EquiTV.cz

reklama 31C
banner
banner
banner
banner

Léčba koní kmenovými buňkami: odběr dřeně

29.12.2015  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

V prvních dílech seriálu EquiTV a Avecell o léčbě koní kmenovými buňkami jsme se dozvěděli informace o celém procesu, a také jak správně určit diagnózu, kterou je vhodné léčit právě touto cestou. V 3. části uvidíme, jak probíhá odběr kostní dřeně...

reklama 32A
banner
banner
banner
banner

Po diagnostice onemocnění vhodného k léčbě kmenovými buňkami, kontaktuje veterinární lékař centrum laboratoří Avecell, odkud mu bude poskytnuta sada k odběru kostní dřeně. Odběr začíná sedací koně, pomocí látek k tišení bolesti. Poté se ostříhá srst a lokalizuje místo vpichu. 

Po přípravě sterilního operačního místa může veterinární lékař přistoupit k samotnému odběru kostní dřeně.  Je třeba také odebrat periferní krev, aby se z ní dala vzít autologní plazma, k dalším potřebným krokům v léčbě. Veškerý materiál se pak přesně označený vloží do termoboxu a transportuje se do laboratoří. Všechny části odběru vyžadují přesný a pečlivý postup!!!

Co všechno obsahuje sada pro odběr kostní dřeně, názorná ukázka jak postupovat při samotném odběru a po něm vás čeká ve videu!

 

POŘAD: Léčba koní kmenovými buňkami

reklama 33B
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE