EquiTV.cz

POZOR! Ve středu 20.10. ve 20:10 přijde EQUINET s velkou novinkou
reklama 31B
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Olomoucký Světový pohár v parkurech čeká nápor. Dorazí na tři sta koní

12.06.2019  |  AUTOR

Na tři sta koní z šestnácti zemí dorazí do Olomouce na mezinárodní parkurové závody Světového poháru J&T BANKA CSI3*-W. Organizátor letos rozšířil program o jeden závodní den a novou Elite Tour. Ta otevřela dveře novým jezdcům v seniorské kategorii.

reklama 32B
banner
banner
 
První parkury vyrostou na kolbišti Equine Sport Centra v Olomouci ve středu 19. června. Celkem potrvá mítink pět dní do neděle 23. června a nabídne čtyři seniorské túry, soutěže pro mladé koně, juniory a mladé jezdce ve věku do pětadvaceti let.
 
Nejobtížnější kurzy čekají na seniory v rámci Diamond Tour, která vyvrcholí nedělní Grand Prix bodovanou do Světového poháru. Navíc úspěch v této soutěži pomůže účastníkům na cestě na letošní evropský šampionát případně i na olympijské hry, jež v roce 2020 hostí Tokio.
 
Do tříhvězdové úrovně je nahlášeno více než sto dvacet jezdců s více než dvěma stokami koní. Řada z nich se do Olomouce vrací každoročně. Stálicí je Němka Jörne Sprehe, která dokázala Grand Prix FEI World Cup vyhrát už dvakrát, v letech 2016 a 2018. Také její krajané Andreas Brenner a Thomas Holz se olomouckému publiku představí už poněkolikáté. 
 
Početnou ekipu posílá Italská národní federace. Vrací se třeba Davide Kainich, který v Olomouci závodil v minulosti opakovaně. V polských barvách nastoupí mimo jiné Maksymillian Wechta, Jaroslaw Koziarowski nebo Michal Kazmierczak. Prakticky kompletní reprezentace dorazí ze Slovenska. Na startovních listinách najdeme Roberta Pála, Igora Šulka, Radovana Šilla nebo Radovana Cibere. 
 
Mezi zástupce exotických zemí, kteří zařadili olomoucký mítink do svého kalendáře, patří Abdullah Alsharbatly ze Saudské Arábie, korejští jezdci Boseon Kim a Manjun Kwon nebo Novozélanďan Richrad Gardner, který není mezi účastníky J&T BANKA CSI3*-W žádným nováčkem. Nad tribunami bude vlát i vlajka Ruska, Rumunska, Řecka, Makedonie, Nizozemí, Slovinska nebo Švýcarska.
 
Fanoušky budou nejvíce zajímat výkony domácích želízek v ohni. Těšit se mohou na člena národního týmu Ondřeje Zváru, který se loni probojoval do rozeskakování Grand Prix. Stejně tak si nenechá ujít účast Marek Klus, jemuž se také v hlavní soutěži v roce 2018 dařilo. Skončil tehdy s Carisonem druhý před Ondřejem Zvárou s Quimerem M. Dále dorazí Rudolf Doležal, Jan Štětina, Vladimír Tretera či Zdeněk Žíla. Celkem v českých barvách odstartuje na padesát jezdců.
 
Juniorské CSIJ přilákalo k účasti patnáct startujících. Převládají domácí barvy. Česká republika bude mít v Olomouci celou špičku závodící v této věkové kategorii. Junioři si mohou v Grand Prix splnit kvalifikaci na mistrovství Evropy. Představí se Sofie Najmanová, Mariana Michlíčková, Linda Portychová, Valentýna Kuková či Sára Vingrálková. Své reprezentanty vysílá i Rakousko, Polsko, Německo a Slovensko. 
 
V rozpisu soutěží nechybí European Youngster Cup, jehož vrcholem je Velká cena, která slouží jako přímá kvalifikace do finále. To se bude konat v Salzburku v prosinci letošního roku. Navíc i mladí jezdci v kategorii U25, pro které je European Youngster Cup určený, mohou v Olomouci získat vstupenku na evropský šampionát. O postup do Salzburku budou usilovat Češky Tina Šalková, Kateřina Kučerová, Sofie Najmanová a Valentýna Poláchová. Konkurovat jim budou jezdci ze Slovenka, Rakouska a Polska.
 
Hvězdný italský stavitel Uliano Vezzani připraví pro účastníky celkem čtyřiadvacet parkurů. Podrobnosti o programu najdete na adrese www.csiolomouc.cz.
 
Ilustrační foto Jan Andrash (archiv CSI Olomouc)


reklama 33C
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte aktualizace! 

• 24. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 30. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 30. 10. volnost – šampionát ml. koní Svržno
• 30. 10. dostihy – Most (live+5)
• 06. 11. dostihy – Praha (live+5)
• 07. 11. dostihy – Kolesa (live+5)
• 13. 11. klusáci – Praha

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE