EquiTV.cz

Živě na EquiTV: Nabité čtyři dny při mistrovství ČR 2020 v Martinicích
reklama 31A
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Královice hostí Czech Summer Open 2019. Working Equitation mezinárodně

02.07.2019  |  AUTOR

Od pátku 5. do neděle 7. července se jezdecký areál Královický dvůr stane dějištěm závodů Czech Summer Open 2019, největších závodů ve Working Equitation konaných v České republice, které poprvé přivítají i jezdce ze zahraničí.

reklama 32A
banner
banner
banner
banner
banner
 
Startovní listina Czech Summer Open 2019 čítá 70 startujících, diváci uvidí od 5. do 7. července více než 15 plemen koní – od poníků a nejrůznějších kříženců, přes iberské a jiné barokní koně, westernová plemena až po teplokrevníky. 
 
Největší hvězdou bude dlouholetý člen německého reprezentačního týmu Mihai Maldea, třetí na posledním mistrovství Evropy v roce 2016. Jeho hlavní zbraní jsou rychlé speed testy a díky němu tak bude mít nejvyšší úroveň „Master“ jistě tu správnou dávku adrenalinu. Na start této soutěže, kde již vede jezdec koně pouze jednou rukou a která se v ČR pojede poprvé, se kromě něho postaví i jezdkyně z Nizozemí, dále reprezentantka z Polska, které je ve světě Working Equitation nováčkem, a také dvě závodnice z České republiky. 
 

Working Equitaiton je u nás stále ještě nová disciplína

„Working Equitaiton je u nás stále ještě nová disciplína, nelze tedy čekat rychlé zázraky. Ale je důležité ukázat, že úroveň Master není nedosažitelná meta. A čeští diváci tak aspoň budou moci fandit českým zástupcům“, říká Šárka Kopecká, předsedkyně spolku Working Equitation Česká republika.
 
Velké souboje můžeme jistě čekat i v soutěži P (pokročilí). Kromě domácích reprezentantů v ní diváci uvidí i zkušené závodnice z Rakouska a soutěžící z Polska. Své síly s nimi změří i loňský mistr republiky v kategorii seniorů Břetislav Růžička i jedna z nadějí českého workingu, loňská mistryně v kategorii dětí Kristýna Maternová. I nižší třídy S (střední), L (lehká) a Z (základní) jsou dobře obsazené, a to nejen v kategorii seniorů, ale i dětí a juniorů. Neděle nabídne kromě speed testů i otevřenou soutěž, kde si disciplínu mohou vyzkoušet jezdci, kteří se s ní teprve seznamují, a na start se postaví i děti v třídě vodičů.
 
Závody budou rozhodovat zkušení mezinárodní rozhodčí Mario Pimentel z Portugalska a Sandra Migl z Rakouska, sbor rozhodčích doplní Eva Žaludková. Všechny tři dny bude pro diváky připraven i další program, přestávky mezi soutěžemi vyplní mimo jiné dog-dancing, ukázka přípravy koně pro práci ve filmu, čtverylka a další ukázky, na děti čekají soutěže i malování na obličej, dámy se budou moci nechat zkrášlit u stánku vizážistek.
 

Czech Summer Open je splněným snem

„Od začátku Working Equitation v České republice jsme doufali, že jednou budeme moci uspořádat u nás i mezinárodní závody. Czech Summer Open jsou tedy pro nás do určité míry splněným snem. A tak jsme si řekli, že bychom zase my mohli pomoct splnit sen někomu dalšímu. Proto jsme se spojili s jezdcem paradrezury Vladimírem Votřelem a podpoříme ho na jeho cestě za splněním snu v podobě účasti na Mistrovství Evropy 2019, na které si o víkendu splnil kvalifikaci“, dodává Šárka Kopecká.
 
Další informace najdete na stránkách závodů http://cso.wecr.cz a na facebookové stránce akce POD TÍMTO ODKAZEM
 
 

Internetová televize EquiTV.cz nabídne celý program Czech Summer Open živě!reklama 33A
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 01. až 04. 10.: skoky MČR Martinice

• 03. 10.: klusáci Chuchle Arena Praha

• 09. až 11. 10.: skoky MSR Šamorín

• 10. a 11. 10.: skoky ESC Olomouc

• 11. 10.: skoky Chuchle Arena Praha

• 17. 10.: dostihy Most

• 17. a 18. 10.: výstava a skok ve volnosti Svržno

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE