podkovy Eliška Orctová se stala nejúspěšnější zástupkyní mladých jezdců. Její stájovou jedničkou je navíc bělouš Bonus, který se stal Koněm roku. Skvělou sezonu s vydařenou účastí na evropském šampionátu a s úspěšnou obhajobou mistrovského zlata má za sebou Miloslav Příhoda, který se pyšní titulem seniorského Jezdce roku. 

Milé povinnosti vyhlásit nejlepší reprezentanty v drezuře se zhostily Renata Habásková jako předsedkyně komise a členka Výkonného výboru Gabriela Valeriánová. Jako nejlepší paradrezurní jezdkyně předstoupila před diváky již poněkolikáté v kariéře Anastasja Vištalová. V kategorii soutěžících na pony nenašla přemožitele v sezoně 2017 Julie Sekaninová a mezi dětmi si nejlépe vedla Eliška Skřivanová, jež se minulý rok blýskla vítězstvím při CDI v Brně. Jednou z velkých nadějí české drezury je mistryně republiky Eva Vavříková, která se účastnila řady výjezdů včetně evropského šampionátu. Ta si přišla pro trofej pro Jezdkyni roku v rámci kategorie mladších juniorů. Další z úřadujících národních mistryň je Alexandra Hanáčková, jež je od soboty také oficiálně nejlepší starší juniorkou sezony 2017. Hodnocení mladých jezdců ovládla Anežka Zajícová, rovněž zlatá z posledního mistrovství České republiky. Stálicí v úlohách vyšší obtížnosti je Tereza Hábová. Loni vyhrála mistrovství v malé rundě i finále Top Ten Cupu při Českém drezurním poháru. To jí pomohlo k zisku seniorského titulu. Pavla Rubíčková vystoupala na pódium, aby převzala deku pro jejího svěřence Xangaie. Ten je dle hlasování komise nejúspěšnějším drezurním koněm za rok 2017.

Program ceremoniálu se ve svém závěru věnoval parkurovým jezdcům. Viktor Skutecký jako nejlepší jezdec na pony byl jedním z těch, komu osobně popřála předávající Jana Rosická. Tereza Svobodová si vysloužil svými výkony titul Jezdkyně roku mezi dětmi a Sára Vingrálková nenašla, i díky úspěchům na CSI v Olomouci, přemožitele ve skupině mladších juniorů. Kategorii starších juniorů ovládla úřadující mistryně republiky Anna Heldová. Gratulovaly jí kromě Jany Rosické i členka skokové komise Markéta Šveňková a prezidentka České jezdecké federace Olga Plachá. Vytíženou sezonu má za sebou mladá jezdkyně roku Anna Kellnerová, která díky účasti v Global Champions League pronikla loni do absolutní světové špičky. Pro reprezentační povinnosti se nemohla dostavit ani na jezdecký galavečer, jelikož v té době startovala na mezinárodních závodech ve Španělsku. Roli nejlepšího seniorského parkurového jezdce důvěrně zná její stájový Aleš Opatrný. V Národním domě na Vinohradech jí mohl okusit již poněkolikáté. Z řady výborných výsledků jmenujme první místo ve Světovém poháru v Olomouci. Jedna z opor parkurového národního týmu hřebec Cento Lano se stal Koněm roku v této nejrozšířenější a nepopulárnější disciplíně. Ve dvojici s Ondřejem Zvárou uspěl mimo jiné v Poháru národů i Grand Prix Sopoty a vyhrál Grand Prix Jakubowice. 

Úplný závěr programu patřil předávání Ceny prezidenta České jezdecké federace za mimořádný přínos pro rozvoj jezdeckého sportu v ČR. Tu z rukou prezidentky Olgy Plaché převzala Antonie Pellarová, která pořadu let zastupovala pozici generálního sekretáře a stála u porevolučních změn v českém jezdeckém sportu. 

 

POŘAD: Jezdecky společenské události

reklama 33D
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE