EquiTV.cz

ŽIVĚ na EquiTV: 31. 5. od 07:45 hod.: drezura ESC Olomouc
reklama 31D
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Čtyřspřeží ve Zduchovicích při ZJP ČJF pro Hroudu

12.03.2017  |  AUTOR

Čtvrté kolo Zimního Jezdeckého poháru České jezdecké federace 2017 ve spřežení se konalo v neděli 12. března ve Zduchovicích na Příbramsku. V závěrečné a nejtěžší kategorii čtyřspřeží se z vítězství radoval po suverénním výkonu Josef Hrouda…

reklama 32C
banner
banner
banner
banner
banner
 
Hrouda již v prvním kole dokončil v nejlepším čase, a tak nastupoval do druhé jízdy z poslední startovní pozice. Největším soupeřem mu byl Jiří Nesvačil senior, který již v letošní sezoně ukázal výbornou závodní formu. Po vítězství v Hradištku u Sadské však v dalších kolech zimního poháru nestartoval, až nyní ve Zduchovicích. Přestože v prvním kole zajel nejrychleji ze všech, dvakrát chyboval a 10 trestných vteřin ho odsunulo na průběžné druhé místo za Josefa Hroudu. Jiří Nesvačil senior se proto snažil v druhé jízdě nahnat ztrátu tří vteřin z kola prvního, nevyvaroval se však jednomu shození míčku z kuželu. Bodovým součtem 207,40 tak připravil pro posledního vozataje na startu poměrně dobrou výchozí pozici s pozitivními vyhlídkami na vítězství. Josef Hrouda neponechal nic náhodě a precizní jízdou si dojel pro první místo. Předvedl suverénně nejrychlejší druhé kolo, navíc v něm nechyboval. V konečném výsledku měl náskok téměř 15 vteřin na Jiřího Nesvačila seniora. Třetí příčku získal Petr Vlašic. Tomu se v prvním kole tolik nedařilo a třikrát chyboval. Výrazně lepší jízdu však předvedl napodruhé, kdy neshodil ani jeden míček. 
 
Petr Vlašic si ve Zduchovicích připsal i jedno vítězství, a to v kategorii dvojspřeží. V prvním kole zajel druhý nejlepší výsledek a do závěrečné jízdy nastupoval se ztrátou necelých dvou vteřin. Napodruhé však předvedl o čtyři sekundy lepší výsledek oproti prvnímu kolu. Naopak průběžně vedoucí Jaroslav Kohout absolvoval druhou jízdu pomaleji a v součtu mu dosažený čas stačil až na konečné druhé místo. Bronzová pozice patřila v tomto klání Josefu Hroudovi. 
 
Úvodní soutěží, která se započítávala jako čtvrté kolo Zimního jezdeckého poháru ČJF, byla kategorie jednospřeží. V její první jízdě se nejlépe předvedla Markéta Sedlinská, druhý rozjezd však nevyšel vůbec podle jejích představ a po několika chybách se propadla až na konečné sedmé místo. Naopak z počáteční druhé příčky si nakonec pro vítězství dojel Pavel Drbohlav s koněm Radan 3. V cíli měl náskok dvou vteřin na Otu Bareše s Desperadem 3. O další tři vteřiny pomaleji dokončil třetí Dominik Broumovský s koněm Lotrando 3.
 
Podrobnosti o Zimním Jezdeckém poháru ČJF najdete na adrese www.jezdeckypohar.cz, kde se také můžete přihlásit k odběru novinek prostřednictvím e-mailu o všech seriálových závodech.
 


reklama 33C
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• 31. 5. od 07:45 hod.: drezura ESC Olomouc

• 3. 6. od 08:45 hod.: Základní zkoušky výkonnosti hřebců ČT ZH Tlumačov

• 6. 6. cca od 08:15 hod.: skoky ZH Tlumačov

• 6. 6. cca od 13:30 hod.: dostihy Chuchle Arena Praha

• 7. 6. cca od 09:00 hod.: skoky ČSP Suchá u Litomyšle

• 7. 6. cca od 13:00 hod.: klusáci Chuchle Arena Praha

• 12. 6. (čas bude upřesněn): dostihy Most

• 13. 6. (čas bude upřesněn): skoky Chuchle Arena Praha

• 14. 6. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Zduchovice

• 20. 6. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): dostihy Chuchle Arena Praha

• 21. 6. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Ostrava

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE