EquiTV.cz

ŽIVĚ na EquiTV: 30. 5. od 13:45 hod.: dostihy Karlovy Vary
reklama 31C
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Královice hostí Czech Summer Open 2019. Working Equitation mezinárodně

02.07.2019  |  AUTOR

Od pátku 5. do neděle 7. července se jezdecký areál Královický dvůr stane dějištěm závodů Czech Summer Open 2019, největších závodů ve Working Equitation konaných v České republice, které poprvé přivítají i jezdce ze zahraničí.

reklama 32D
banner
banner
banner
banner
 
Startovní listina Czech Summer Open 2019 čítá 70 startujících, diváci uvidí od 5. do 7. července více než 15 plemen koní – od poníků a nejrůznějších kříženců, přes iberské a jiné barokní koně, westernová plemena až po teplokrevníky. 
 
Největší hvězdou bude dlouholetý člen německého reprezentačního týmu Mihai Maldea, třetí na posledním mistrovství Evropy v roce 2016. Jeho hlavní zbraní jsou rychlé speed testy a díky němu tak bude mít nejvyšší úroveň „Master“ jistě tu správnou dávku adrenalinu. Na start této soutěže, kde již vede jezdec koně pouze jednou rukou a která se v ČR pojede poprvé, se kromě něho postaví i jezdkyně z Nizozemí, dále reprezentantka z Polska, které je ve světě Working Equitation nováčkem, a také dvě závodnice z České republiky. 
 

Working Equitaiton je u nás stále ještě nová disciplína

„Working Equitaiton je u nás stále ještě nová disciplína, nelze tedy čekat rychlé zázraky. Ale je důležité ukázat, že úroveň Master není nedosažitelná meta. A čeští diváci tak aspoň budou moci fandit českým zástupcům“, říká Šárka Kopecká, předsedkyně spolku Working Equitation Česká republika.
 
Velké souboje můžeme jistě čekat i v soutěži P (pokročilí). Kromě domácích reprezentantů v ní diváci uvidí i zkušené závodnice z Rakouska a soutěžící z Polska. Své síly s nimi změří i loňský mistr republiky v kategorii seniorů Břetislav Růžička i jedna z nadějí českého workingu, loňská mistryně v kategorii dětí Kristýna Maternová. I nižší třídy S (střední), L (lehká) a Z (základní) jsou dobře obsazené, a to nejen v kategorii seniorů, ale i dětí a juniorů. Neděle nabídne kromě speed testů i otevřenou soutěž, kde si disciplínu mohou vyzkoušet jezdci, kteří se s ní teprve seznamují, a na start se postaví i děti v třídě vodičů.
 
Závody budou rozhodovat zkušení mezinárodní rozhodčí Mario Pimentel z Portugalska a Sandra Migl z Rakouska, sbor rozhodčích doplní Eva Žaludková. Všechny tři dny bude pro diváky připraven i další program, přestávky mezi soutěžemi vyplní mimo jiné dog-dancing, ukázka přípravy koně pro práci ve filmu, čtverylka a další ukázky, na děti čekají soutěže i malování na obličej, dámy se budou moci nechat zkrášlit u stánku vizážistek.
 

Czech Summer Open je splněným snem

„Od začátku Working Equitation v České republice jsme doufali, že jednou budeme moci uspořádat u nás i mezinárodní závody. Czech Summer Open jsou tedy pro nás do určité míry splněným snem. A tak jsme si řekli, že bychom zase my mohli pomoct splnit sen někomu dalšímu. Proto jsme se spojili s jezdcem paradrezury Vladimírem Votřelem a podpoříme ho na jeho cestě za splněním snu v podobě účasti na Mistrovství Evropy 2019, na které si o víkendu splnil kvalifikaci“, dodává Šárka Kopecká.
 
Další informace najdete na stránkách závodů http://cso.wecr.cz a na facebookové stránce akce POD TÍMTO ODKAZEM
 
 

Internetová televize EquiTV.cz nabídne celý program Czech Summer Open živě!reklama 33C
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• 30. 5. od 13:45 hod.: dostihy Karlovy Vary

• 31. 5. od 07:45 hod.: drezura ESC Olomouc

• 3. 6. od 08:45 hod.: Základní zkoušky výkonnosti hřebců ČT ZH Tlumačov

• 6. 6. cca od 08:15 hod.: skoky ZH Tlumačov

• 6. 6. cca od 13:30 hod.: dostihy Chuchle Arena Praha

• 7. 6. cca od 09:00 hod.: skoky ČSP Suchá u Litomyšle

• 7. 6. cca od 13:00 hod.: klusáci Chuchle Arena Praha

• 12. 6. (čas bude upřesněn): dostihy Most

• 13. 6. (čas bude upřesněn): skoky Chuchle Arena Praha

• 14. 6. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Zduchovice

• 20. 6. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Ostrava

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE