EquiTV.cz

reklama 31A
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Štětina vyhrál Zimní jezdecký pohár v parkurech

22.03.2018  |  AUTOR

Čtvrtek 22. března byl na výstavišti v Lysé nad Labem při Jezdeckém festivalu ve znamení skokových soutěží a také finálových kol letošního ročníku Zimního jezdeckého poháru. Nejvyšší soutěž S* i celou Velkou túru halového seriálu ovládl Jan Štětina…

reklama 32C
banner
banner
banner
banner
banner
Nejtěžší túra letošního Zimního jezdeckého poháru se jezdila na parkurech stupně obtížnosti S*, tedy s výškou překážek 125 centimetrů. A stejně vysoké bylo i finálové kolo v Lysé nad Labem. Tento parkur, otevřený pro všechny jezdce, se postaral o zakončení čtvrtečního programu. 
 
Jednalo se o skokovou zkoušku s finále pro deset nejlepších jezdců ze základního kola. Plzeňský jezdec Jan Štětina předváděl v rámci letošního seriálu vydařené výkony a toužil i po celkovém vítězství v seriálu. V Lysé tak sedlal ve finálovém kole hned tři koně. Se všemi dokončil základní kolo bezchybně a postoupil s nimi do zmíněné vrcholné části soutěže. 
 
Jako první zopakoval jízdu bez trestných bodů německý zástupce Manuel Prause s koněm Cadillac. Trasu zkráceného parkuru dokončil v čase 42,58 vteřiny a dlouhou dobu se slušným náskokem vedl. Jan Štětina v sedle svého prvního i druhého koně jednou chyboval a jeho výsledek průběžně nestačil ani na elitní trojici. To se však změnilo při jeho jízdě s Benitem-S. S ním absolvoval celý kurz nejen bezchybně, ale také velice rychle. Jeho čas 41,30 vteřiny se nepodařilo nikomu překonat. Nejblíže se k němu nakonec dostal poslední startující Václav Mládek, který s klisnou Čarmena skončil druhý. Na konečnou třetí příčku odsunul německého zástupce Manuela Prause. 
 
V rámci Velké túry Zimního jezdeckého poháru 2018 si první místo pohlídal Jan Štětina. Za ním se na druhou pozici dostala Tereza Mücková, která v Lysé při finálovém kole získala body za čtvrtou příčku. V seriálu si pak pro celkové třetí místo dojela Jennie Kaasová.
 
Ze soutěže stupně L* (115 cm) se vyhodnocovala tzv. Malá túra Zimního jezdeckého poháru. Vedoucí jezdec před finále, Jan Štětina, nakonec nedosáhl v Lysé na bodované příčky a body z předešlých kvalifikací mu stačily nakonec „jen“ na druhou příčku. O jeden jediný bod ho totiž porazila Denisa Vegrichtová. Ve finálovém kole, které bylo zvýhodněno dvojnásobným bodovým přídělem, totiž skončila třetí. Nestačila pouze na německého jezdce Manuela Prause s Cocolottou a Jennie Kaasovou s Čielsie. A právě Jennie Kaasová si druhým místem v Lysé dojela pro celkové třetí místo v seriálu. 
 
Třetí seriálovou soutěží byla Pony túra, v níž si pro vítězství dojela během dopoledního pony bloku Petra Pařenicová. Tato jezdkyně vedla tuto túru od počátku a dařilo se jí i ve finálovém kole na parkuru LP. Nestačila sice na Gabrielu Kopřivovou, ta však v seriálu během předešlých kol nenasbírala příliš bodů a celkové vítězství Pařenicové tak nemohla ohrozit. V seriálu skončila nakonec druhá Natalie Veberová před třetí Kristýnou Kalibánovou.
 
Skoková část v Lysé nad Labem bude vrcholit během pátečního dne, kdy se uskuteční také Grand Prix Czech Equestrian Teamu. V této hlavní dvoukolové soutěži s výškou překážek 130/140 centimetrů se představí i několikanásobný vítěz Českého skokového poháru Rudolf Doležal, loňský vítěz Grand Prix v Lysé Jan Štětina či mistr České republiky ve všestrannosti Miloslav Příhoda. Pro aktuální informace sledujte webové stránky akce na adrese www.jezdeckyfestival.cz


reklama 33D
banner
banner
banner
banner
banner



Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.





• 28. 09.: dostihy Lysá nad Labem

• 01. až 04. 10.: skoky MČR Martinice

• 03. a 04. 10.: MČR chladnokrevných koní Tlumačov

• 03. 10.: klusáci Chuchle Arena Praha

• 04. 10.: dostihy Chuchle Arena Praha

• 09. až 11. 10.: skoky MSR Šamorín

• 10. a 11. 10.: skoky ESC Olomouc

• 11. 10.: skoky Chuchle Arena Praha

• 17. 10.: dostihy Most

• 17. a 18. 10.: výstava a skok ve volnosti Svržno

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE