EquiTV.cz

ŽIVĚ na EquiTV: mistrovství ČR skoky d/j Chuchle, ČSP Hradištko
reklama 31D
banner
banner
banner
bannerreklama

MČR chladnokrevných koní 2014 objektivem EquiTV

15.10.2014  |  AUTOR

Během slunečného víkendu 11. a 12. října proběhlo mistrovství České republiky 2014 chladnokrevných koní v kombinovaných soutěžích. Příslušníci těchto silných pracovních plemen se sjeli do jihočeské Olšiny u Horní Plané. Celý program natáčela EquiTV!

reklama 32C
banner
banner
banner
banner
banner

Mistrovství České republiky probíhá jako soutěž složená ze tří samostatně hodnocených částí. Z vozatajského parkuru, soutěže ovladatelnosti v kládě a soutěže v těžkém tahu. Závodí se v kategoriích jednospřeží a dvojspřeží.

Soutěže jednospřeží přinesly napříč disciplínami poměrně nevyrovnané výkony. Bronzovou medaili si nakonec odvezl Karel Školka, který s klisnou Pavla zajel čistý parkur a zaznamenal páté místo. Ovladatelnost v kládě mu přinesla dílčí třetí příčku, ke které jeho klisna přidala šestý nejlepší výsledek v těžkém tahu. Jan Janovský s Inspektorem v parkuru předvedl až osmou nejlepší jízdu. Ovladatelnost v kládě jim ale vyšla výborně. K druhému místu v této disciplíně se přičítala třetí příčka ze soutěže v těžkém tahu a Jan Janovský po součtu všech tří částí získal titul vicemistra České republiky. Dílčí druhé místo si připsal na své konto čistou a svižnou jízdou ve vozatajském parkuru Jiří Knapovský se Samantou-K. Při ovladatelnosti v kládě dokonce nenašel konkurenta a tak i přesto, že mu poslední část, kterou byl těžký tah, přinesla až pátý nejlepší výsledek, součet všech tří umístění stačil na zlatou medaili. Za zmínku ještě stojí výkon koně Juráška pod vedením Dušana Turčana, který v těžkém tahu jednospřeží pokořil náklad 2100 kg a tuto disciplínu tak bezkonkurenčně ovládl. 

Nejlepší páry se začaly profilovat už v úvodní soutěži. Jeden z nich kočíroval Marian Fízek, který zapřahal koně Lordo a Buntek. Vozatajský parkur projel bez trestných bodů a dosažený čas mu stačil na druhé místo. V druhé soutěži ovladatelnosti v kládě si sice nepočínal tak dobře a utržil 40 trestných bodů, což znamenalo až sedmý nejlepší výsledek. V těžkém tahu ovšem zvládli jeho koně utáhnout třetí nejtěžší náklad a celkový součet výsledků stačil na bronzovou příčku. Nejrychlejší výkon v parkuru předvedl slovenský zástupce Patrik Játy s koňmi Litvor a Maček. V jízdě sice chybovali a inkasovali 10 trestných bodů, ale i po přičtení k výslednému času si udrželi první místo. Také druhá zkouška ovladatelnosti v kládě patřila Patrikovi Játymu. Opět 10 trestných bodů vyvážených bezkonkurenčním časem mu stačilo na další dílčí vítězství. – Nicméně, celkový výsledek ovlivnila soutěž v těžkém tahu, kdy byl pár Patrika Játyho ohodnocen až jako sedmý v pořadí. Získal tudíž nakonec mistrovské stříbro. Jan Janovský a jeho koně Wojak a Inspektor podávali velice vyrovnané výkony v průběhu všech částí mistrovství. Pomalejší, nicméně čistý parkur stačil na třetí místo. K němu přidali druhý nejlepší výkon v ovladatelnosti v kládě a v těžkém tahu jeho koně utáhli úctyhodných 2900 kg. Těžší náklad ze všech soutěžících párů utáhli pouze koně Dušana Turčana, a to přes 3 tuny! Nicméně ostatní dílčí výsledky medaili Dušanovi Turčanovi nepřinesly. Mistrem ČR v kombinované soutěži dvojspřeží chladnokrevných koní se tak stal Jan Janovský.  reklama 33C
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 09. 08. od 7:45 hodin: skoky MČR d,j Chuchle

• 09. 08. od 7:45 hodin: skoky ČSP Hradištko

• 14. až 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 14. a 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO Zduchovice

• 15. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle

• 16. 08. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Opava

• 16. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Netolice

• 16. 08. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

• 20. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky CSIO3* Prague Cup

• 21. až 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 22. a 23. 08. (čas bude upřesněn): všestrannost a spřežení ZP Humpolec

• 22. 08. (čas bude upřesněn): minihorse Opřetice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): skoky a drezura MČR pony Zduchovice

• 23. 08. (čas bude upřesněn): dostihy Karlovy Vary

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE