EquiTV.cz

reklama 21D
banner
banner
banner
banner

GP Šamorín pro finskou jezdkyni Maiju Mallat

reklama

Ve dnech 14. – 17. května hostil slovenský Šamorín už druhé letošní mezinárodní parkurové závody kategorie CSI, tentokrát na úrovni 3*. Nabitý soutěžní program přitáhl na jihozápad Slovenska zástupce neuvěřitelných devatenácti států!

28.05.2015 14:05  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |   APLIKACE   |     |   zkopírováno
reklama 22B
banner
banner

Vrcholem čtyřdenního klání byla soutěž Grand Prix. Na startku parkuru s překážkami vysokými do 150 centimetrů, který na prostorném travnatém kolbišti postavila německá stavitelka Christa Heibach, se zapsalo 37 dvojic. Hned u sedmi jezdců svítila po dokončení základního kola na výsledkové tabuli nula, což v soutěži tohoto formátu znamenalo postup do rozeskakování. Jedním z bezchybných byl Bulhar Angel Niagolov s klisnou Cartinou 8, který však v závěrečném boji o prvenství dvakrát chyboval a v poměrně pomalém tempu si dojel pro sedmé místo. Stejný bodový výsledek udělal i Timothy Hendrix s Very Nice reprezentující Nizozemí. Jejich čas byl o více jak 4 sekundy lepší než v případě předchozí dvojice, za což jim připadla šestá příčka. Druhým Bulharem, který postoupil do rozeskakování byl Ivaylo Bonev. S valachem Abarth cválal ještě rozvážněji, než jeho krajan Niagolov, ale shození na rozdíl od něj zaznamenal pouze jedno, což stačilo nakonec na páté místo v celkovém pořadí. Další nizozemský jezdec Roger Linssen s koněm Cupidor závodil i o čas a často si v obratech zkracoval dráhu. Bohužel přišla chyba na kolmém skoku s číslem 10B, která dvojici zařadila na čtvrtou příčku. Jediným domácím, tedy slovenským jezdcem v rozeskakování byl Radovan Šillo s klisnou Bulgarie Van De Lindehoeve. Skákal čistě a bez nejmenších problémů, ale dosažený čas 57,34 sekund byl přeci jen o něco pomalejší, než u dalších bezchybných jezdců, takže se usadil na třetím místě. Sander Geering, třetí reprezentant Nizozemí v rozeskakování, sedlal desetiletého Robinsona. Tempo jejich jízdy sice nepůsobilo na pohled nijak ostře, ale jezdec si zbytečně nezajížděl a naopak chytře krátit trať, takže se časomíra zastavila na hodnotě 54,59 sekundy. Na překážkách nechyboval, a tak měl velmi dobré šance na příčku nejvyšší. O tu ho připravila nakonec finská reprezentantka Maiju Mallat s valachem Vincente. Zajela čistou a navíc nejrychlejší jízdu z celého startovního pole, takže se mohla radovat z výhry v Grand Prix Šamorína, byť jí od druhého Sandera Geeringa dělily pouhé tři desetiny sekundy.  

 

reklama 23A
banner
banner
banner
banner
banner




 

Stáhněte si aplikaci EQUINET a aktuvujte si notifikaci zpráv
Program přenosů EquiTV.cz průběžně aktualizujeme
ARCHIV ŽIVÝCH PŘENOSŮ NAJDETE ZDE
DATUM ODKAZ DISCIPLÍNA MÍSTO
ČT 23.04. spřežení CAIO Kladruby
PÁ 24.04. skoky CSIO Zduchovice
PÁ 24.04. spřežení CAIO Kladruby
SO 25.04. skoky CSIO Zduchovice
SO 25.04. spřežení CAIO Kladruby
NE 26.04. skoky CSIO Zduchovice
NE 26.04. spřežení CAIO Kladruby
NE 26.04. dostihy Kolesa
PÁ 01.05. dostihy Lysá
SO 02.05. dostihy  Most
NE 03.05. skoky ČSP  Brno
ÚT 05.05. skoky KMK  Martinice
SO 09.05. klusáci  Chuchle
NE 10.05. dostihy  Chuchle
ÚT 12.05. skoky KMK  Suchá
NE 17.05. skoky ČSP  Hradištko
NE 17.05. dostihy  Chuchle
ČT 21.05. drezura CDI  Olomouc
PÁ 22.05. drezura CDI  Olomouc
SO 23.05. drezura CDI  Olomouc
NE 24.05. drezura CDI  Olomouc
NE 24.05. skoky ČSP Opava
NE 24.05. dostihy  Most
NE 31.05. skoky Ptýrov
NE 31.05. dostihy Chuchle
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz
NEPŘEHLÉDNĚTE