EquiTV.cz

POZOR! Ve středu 20.10. ve 20:10 přijde EQUINET s velkou novinkou
reklama 31A
banner
banner
banner
bannerreklama

Gabrielka zažila jubilejní Pražské skokové derby

14.10.2016  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Už desátý ročník Pražského skokového derby se odehrál v sobotu 8. října v areálu Gabrielka v pražských Nebušicích. Průběh soutěže si můžete připomenout v souhrnné videoreportáži EquiTV, kterou jsme pro vás připravili.

reklama 32B
banner
banner

V sobotu 8. října se v areálu Pražského jezdeckého klubu Gabrielka v městské části Nebušice konalo jubilejní desáté Pražské skokové derby, jehož sponzorem byla společnost Generali. Do soutěže byla nahlášena třicítka dvojic.

Celá třetina startovního pole však náročný kurz soutěže kombinující parkurové a terénní skoky nedokončila. Tři dvojice potkal pád, mezi nimi Andreu Metelkovou s La Lunou, kterým se karambol přihodil v jednom z obratů, když se pokoušely podjet jednu z překážek. Pádem skončila jízda také Tomáše Dobeše s Veronou nebo Markéty Palmové s Coridou. Naštěstí se všechny pády obešly bez vážnějších následků.

Pro třetí neposlušnost byla vyloučená ze soutěže Klára Svobodová s klisnou Salinou. Do cíle se nedostal ani několikanásobný vítěz derby Jiří Mayer, který byl s Casirou vyloučen pro skok mimo pořadí. V soutěži však měl ještě jedno želízko v ohni, ke kterému se dostaneme později. Redakce portálů Jezdci.cz a EquiTV měla na startu svého vlastního favorita. S Vladimírem Vrubelem startovala klisna Carrie, která je v majetku naší společnosti. Po několika lehkých chybách však skončila v polovině startovního pole.

S dvěma koňmi se v derby prezentoval Jaroslav Abík. Jak s Utopií de la Choque, tak se Santanderem chyboval na trati dvakrát, a seřadil se s nimi na devátém a osmém místě. Sedmou příčku obsadila Diana Dittrichová, která dokončila soutěž v sedle Capitola s pěti trestnými body. Jiří Mayer měl vedle již zmíněné Casiry v soutěži ještě Grandora. S ním se mu dařilo výrazně lépe, dopustil se pouze jedné chyby a dojel si pro šesté místo.

Dva koně sedlal také Jan Chýle. S Vendetou i s Adularem předvedl vyrovnané výkony, v obou jízdách chyboval jednou a díky tomu se seřadil na čtvrtý a pátý řádek výsledkové listiny. S Adularem přitom byl velmi blízko vítězství, jelikož s ním byl ze všech nejrychlejší. Třetí místo vybojovala jedna z bezchybných dvojic. Michaela Refková a Rawal HF, která cílem projela v čase 152,91 sekundy.

Pouze o půl vteřiny rychlejší byla Kristýna Vávrová v sedle koně Bejlies, která rovněž nezaváhala na překážkách a dokončila druhá. Z prvenství se radoval Ondřej Potluka. Tomu se s Land Masterem podařilo překonat kurz derby bez chyb na překážkách a ve výborném čase 138,44 sekundy. K mikrofonu jsme si pozvali také Jana Chýleho, který se pokoušel obhájit loňské vítězství, a nepodařilo se mu to pouze kvůli jedné chybě na terénní překážce.

Na závěr této reportáže jsme si připravili pro vás diváckou lahůdku. Pojďte se podívat na kurz Pražského skokového derby z pohledu vítěze Ondřeje Potluky. Ten byl jedním z jezdců, kteří absolvovali soutěž s palubní kamerou na helmě... Na našem webu www.equitv.cz se můžete podívat nejen na nezkrácený záznam Pražského skokového derby, ale také na celkem pět jízd zaznamenaných zmiňovanou palubní kamerou na helmách jezdců.

 

POŘAD: Skoky

reklama 33C
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte aktualizace! 

• 24. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 30. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 30. 10. volnost – šampionát ml. koní Svržno
• 30. 10. dostihy – Most (live+5)
• 06. 11. dostihy – Praha (live+5)
• 07. 11. dostihy – Kolesa (live+5)
• 13. 11. klusáci – Praha

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE