EquiTV.cz

Poslouchejte každý den naše EquiRadio.cz
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31C
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Ben Maher šampionem série Global Champions 2018

10.11.2018  |  AUTOR

Britský jezdec Ben Maher měl titul šampiona parkurové Longines Global Champions Tour jistý již po zářijovém vítězství v Grand Prix Říma. Tehdy dosáhl na třetí letošní triumf v této sérii závodů. V Dauhá však 10. listopadu přidal ještě jeden.

reklama 32C
banner
banner
banner
banner
banner
 
Grand Prix v Dauhá byla šestnáctou a zároveň letos poslední bodovanou soutěží Longines Global Champions Tour. V této náročné zkoušce si se základním parkurem na výšce 160 centimetrů poradilo bezchybně celkem 9 dvojic. Mezi nimi nechyběl ani lídr žebříčku Ben Maher či Peder Fredricson startující v týmové soutěži za družstvo Prague Lions.
 
Nejen bezchybně, ale také suverénně v nejlepším čase se do cíle dostal Ben Maher s devítiletým valachem Explosion W. Jeho čas 35,50 vteřiny se nepodařilo nikomu překonat, a tak se tento Brit radoval z vítězství. Nejvíce se k němu přiblížil švédský reprezentant Peder Fredricson, který s desetiletým hřebcem Hanssonem WL absolvoval trasu rozeskakování v čase 36,34 vteřiny. Elitní trio uzavřel Harrie Smolders s Don VHP Z N.O.P. V cíli mu časomíra ukazovala o 6 desetin více než v případě Fredricsona. 
 
Všichni tito špičkoví jezdci již letos zvítězili při Velkých cenách LGCT, a tak mají zajištěnou vstupenku do Super Grand Prix, která se pojede za měsíc v rámci Global Champions PlayOffs v pražské O2 areně. Nadšení z posledního postupového místa tak neskrýval Ital Lorenzo de Luca, jenž v Dauhá skončil až jako čtvrtý v pořadí. 
 
V předešlých patnácti závodech si účast v Super Grand Prix postupně zajistili Scott Brash (GBR), Edwina Topsová-Alexanderová (AUS), Gregory Wathelet (BEL), Ben Maher (GBR), Harrie Smolders (NED), Carlos Lopez (COL), Peder Fredricson (SWE), Nicola Philippaerts (BEL), Shane Breen (IRL), Sameh El Dahan (EGY), Daniel Deusser (GER), Alberto Zorzi (ITA), Ludger Beerbaum (GER), Frank Schuttert (NED) a Henrik von Eckermann (SWE).
 
Do celkového pořadí Longines Global Champoions Tour se každému z jezdců počítá osm nejlépe bodovaných výkonů. Ben Maher se do těchto vrcholných soutěží probojoval desetkrát a pokaždé výrazně zabodoval. I po vyškrtnutí dvou výsledků nasbíral v součtu 295 bodů. Druhý Harrie Smolders jich má 252 a i v jeho případě se dva bodové zisky škrtaly. V konečném pořadí seriálu se s 238 body na bronzové příčce umístil Nicola Philippaerts, který je kolegou Mahera z týmu London Knights. Společnými silami v Dauhá ukořistili nejen páté dílčí prvenství pro své družstvo, ale i nejvyšší pozici v celoročním žebříčku Global Champions League. Zajisté budou chtít do této sbírky přidat i pomyslnou třešničku na dortu v podobě vítězství v Super Cupu při galashow světového parkuru Global Champions Prague PlayOffs. Ta se uskuteční v O2 areně od čtvrtka 13. do neděle 16. prosince. V sobotní Super Grand Prix se z nich ovšem stanou soupeři, jelikož vítěz této elitní soutěže můžete být jen jeden. Jako jedni z mála jezdců přitom letos dokázali výhru v Grand Prix LGCT zopakovat. Maher vyhrál čtyřikrát, Philippaerts dvakrát – stejně jako Scott Brash. 
 
Vstupenky na PlayOffs, které se koná poprvé v historii Global Champions, jsou v prodeji v síti Ticketportal.cz. Stále jsou volná místa na všechny čtyři soutěžní dny, a to od 490 Kč. Odkaz na stránku on-line předprodeje najdete na webu www.pragueplayoffs.com. Zájemci, kteří si chtějí tuto událost užít z unikátního místa u privátního stolu včetně gastronomických služeb v luxusních prostorách Klubového patra, mají možnost si zakoupit na vybrané dny VIP stůl pro 2 nebo 4 osoby, a to již od 12.990 Kč (bez DPH). Podrobnosti jsou na stránce www.pragueplayoffs.com/vip. Více o sérii Global Champons najdete na webu www.gcglobalchampions.com.
 
Foto Stefano Grasso / LGCT


reklama 33D
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

• Kompletní audiotéka EquiRadio.cz TADY

• Video archiv EquiTV.cz POD TÍMTO ODKAZEM

 

NEPŘEHLÉDNĚTE