EquiTV.cz

POZOR! Ve středu 20.10. ve 20:10 přijde EQUINET s velkou novinkou
reklama 31A
banner
banner
banner
bannerreklama

Olomouc chce pořádat juniorské mistrovství Evropy

27.06.2017  |  AUTOR

Letošní ročník závodů J&T Banka CSI3*W v Olomouci je minulostí. Nutno říci, že divácká návštěva, atmosféra i obrovský zájem ze strany jezdců mluví za vše. Zástupci ESC v závěru navíc prozradili svůj záměr kandidovat na pořadatelství juniorského ME!

reklama 32B
banner
banner


V Equine Sport Centru v Olomouci proběhl ve dnech 22. až 25. června další úspěšný ročník závodů J&T Banka CSI3*W. Po skončení nedělní Grand Prix se konal tiskový briefing, během něhož vyslovila prezidentka závodů a majitelka areálu Barbora Valštýnová přání ucházet se o pořádání evropského parkurového šampionátu mladších věkových kategorií jezdců.

Pro fanoušky jezdectví by to byla skvělá příležitost. Olomoucký areál by závody takové důležitosti jistě mohl hostit. Mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců se společně s dětskou kategorií konají každý rok. Místo a termín konání schvaluje Mezinárodní jezdecká federace FEI, která podle zveřejněných zpráv přidělila organizaci ME 2018 do francouzského Fontainebleau. O rok později by se měl šampionát konat v Zuidwolde v Nizozemí, o čemž rozhodlo Byro FEI na jaře letošního roku.

Necháme se tedy překvapit, zda dojde k oficiálnímu podání žádosti, a zda si po delší době budeme moci užít šampionát FEI konaný na území České republiky. Poslední ME v České republice proběhlo v Mostě v roce 2013 a jednalo se o otevřené ME seniorů ve vytrvalosti. Tři roky před tím závodili mladí jezdci o tituly ve všestrannosti v Pardubicích, kde se šampionát konal celkem dvakrát. Poprvé v roce 2006, stejně jako ME-YJ ve vytrvalosti v Zábřehu. Jediné mistrovství světa bylo voltižní a konalo se v Brně 2008. ME-JY ve skákání hostila v tomtéž roce Praha. reklama 33A
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte aktualizace! 

• 24. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 30. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 30. 10. volnost – šampionát ml. koní Svržno
• 30. 10. dostihy – Most (live+5)
• 06. 11. dostihy – Praha (live+5)
• 07. 11. dostihy – Kolesa (live+5)
• 13. 11. klusáci – Praha

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE