EquiTV.cz

EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: poslouchejte o koních KAŽDÝ DEN!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31A
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Finále zimního Jezdeckého poháru plné překvapení

reklama
02.04.2015  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Průběh celého Jezdeckého festivalu 2015 na výstavišti v Lysé nad Labem jsme již stručně shrnuli ve dříve publikované reportáži. Dnes se podrobněji zaměříme na skokové a vozatajské soutěže, kterými vrcholil zimní seriál Jump and Drive Winter Tour.

reklama 32D
banner
banner
banner
banner

Ve všech finálových soutěžích konaných během festivalu sbírali jezdci dvojnásobný počet bodů a mohli tak výrazně zvýšit své naděje na vítězství v celém seriálu.  Malá túra byla zakončena soutěží stupně Z s následným rozeskakováním. S nástrahami parkuru si nejlépe poradila Klára Svobodová s Czelzi. V rozeskakování nechybovala a cílovou čarou doslova prolétla v nejlepším čase. Získala tak ke dvěma výhrám ze základních kol dalších 40 bodů za prvenství v Lysé. Přesto však po sečtení celkového bodového skóre měla malá túra jiného vítěze, tedy lépe řečeno vítězku. Stala se jí Tereza Mücková, která s Meidlinger´s Lavinií dokončila finále na druhém místě. Kláru Svobodovou v součtu porazila o pouhý bod. 

Střední túra měla své finále vypsané jako soutěž stupně L* také s následným rozeskakováním. Tuto soutěž zcela ovládl Zdeněk Palička. Startoval se dvěma koňmi a obsadil s nimi první dvě místa, přičemž pro vítězství si dojel s klisnou Fair Play – M. Přestože v průběžném pořadí této túry vedl Miloslav Vítek, Zdeňka Paličku zisk 40 bodů vynesl v poháru nakonec na celkovou první příčku. 

Finále velké túry bylo jednou z nejatraktivnějších skokových soutěží, které mohli diváci při festivalu zhlédnout. V souladu se seriálovými pravidly bojovali jezdci o poslední bodový příděl na parkuru stupně S* s finále pro deset nejlepších dvojic. V Lysé se na parkurech několikrát prezentoval dvojnásobný účastník olympijských her ve všestrannosti, Jaroslav Hatla. Finále Jezdeckého poháru absolvoval s koněm Caramouche Z, kterého jsme v roce 2014 vídali v sedle s Alešem Opatrným. Jedna chybička v základní části v součtu s čistou závěrečnou jízdou vynesla Jaroslavu Hatlovi šesté místo. Íránská jezdkyně dlouhodobě působící v České republice Naghmeh Khanjani se divákům festivalu několikrát představila s klisnou Cacecilií R. Jedna shozená bariéra ve finálovém parkuru ji zřejmě velmi mrzela. Čas by totiž v případě bezchybného výsledku s přehledem stačil na vítězství. Takto se musela spokojit s bronzovou příčkou. Dalším z jezdců, resp. jezdkyň, které sbíraly důležité body do žebříčku v seriálu Jump and Drive Winter Tour byla Andrea Halíková. Do finále se dostala s oběma svými koňmi, které si do Lysé přivezla. Úspěšnější byla s Marylandem. Základní kolo s ním absolvovala čistě a ve finále si připsala pouhý bod za překročení stanoveného času. Ve výsledkové listině tedy obsadila druhou pozici, avšak díky dvojnásobnému zisku pohárových bodů se katapultovala z průběžného třetího místa na to nejvyšší. Jedinou dvojicí, která si udržela čisté konto po obou částech parkuru, byl Petr Koželuh s Wouterem. Předchozích seriálových kol se neúčastnil, a proto pozici jezdců v čele bodování ohrozit nemohl, nicméně v samotné soutěži S* s finále suverénně zvítězil.

Série vozatajských soutěží zimního Jezdeckého poháru vrcholila o den později a stejně jako ve skákání i jezdci spřežení dostávali ve finálové soutěži dvojnásobný počet bodů do žebříčku. Na start dvoukolové soutěže pro jednospřeží se postavilo 14 kočárů. Výbornými časy se v obou kolech mohl pochlubit Jiří Ziegler, penalizaci obdržel pouze za jeden shozený míček a třetí příčka v soutěži ho nakonec v celkovém hodnocení poháru posunula na druhé místo. Průběžné vedoucí jezdec Pavel Drbohlav dokázal doslova prolétnout tratí, bohužel v druhém kole zaznamenal dvě chyby, a ty ho nakonec odsunuly ve finále na druhou příčku. Za umístění se mu přičítalo 18 bodů, což s přehledem stačilo, aby svoji pozici v celé sérii potvrdil a stal se vítězem zimního Jezdeckého poháru. V samotné páteční soutěži se našel jediný jezdec, který Pavla Drbohlava překonal, a tím byl Aleš Klička. Jel sice o něco pomaleji, ale na rozdíl od něj ani jednou nechyboval na překážkách. Nakonec se mohl radovat z dílčího prvního místa a v pohárovém hodnocení postoupil na třetí pozici. 

Josef Hrouda přijížděl do Lysé jako průběžně třetí jezdec bodování poháru v kategorii dvojspřeží. Přestože se mu ve finálové soutěži nedařilo tak, jak by si přál, a v samotné dílčí soutěži se umístil po pěti chybách na šestém místě, na udržení konečného třetího místa to stačilo. Petr Vlašic nenechal nic náhodě a do finálové soutěže zapřáhl hned dva páry koní. S jedním dvojspřežím obsadil čtvrté místo, ale s koňmi Filip a Ferda zajel čisté obě jízdy, čímž o necelou polovinu bodu skončil na pěkném druhém místě. Stříbrný byl nakonec i po uzavření žebříčku celého seriálu. Václav Coufalík se také prezentoval v soutěži s dvěma páry. Po jedné chybičce v druhém kole si připsal třetí místo s Gracií a Odetou. S druhým párem – Lindou a Lybií – sice také jednou chyboval, ale i po časové penalizaci jeho skóre stačilo na vítězství. Uhájil tak svoji vedoucí pozici v Jezdeckém poháru a z Lysé nad Labem si odvezl trofej za celkové prvenství.

Velmi dobrou výchozí pozici v kategorii čtyřspřeží měl Josef Hrouda. Před nástupem do finálové soutěže figuroval v průběžném bodování na druhé příčce. Ale podobně jako ve dvojkách, ani v královské disciplíně se mu příliš nedařilo. Obsadil osmé místo a v celkovém pořadí seriálu klesl na třetí řádek výsledkové listiny. V zimním Jezdeckém poháru spřežení si pohoršila po finálových závodech i Kateřina Sklenská. Ta se na překážkách dopustila čtyř chyb, v dílčí výsledkové listině skončila šestá a v celém seriálu pak čtvrtá. Na start soutěže se postavil také dlouholetý reprezentant Zdeněk Jirásek. Zvolil vlažnější tempo a přesto, že si zapsal jen jedinou chybu na překážkách, na lepší než páté finálové místo to nestačilo. Čtvrtá příčka patřila Jaroslavu Juráňovi. V první jízdě se nevyhnul dvěma shozením, v druhém kole pak zabojoval a zajel nejlépe z celého startovního pole. Další stálicí české reprezentace je Jiří Nesvačil senior. Také on se dopustil jediné chyby hned v prvním kole soutěže. Po sečtení výsledků z obou jízd bral Jiří Nesvačil pomyslný bronz a v končených výsledcích celého seriálu poskočil na páté místo. Průběh jízd Jiřího Nesvačila juniora byl velmi podobný jako jízdy jeho otce. V prvním kole přišla jedna chyba a druhé kolo bylo čisté. Časy měl každopádně lepší a umístil se na druhé příčce. Díky tomu se mu podařilo v žebříčku zimní túry posunout na stříbrné místo. Průběžně vedoucí jezdec Petr Vlašic nenašel přemožitele ani ve finálové soutěži v Lysé. První jízda byla bezchybná a bezkonkurenčně nejrychlejší. Druhá se sice neobešla bez dvou shození, ale i tak výsledný součet stačil na vítězství a Petr Vlašic tím jen stvrdil pozici favorita. Celý zimní Jezdecký pohár v této kategorii vyhrál. 

 

POŘAD: Skoky

reklama 33C
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.


• 29. 01. spřežení, Zimní jezdecký pohár Hradištko u Sadské
• 05. 02. skoky, Zimní jezdecký pohár Královice u Slaného
• 12. 02. spřežení, Zimní jezdecký pohár Slatiňany
• 19. 02. skoky, Zimní jezdecký pohár Královice u Slaného
• 19. 02. předvýběr a přehlídka plemenných hřebců Zemský hřebčinec Písek
• 20. 02. předvýběr a přehlídka plemenných hřebců Zemský hřebčinec Písek
• 26. 02. skoky, Zimní jezdecký pohár Tlumačov
• 27. 02. spřežení, Zimní jezdecký pohár Tlumačov
• 05. 03. skoky, Zimní jezdecký pohár Královice u Slaného
• 10. 03. předvýběr plemenných hřebců PK CS, Martinice

• 12. 03. spřežení, Zimní jezdecký pohár Brno
• 19. 03. skoky, Zimní jezdecký pohár (FINÁLE) Královice u Slaného
• 20. 03. spřežení, Zimní jezdecký pohár (FINÁLE) Královice u Slaného

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE