Devadesátka EquiTV z finále Pony extraligy 2017

Patnáctý ročník seriálu Pony extraliga vyvrcholil v neděli 19. listopadu ve středočeských Herouticích u Neveklova. Letošní finálový závod, v němž si nejlepší čtveřice jezdců mezi sebou střídá své koně, byl v jednom velmi nevšední.

20.11.2017 15:25  |  Pořad: Devadesátka EquiTV  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Během 16 startů totiž žádný z poníků neudělal ani jednu chybu, a to se za patnáctiletou historii seriálu nikdy nestalo. Nejmladší účastnicí byla Klára Hlaváčková, která si i přes svoji velmi drobnou postavu poradila i s koňmi svých soupeřů velmi dobře. Čas ovšem měla ze všech nejpomalejší a skončila tak čtvrtá. Jana Táboříková již byla o poznání rychlejší, přesto jí součet časů 213,32 sekundy stačil jen na třetí pozici. Radost jí však udělala její klisna Kara, která získala cenu pro nejlepšího poníka ve finále.

Smůlu měl Viktor Skutecký, jelikož jemu prvenství uniklo s časem 209,46 o pouhých 8 setin sekundy. Karolína Liďáková zvítězila ve finále Pony extraligy již v roce 2016 a nakonec se jí to povedlo i letos. Do posledního kola nastupovala s Vasilem od Viktora Skuteckého, který do té chvíle vedl. Věděla, že pokud chce první příčku obhájit, musí hodně spěchat. Zejména v úvodní části parkuru se jí podařilo ušetřit důležité metry, a to se ukázalo jako rozhodující. I když ještě dlouho po projetí cílem nevěřila, že by skutečně součty jejích časů mohly být nejrychlejší, elektronická časomíra hovořila v její prospěch.

Finále Pony extraligy v Herouticích bylo poslední oficiální soutěží pod hlavičkou České jezdecké federace v roce 2017. Domácí jezdecká sezona s číslem 2018 začne 27. ledna vozatajskými závody v Hradištku u Sadské.