EquiTV.cz

POZOR! Ve středu 20.10. ve 20:10 přijde EQUINET s velkou novinkou
reklama 31D
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Grand Prix Jana Kutěje 2018 objektivem EquiTV

18.10.2018  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

V neděli 14. října se v olomouckém Equine Sport Centru jela tradiční podzimní Grand Prix Jana Kutěje. Vypsaná byla ve třech úrovních obtížnosti. Ze všech tří soutěží pro vás připravila internetová televize EquiTV souhrnnou reportáž.

reklama 32D
banner
banner
banner

Parkurová Grand Prix Jana Kutěje, kterou hostí každoročně Equine Sport Center v Olomouci, se tradičně konala během druhého říjnového víkendu. Ten přinesl krásné slunečné počasí, které uvítali všichni účastníci těchto oblíbených podzimních závodů. Program vyvrcholil v neděli 14. října, kdy byly připravené soutěže ve třech různých úrovních obtížnosti. Všechny se jely jako dvoukolové s finále pro deset nejlepších dvojic.  

V kategorii L se dvěma hvězdami, kdy překážky dosahují výšky 120 centimetrů, postupovalo do rozhodující jízdy všech deset finalistů s čistým kontem. Takže konečné pořadí záleželo pouze na finálových výkonech. Jiří Malý v sedle Sepultury překonal druhou jízdu znovu bez zaváhání a dosažený čas 37,65 sekundy mu stačil nakonec na třetí místo. O sedm desetin rychlejší byla také bezchybná Gabriela Staňová, která závodila s Lotte-HS a dojela si pro druhou příčku. Vítězkou se stala Lucie Strnadlová s klisnou Carpalou-Peli. Cílem procválala rovněž s nulou a druhé Gabriele Staňové nadělila více než dvě sekundy.

Na účastníky soutěže na úrovni S** čekaly překážky dosahující výšky do 130 centimetrů. Také v tomto případě si s kurzem poradila dlouhá řada koní bez trestných bodů, a tak všichni finalisté postoupili s čistým kontem. Podruhé překonal parkur bez shození Zdeněk Žíla s belgickým valachem Consulentem De Prelet. S časem 38,39 sekundy bral pomyslný bronz. O půl sekundy méně stačilo při finálové jízdě slovenskému reprezentantovi Igorovi Šulkovi s Wavo Lampardem. Na překážkách rovněž nechyboval, což mu vyneslo druhé místo. Další slovenská dvojice Barbora Sokolová a Reyna Wavo byla ještě o pět desetin sekundy rychlejší a s čistým kontem si dojela pro vítězství.

Nejvyšší kategorie Grand Prix Jana Kutěje byla vypsána na úrovni dvouhvězdového ST, tedy s překážkami do 140 centimetrů. Veronika Jelínková v sedle hřebce Forevera postupovala do rozhodující části s jednou chybou. V druhé jízdě však přidala ještě tři a pořadí TOP10 uzavřela. Tři chyby zaznamenal ve finále také Zdeněk Žíla s klisnou Vanillou 2, a přestože si v základním kole zapsal nulu, výsledek stačil celkově až na deváté místo. Po jedné chybě dovezla v každé jízdě Jana Francová v sedle valacha Quinza Z. Čas dosažený v druhé jízdě měl hodnotu více než 45 sekund, což znamenalo osmou příčku. Stejné bodové skóre měla Nikola Bielíková na hnědákovi Carthinjovi, rozhodující čas byl však výrazně lepší než u Jany Francové, takže z toho bylo sedmé místo.

Šestý dojel Sergei Motyguine se svou stájovou jedničkou Dylanem. Ten po čisté základní jízdě chyboval jednou ve finále.Lucie Strnadlová se probojovala mezi nejlepších desítku hned se dvěma koňmi. V sedle Feminy předvedla nejlepší finálový výkon ze všech účastníků TOP10, jenže kvůli chybě v první části soutěže to stačilo až na pátou příčku. Výrazně lepšího umístění dosáhla s běloušem Fall River Blue VDL. S tím totiž předvedla dvě bezchybné jízdy a dojela druhá.

Dařilo se také Filipovi Doležalovi. Do finále postoupil bez trestných bodů hned se dvěma svěřenci a s oběma dokázal čistý výkon zopakovat. Do výsledkové listiny se zařadil podle dosažených časů. S koněm Exclusive Demeter obsadil čtvrté místo. O příčku lépe se umístil s maďarským hřebcem Exclusive Reason du Ganad. Pro vítězství si ve vyrovnané konkurenci dojel Slovák Igor Šulek, který s Wavo Aramisem nechyboval ani v jedné části Grand Prix a z jezdců s dvojitou nulou měl nejlepší čas. 

Pokud se chcete podívat na nezkrácený videozáznam všech zmiňovaných soutěží Grand Prix Jana Kutěje v Olomouci, klikněte na náš web www.equitv.cz.

 

POŘAD: Skoky

reklama 33C
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte aktualizace! 

• 24. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 30. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 30. 10. volnost – šampionát ml. koní Svržno
• 30. 10. dostihy – Most (live+5)
• 06. 11. dostihy – Praha (live+5)
• 07. 11. dostihy – Kolesa (live+5)
• 13. 11. klusáci – Praha

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE