EquiTV.cz

ŽIVĚ na EquiTV: mistrovství ČR skoky d/j Chuchle, ČSP Hradištko
reklama 31A
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Túra Českého skokového poháru pokračuje v Opavě

08.06.2016  |  AUTOR

Z Litomyšle se přesouvá Český skokový pohár do Opavy Kateřinek, kde bude po krátké třídenní pauze pokračovat od 9. do 12. června 2016. Mnoho jezdců chce využít nejen kvalitního areálu, ale také si zazávodit před dvouměsíční pohárovou odmlkou…

reklama 32C
banner
banner
banner
banner
banner
 
Na startu nejdůležitější soutěže, Velké ceny Opavy, jejíž parkur bude postaven na stupni obtížnosti T* (145 cm), se opět sejde velmi kvalitní obsazení. V rámci litomyšlského kola se musel spokojit s druhou příčkou Marek Klus. Ten by však jistě rád dosáhl opět na místo nejvyšší. V čele dosavadního bodování žebříčku setrvává neustále a naopak se díky druhé pozici v poslední Velké ceně opět svým soupeřům o něco vzdálil. 
 
V Opavě nebude chybět ani loňský vítěz celého seriálu Rudolf Doležal, bojovat budou také někteří letošní vítězové dílčích cen – Vladimír Tretera s Quentinem 6 či Zuzana Brátová a Sandino. O obhajobu loňského prvenství ve Velké ceně Opavy se pokusí Veronika Jelínková, která bude opět sedlat svého koně Forever. Opomenout nelze ani na domácího jezdce Jiřího Hrušku, který navíc v Litomyšli ukázal, že je v dobré formě a společně s Acoradií-MX i2M mohou taktéž pomýšlet na příčky nejvyšší.
 
V kvalitní sestavě se představí také junioři při Czech Junior Cupu, a to v čele s vedoucími jezdkyněmi žebříčku obou věkových kategorií. Mezi staršími jezdci dosud nejvíce bodovala litomyšlská vítězka Patricie Brusová. Stejně tak do čela se díky plnému počtu 20 bodů z Litomyšle dostala Tereza Vysoudilová. Ta skončila při posledním kole třetí, předvedla však nejlepší výkon z jezdců mladší věkové kategorie do 15 let. Mezi neprofesionálními jezdci se při Amateur Tour sejde na startu kompletní elitní pětice dam, kterým se v dosavadním průběhu nejvíce dařilo. Jsou jimi Alžběta Ducká, Dana Pinkavová, Dana Beranová, Karolína Javorská a Monika Václavíková. O průběžně vedoucího jezdce nebude ochuzena ani nová soutěž U25, kde je aktuálně v čele Michal Žilinský. Ten stejně jako mnoha dalších jezdců závodí i v těžších soutěžích a i v Opavě stane na startu Velké ceny. 
 
Areál Jezdeckého klubu Opava Kateřinky od loňského roku disponuje novým velkým kolbištěm s geotextílií, které je společně s tradičně příjemnou atmosférou velkým lákadlem pro mnoho jezdců. Navíc se Český skokový pohár blíží ke své polovině aktuálního ročníku a po Opavě bude následovat téměř dvouměsíční pauza, během níž proběhnou v České republice mezinárodní parkurové závody zařazené do Světového poháru a také dvě skoková mistrovství České republiky.
 
Do opavského areálu lákají pořadatelé nejen na kvalitní sportovní program, ale také na doprovodné aktivity, mezi něž bude patřit např. křest hříběte po známém plemenném hřebci Aristovi Z. Děti se budou moci povozit na ponících, případně i s rodiči v kočáru taženém koňmi. Pro aktuální informace sledujte webové stránky pořadatele na adrese: www.ceskyskokovypohar.cz


reklama 33B
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 09. 08. od 7:45 hodin: skoky MČR d,j Chuchle

• 09. 08. od 7:45 hodin: skoky ČSP Hradištko

• 14. až 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 14. a 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO Zduchovice

• 15. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle

• 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Opava

• 16. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Netolice

• 16. 08. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

• 20. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO3* Prague Cup

• 21. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 22. a 23. 08. (čas bude upřesněn): všestrannost a spřežení ZP Humpolec

• 22. 08. (čas bude upřesněn): minihorse Opřetice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky a drezura MČR pony Zduchovice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Karlovy Vary

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE