EquiTV.cz

EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
EquiRadio.cz: poslouchejte o koních KAŽDÝ DEN!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31D
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Do startu galashow světového parkuru zbývá 100 dnů

04.09.2018  |  AUTOR

Největší akce světové série v parkurovém skákání se blíží. Do startu Prague PlayOffs 2018 zbývá od úterý 4. září pouhých 100 dnů. Premiéra prestižní soutěže za účasti elitních jezdců a koní světa se uskuteční v O2 areně od 13. do 16. prosince…

reklama 32D
banner
banner
banner
banner
 
„Stovku nevnímám jako magické číslo, nicméně je pro nás signálem, že už by vše mělo být připraveno, aby to klaplo. V polovině prosince se do Prahy sjedou největší hvězdy světového jezdeckého parkuru a jejich koně,“ říká předseda organizačního výboru Jan Andrlík. 
 
Prague PlayOffs 2018 jsou zcela novým formátem soutěže jako vyvrcholení celoročního seriálu Longines Global Champions Tour a týmové soutěže Global Champions League. V průběhu čtyř závodních dnů se na kolbišti v O2 areně představí šestnáct nejlepších týmů a šestnáct nejlepších jezdců světa v parkurovém skákání – celkem to bude stovka jezdců a 200 koní. Závodit budou o celkovou dotaci bezmála 12 milionů eur. „Z pohledu parkurového skákání se jedná o akci zcela unikátní, žádnou podobnou jsme v rámci parkurového sportu v České republice dosud nehostili,” dodává Andrlík.
 
Dle vývoje seriálu Global Champions je téměř jasné, že mezi elitou nebude chybět český tým Prague Lions. V aktuálním pořadí mu před víkendovým závodem Global Champions v Římě patří 10. místo. Složení týmu pro pražský závod se bude vybírat z pětice Aleš Opatrný, Anna Kellnerová, Peder Fredricson, Niels Bruynseels a Gerco Schröder až podle aktuální formy závodníků i jejich koní.
 
„Účast českého týmu v Prague PlayOffs bude pro nás zcela jistě odměnou. Od začátku sezony jsme věřili, že se to povede,“ netají Andrlík. K optimismu ho vedly skvělé výkony „Pražských lvů“ již od prvních závodů světové série, kdy v Miami dokonce ovládli jeden podnik Global Champions. 
 
„V březnu jsme představili celý tým v Praze na tiskové konferenci v O2 areně s tím, že jejich cílem je, abychom se opět viděli na tom stejném místě v prosinci. Teď jezdce čeká další kolo seriálu v Římě, které jejich start v Praze definitivně potvrdí.“ Týmu Prague Lions se tudíž rýsuje program pro Prague PlayOffs – diváci budou mít možnost jej vidět a podpořit pravděpodobně už ve čtvrtek 13. prosince, kdy bude probíhat čtvrtfinále týmové soutěže. „Pro diváky v České republice to bude historicky první příležitost, kdy si budou moci porovnat umění českých jezdeckých špiček Anny Kellnerové a Aleše Opatrného s těmi nejlepšími a nejzkušenějšími světovými jezdci,” říká Andrlík.
 

Přípravy = logistika + doprovodný program

V rámci příprav se nyní organizační výbor zabývá především logistikou – směrem k závodům v halovém prostředí, ale také k venkovnímu prostoru u O2 areny, kde kromě jiného vyrostou dočasné stáje. „Tento prostor je pro příjezd kamionů s koňmi, technikou a veškeré dočasné stavby omezený. Musíme uřídit a zajistit, že se nic nestane a všechno bude včas na správném místě. Přípravy a organizace jsou v této části asi nejnáročnější,“ zdůrazňuje Andrlík. 
 
Zatímco sportovní program má podmínky jasně dané, přesně definované jsou rozměry i počty překážek nebo základní rozestavění haly a její povrch. Při přípravě doprovodného programu mají organizátoři „volné ruce”. „Připravujeme originální a pestrý program. Poprvé od roku 2007 se v České republice představí světoznámý J. F. Pignon se svou volnou drezurou camargských koní nebo skupina Horsemen, která předvede street parkur přes překážky pro koně. Diváci si jistě přijdou na své i při vystoupení souboru La Putyka nebo při exhibičním závodu čtyřspřeží, ve kterém se kromě jiného představí zástupci národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. V sobotním dopoledním programu, který je věnován zejména rodinám s dětmi, se pak představí čeští reprezentanti v psí agility, české reprezentační družstvo ve voltiži, pony show a další účinkující. Bude to zcela určitě ojedinělý a nezapomenutelný zážitek,” dodává Andrlík.
 
Vstupenky na galashow světového parkuru jsou k dispozici v síti Ticketportal. Cena denních vstupenek se pohybuje od 490 Kč do 1990 Kč. Aktuálně je prodaná přibližně třetina vstupenek. „Celková kapacita O areny v pěti programových blocích je kolem 65 tisíc vstupenek a prodeje se zatím vyvíjejí dle našeho očekávání, některé sektory jsou již vyprodány. Akce zatím oslovila především jezdeckou komunitu, která ví, co je Global Champions a jaký význam mají Prague Playoffs pro jezdecký sport. S končícími prázdninami se ale zájem zvedá i u široké veřejnosti, která si začíná uvědomovat, že půjde o skutečně mimořádné sportovní představení a významnou společenskou událost,” dodává Andrlík.
 

Co a kdy bude v Praze k vidění?

Prague PlayOffs, jehož organizátorem je Czech Equestrian Team, odstartuje už ve čtvrtek 13. prosince – večer je naplánováno čtvrtfinále Super Cupu, tzn. playoff týmové soutěže Global Champions League. Nastoupí proti sobě 12 týmů, které se v kvalifikačních kolech umístily na 5. až 16. místě. Nejlepší čtyři celky automaticky postupují do pátečního semifinále. 
 
V pátek 14. prosince bude opět hlavní soutěží Super Cup, přičemž do semifinále postoupí osm družstev ze čtvrtfinále a čtyři nejvíce bodující týmy z kvalifikací. 
 
Program soboty 15. prosince je rozdělen na dvě samostatné části – dopoledne se pojedou kategorie CSI2* a program bude zaměřen více na rodiny s dětmi. Odpoledne jsou v plánu pětihvězdičkové soutěže – Super Grand Prix s dotací 1,26 milionu eur, kde budou závodit pouze postupující z jednotlivých Velkých cen, tzn. pro šestnáct jezdců z letošní série Longines Global Champions Tour.
 
Vrcholem parkurového víkendu v Praze bude neděle 16. prosince s finále Super Cupu, ve kterém nastoupí šest nejlepších týmů a pojede se o celkovou dotaci 6,4 milionu eur.
 
Veškeré informace, včetně oficiálního loga akce a fotografií ke stažení, jsou k dispozici na webu Global Champions Prague PlayOffs s adresou www.pragueplayoffs.com.
 
Foto David Horváth / CET


reklama 33D
banner
banner
banner
banner



Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.






• 29. 01. spřežení, Zimní jezdecký pohár Hradištko u Sadské
• 05. 02. skoky, Zimní jezdecký pohár Královice u Slaného
• 12. 02. spřežení, Zimní jezdecký pohár Slatiňany
• 19. 02. skoky, Zimní jezdecký pohár Královice u Slaného
• 19. 02. předvýběr a přehlídka plemenných hřebců Zemský hřebčinec Písek
• 20. 02. předvýběr a přehlídka plemenných hřebců Zemský hřebčinec Písek
• 26. 02. skoky, Zimní jezdecký pohár Tlumačov
• 27. 02. spřežení, Zimní jezdecký pohár Tlumačov
• 05. 03. skoky, Zimní jezdecký pohár Královice u Slaného
• 10. 03. předvýběr plemenných hřebců PK CS, Martinice

• 12. 03. spřežení, Zimní jezdecký pohár Brno
• 19. 03. skoky, Zimní jezdecký pohár (FINÁLE) Královice u Slaného
• 20. 03. spřežení, Zimní jezdecký pohár (FINÁLE) Královice u Slaného

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE