EquiTV.cz

reklama 31B
banner
banner
banner
banner

Hattrick Marka Kluse v ČSP objektivem EquiTV

17.09.2016  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Dalším kolem pokračovala ve dnech 9. až 11. září parkurová extraligová série Českého skokového poháru. Tentokrát jezdci jeli pro body v pohárovém žebříčku do Frenštátu pod Radhoštěm. Marek Klus na něm letos završil hattrick.

reklama 32B
banner
banner
banner
banner
banner

Celkem osmnáct dvojic nastoupilo v neděli 11. září do dílčího finále série pro amatérské jezdce. Dvanáct z nich pak překonalo překážky do 110 centimetrů bez zaváhání a o vítězi rozhodovalo rozeskakování. V něm byla znovu bezchybná a zároveň nejrychlejší Martina Lančová s koněm Mariachi, která se tak mohla začít radovat z vítězství. Frenštátské kolo nic na žebříčku Amateur Tour nezměnilo. Vede v něm stále Leona Chladníčková.

Pro jezdce ve věku od 12 do 18 let bylo připraveno další kolo Czech Junior Cupu, které končilo také dílčí finálovou soutěží. A stejně jako mezi amatéry, i v juniorské kategorii muselo rozhodnout rozeskakování, do nějž postoupily čtyři jezdkyně. Zopakovat bezchybnou jízdu ze základního kola se podařilo jediné z nich, a to Pavle Benešové v sedle koně jménem Féé. 

V hodnocení celoroční juniorské soutěže je v kategorii jezdců od 12 do 15 let na prvním místě Markéta Miková. Mezi staršími jezdci do 18 let se na nejvyšší příčku díky sedmému místu ve Frenštátě posunula Patricie Brusová.

Hlavní soutěží mítinku byla Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm, jejíž překážky dosahovaly 140 centimetrů. Podle tradičního formátu postupovalo ze základního kola deset nejlepších dvojic do finále. 

Hned tři jezdci postoupili do TOP desítky se dvěma koňmi. Jedním z nich byl Marek Hentšel, který jako první přicházel do kolbiště s Lokvencem, s kterým měl oproti dalším finalistům nevýhodu dvou chyb. K těm navíc další dvě shození přidal a uzavřel tak finálovou výsledkovou listinu na desátém místě. Také Jiří Hruška vystřídal pro finále dva koně. S mladou klisnou Oridou M překonal oba parkury čistě, a ujal se vedení.

To ovšem nevydrželo dlouho, protože bez zaváhání absolvoval celou soutěž i po něm startující Marek Klus s Carisonem, jenž měl ve finále o bezmála čtyři sekundy lepší dosažený čas, a Jiřího Hrušku tak vystřídal na průběžném prvním místě. Jan Chýle se s hřebcem Cool Paradise rovněž blýskl dvěma bezchybnými výkony. Finálový čas jej zařadil za vedoucího Marka Kluse s Carisonem. 

Jediná žena z nejlepší desítky Zuzana Brátová se nenechala svými kolegy zastínit, když dojela také bez trestných bodů v obou částech soutěže. Zvolila však opatrnější tempo. Ze čtyř čistých finalistů měla nejpomalejší čas, a dokončila tedy na čtvrté příčce. Spravit chuť si mohl při druhém startu ve finále Marek Hentšel. S Censorem měl větší šance, protože si ze základního parkuru přinášel nulu. Jenže v rozhodující části přišly dvě chyby, což stačilo na šesté místo. 

Nedařilo se ani vítězné dvojici z Velké ceny Frenštátu 2015. Jiří Hruška s Acoradií sice absolvoval základní kurz bez trestných bodů, jenže v další jízdě chyboval čtyřikrát a s 16 trestnými body dojel devátý. Marek Klus se probojoval do finále ještě v sedle klisny Le Carely. Na rozdíl od výkonu s Carisonem však tentokrát chyboval. Ve výsledkové listině mu tak s Le Carelou připadla pátá příčka. Dvanáct trestných bodů nasbírali ve finále Michal Žilinský a klisna Caipirinha, a protože první jízdu absolvovali čistě, v celkovém součtu stačil jejich výkon na osmé místo.

Častým hostem na kolbištích v České republice je slovenský jezdec Igor Šulek. Ve Velké ceně Frenštátu startoval s dvěma koňmi, ale do finále se mu podařilo proklouznout jen s Wavo Aramisem. Bohužel po bezchybné základní jízdě nasbíral napodruhé osm trestných bodů a dojel jako sedmý. 

Vítězem Velké ceny v rámci Českého skokového poháru se letos už potřetí stal Marek Klus, který drží průběžné první místo v seriálovém žebříčku, a má jistou pozici ve velkém finále pro čtveřici nejlepších jezdců. Za Markem Klusem je na druhé pohárové příčce momentálně Jaroslav Jindra, v těsném závěsu s Jiřím Hruškou a Rudolfem Doležalem na třetím, respektive čtvrtém místě.

Pokud se chcete podívat na nezkrácený záznam všech zmiňovaných soutěží, klikněte na náš web s adresou www.equitv.cz.

POŘAD: Skoky

reklama 33C
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE