EquiTV.cz

ŽIVĚ: 15. 4. hřebci CS Hradištko, 17. a 18. 4. klusáci, skoky, dostihy
Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |POSLOUCHEJTE příběhy lidí, kteří milují koně! JEZDECKÉ RÁDIO je tu pro Vás!|VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31A
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Revoluční CPS technologie. Bolavá bedra po ježdění nejsou nutností

16.02.2021  |  AUTOR

Úlevu zádům jezdce, zejména v bederní oblasti, sedací kosti a kostrči přináší revoluční technologie sedlové kostry – COCCYX-PROTECTION-SYSTEM (CPS), kterou nově najdete u sedel Prestige. A v čem se liší od ostatních? To se dozvíte v tomto PR článku.

reklama 32D
banner
banner
banner
banner
banner
 
  • Vstřikovaná membrána s diferencovanou kapacitou pro pohlcení veškerého napětí a pohybů.
  • CPS technologie byla vyvinuta, aby ulevila zádům jezdce, zejména bederní oblasti, a také sedací kosti a kostrči.
  • Centrální membrána je pružnější než dvě menší po stranách a je zespoda viditelná přes speciální „okénko“ z plexiskla.
  • Kostra je v komoře širší, než je běžné, díky tomu je možné posunout sedlo více dopředu, aniž by byly omezeny lopatky.
  • Tyto jedinečné vlastnosti zajišťují větší volnost pohybu jak v kohoutku, tak v oblasti trapézového svalu, což umožňuje, aby se kůň pohyboval bez omezení ve všech chodech i při skákání.
  • Posedlí je hluboké a twist je úzký, takže jezdec sedí velmi dobře v koni. Sedlo má kratší, lehce rozšířené a anatomicky tvarované polštáře, což zvětšuje jejich plochu a vede k lepšímu rozložení hmotnosti.
  • Revoluční technologií CPS je vybaveno skokové sedlo Prestige Michel Robert, skokové sedlo Prestige Synchrony či drezurní sedlo Prestige Philosophy.
 
Sedlo Prestige Synchrony s inovativní technologií CPS testovala EQUISERVIS partnerská jezdkyně Bára Vojtková. A jak její recenze dopadla? Podívat se můžete ve video příspěvku na Equiservis YouTube kanálu.
 

 
Prestige X-Technology

Během krátkého času na trhu si našla mezi jezdci řadu příznivců také sedla Prestige vybavená X-technologií poskytující jezdcům hlubší sedlo při zachování vysoké úrovně pohodlí při plném respektování pohody koně. 

 
A jak to vypadá uvnitř sedla PRESTIGE X-TECHNOLOGY? Podívejme se na kostru a konstrukci sedla s integrovanou X-Technology:
 
1) V kostře sedla jsou umístěny elastické panely naplněné speciálním materiálem, který pohlcuje nárazy. Panely jsou zabudovány v místě, kde se nacházejí jezdcovy sedací kosti. Umístění panelů se pochopitelně liší na kostře drezurního sedla a sedla skokového, jelikož v každém sedle jezdec sedí jinde. Tyto panely mají navíc díky své pružnosti jedinečnou vlastnost-umožní jezdci dostatečně hluboký sed, ale neposazují ho striktně jen dolů, ale tou pružností mu umožňují se v sedle pohybovat a „jít s pohybem“ jak je zrovna potřeba – tzv. „IN-OUT“ efekt. (Na rozdíl od klasických koster, kdy jsou v nejhlubším místě díry v kostře, do kterých jezdec zapadne a „utopí“ se v nich, nemůže se dobře hýbat a musí vyvinout určité úsilí, aby se z té hluboké pozice dostal)
 
2) Inovované sedlové polštáře místo klasické výplně, kde se vrství filc, kůže a syntetická výplňová vlna. Vnitřek polštářů je z vysoce pružného materiálu se strukturou medových pláství +druhá vrstva je z pružné syntetické „houby“ a uvnitř je výplňová vlna. Díky této inovaci jsou polštáře slabší = kontaktnější, ale zároveň velmi komfortní pro koně, dobře padnoucí a stabilní.
 
 3) Poslední inovací je různé úhlování sedlových polštářů u různých komorových šířek. Pro koně s komorou 32 je úhlování polštářů jiné než pro koně s komorou 34 (pochopitelně-kůň který potřebuje užší komoru bude mít zcela jistě jinak tvarovaná a osvalená záda). Prestige je první výrobce, který tuto novinku nabízí.
 
Kompletní péče přímo ve stáji
Pokud toužíte po odborně napasovaném sedle s kompletním servisem, kontaktujte EQUISERVIS – kde mají každé úterý vyhrazeno pro své zákazníky přímo ve stáji. Každých čtrnáct dní pak míří na Moravu! Přijedou k vám do stáje se širokou nabídkou sedel a dalšího příslušenství podle vaší specifikace a budou se vám a vašemu koni věnovat tak dlouho, jak bude potřeba.


reklama 33A
banner
banner



Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.





Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte průběžné aktualizace! 

15. 04. od 09:00 hod.: hřebci CS – přehlídka a výběr hřebců PK CS
17. 04. od 13:00 hod.: klusáci – Chuchle Arena Praha
17. 04. od 13:00 hod.: skoky – Šamorín
18. 04. od 08:00 hod.: skoky – Šamorín 
18. 04. od 12:30 hod.: dostihy – Most (live+5)
25. 04. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
29. 04. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
30. 04. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
01. 05. dostihy – Lysá nad Labem (live+5)
01. 05. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
02. 05. skoky – CSI2*-W Chuchle Arena Praha
06. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
07. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
08. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
09. 05. skoky – CSIO3* Chuchle Arena Praha
09. 05. dostihy – Most (live+5)
13. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 
14. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 
15. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 
16. 05. skoky – CSI2*-W Šamorín 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE