EquiTV.cz

reklama 31C
banner
banner
banner
banner

Záchranná síť pro koně jako dárek od Equinet

24.12.2016  |  AUTOR

Rozdávat dárky, radost a dělat dobré skutky je potřeba nejen o Vánocích. Společnost Equinet s.r.o. (vydavatel portálů Jezdci.cz, EquiTV.cz a Jezdeckého zpravodaje), se rozhodla v listopadu přispět na dobrou věc a zakoupit záchrannou síť pro koně...

reklama 32D
banner
banner
 
Již několikrát jste si mohli přečíst na webu Jezdci.cz o tom, jak hasiči zachraňovali koně uvězněné v jímce, ve staré studni, v příkopu, nebo na jiném špatně přístupném místě, odkud se kůň nedokázal dostat sám, nebo jen s pomocí jednotlivců bez potřebné výbavy. Jenže do nedávna ani hasičské záchranné sbory nedisponovaly sítěmi určenými pro záchranu koní a jiných velkých zvířat. Museli si tak vypomáhat popruhy, či hasičskými hadicemi apod.
 
To se naštěstí postupně začalo měnit díky veřejné sbírce organizované sdružením EDUvet.cz v čele s MVDr. Lýdií Čačkovou. Sbírka vznikla za účelem nákupu šestnácti záchranných sítí a dvou závěsných konstrukcí pro velká zvířata, obzvláště koně, zabezpečení jejich dostupnosti pro Integrované složky záchranného systému, zabezpečení instruktáže o použití záchranných sítí a nouzových situacích s ohledem na záchranu života a zdraví zvířat a zamezení ohrožení životů a zdraví lidí, zabezpečení možnosti vypůjčení závěsné sítě a závěsné konstrukce soukromým osobám – majitelům pro dlouhodobou léčbu zvířat vyžadujících tuto formu podpory a pro zapůjčení soukromým majitelům se zvířaty v situaci akutně ohrožující jejich život a zdraví.
 
Neuběhlo mnoho času od předání prvních sítí, a již se prostřednictvím stránek pozary.cz a hzscr.cz veřejnost dozvídala o úspěšném použití záchranných sítí v praxi. Bohužel stále nastává mnoho případů, kdy u koní zasahují hasiči, kteří těmito sítěmi nedisponují. 
 
A právě to bylo důvodem, proč se zástupci společnosti Equinet s.r.o. na podzim roku 2016 rozhodli zakoupit prostřednictvím zmíněné sbírky novou síť. Původně bylo zamýšleno, že by ji mohl dostat nějaký středočeský sbor, neboť právě v tomto kraji je velké množství koní. Shodou okolností však Středočeský kraj zakoupil ve stejnou dobu pro účely záchranářů několik těchto sítí, a tak jsou střední Čechy v tomto směru asi nejlépe vybaveným krajem v ČR. Po dohodě s MVDr. Lýdií Čačkovou jsme se tak rozhodli obdarovat sítí pardubické hasiče. Předání by mělo proběhnout v první polovině ledna a organizátoři sbírky taktéž plánují školení hasičů na příslušné stanici pro zacházení s touto sítí a manipulaci s koňmi či jinými velkými zvířaty. O předání sítě i o školení vás budeme samozřejmě informovat!
 
V České republice je stále několik krajů, kde záchranáři nemají k dispozici žádnou síť pro koně a velká zvířata. Tomu, aby se postupně dostaly sítě do všech koutů republiky, můžete pomoci i vy! Stačí, když přispějete libovolnou částkou na číslo účtu: 2100669632/2010. Sbírka má osvědčení od Krajského úřadu Libereckého kraje podle zákona č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách ze dne 20. října 2014. Náklady na pořízení jedné takové sítě se pohybují něco přes 20 tis. Kč. Další prostředky jsou potřeba na organizaci školení. 
 
Podrobnosti najdete na adrese: www.facebook.com/sbirkaprokone/


reklama 33A
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE