EquiTV.cz

reklama 31C
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Aktivní zvíře pochází z východních Čech!

14.03.2017  |  AUTOR

/PR článek/ Víte, na co je zaměřená skupina Aktivní zvíře? Pokud jste kovaný koňák, který se pravidelně účastní koňských akcí, věříme, že jsme se v minulosti již někde potkali! Pokud nás neznáte, pojďme se seznámit…

reklama 32B
banner
banner
banner

 

Aktivní zvíře je název pro skupinu starající se o veterinární sekci české biotechnologické společnosti Contipro a.s.

 

Tato výrobní a výzkumná společnost sídlí v zapadlém koutě na východní straně České republiky a patří k předním světovým výrobcům kyseliny hyaluronové. Protože máme daleko větší ambice než pouhou výrobu, zabýváme se také výzkumem vlastností a možných aplikací této kyseliny s unikátními vlastnostmi, která se běžně vyskytuje v organismech.

 

A kde tedy v těle lze tuto zajímavou molekulu najít? Skoro všude! Vyskytuje se v mezibuněčném prostoru a ve zvýšeném množství ji můžeme najít v oku, kdeje součástí tekutiny, která oko vyplňuje – sklivec.Také se hojně vyskytuje v kloubu. Zde tvoří jednu z hlavních složek tzv.vnitrokloubní tekutiny. Tato tekutina kloub vyživuje, „promazává“ a tlumí nárazy při pohybu. Bohužel vlivem věku, nemocí či poranění dochází k jejímu ubývání a zhoršení jejích vlastností, které se projevuje bolestmi kloubů. Z těchto důvodů obsahuje speciálně upravenou kyselinuhylauronovou – Nutrihyl®- i naše kloubní výživa pro koně – Geloren HA nebo pro psy – Geloren dog. Obě kloubní výživy obsahují kyselinu hyaluronovou a želatinu (zdroj důležitých aminokyselin pro správnou tvorbu chrupavky) a poté podle cílového zvířete ještě další aktivní látky, ušité na míru přímo podle typu kloubních obtíží, se kterými se daný druh nejčastěji potýká.

 

Další místo zvýšeného výskyty kyseliny hyaluronové je pokožka. Kyselina hyaluronová má extrémně vysokou schopnost pohlcovat vodu, proto pomáhá zvyšovat elasticitu pokožky. V pokožce nemá pouze kosmetickou funkci – její schopnost nasávat tekutinu z okolí může být také využitá při hojení ran. Kyselina hyaluronová dokáže z okolí rány přitáhnout tekutinu a společně s ní i důležité faktory, které zabezpečují správné a bezjizevnaté hojení. Náš výzkumný tým této vlastnosti využil při vyvíjení produktu pro hojení špatně se hojících ran – Anigran. Jedná se o gel s obsahem kyseliny hyaluronové a jódu (ten zabrání rozvoji infekce v ráně). Díky gelovité konzistenci, může být Anigran aplikován do dutin čí úzkých píštělí. U těchto hlubokých a těžko přístupných ran, poté dochází k hojení od spodiny rány a ne k jejímu uzavření a vzniku abscesů. U povrchových ran nastartuje kyselina hyaluronová správný hojící proces a tím zabrání hypergranulaci tkání.

 

Hojivé účinky kyseliny hyaluronové jsou také využity v produktu Dentaren, který je určen pro použití v dutině ústní k urychlení hojení a zabránění rozvoji infekce po poranění např. po odstraňování zubního kamene u psů a koček. Gel Dentaren obsahuje vysoce účinné antiseptikum oktenidin, které zabraňuje rozvoji infekce v dutině ústní.

 

Jestliže Vás některý produkt zaujal, či máte zájem dozvědět se více nebo se seznámit s týmem Aktivního zvířete, zastavte se na našem stánku v Lysé na Labem na Jezdeckém festivalu. Rádi Vás uvidíme a osobně se s Vámi seznámíme.reklama 33C
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Níže uvedený seznam streamů na EquiTV.cz je předběžný. Sledujte aktualizace! 

• 28. 09. dostihy – Lysá (live+5)
• 01. 10. dostihy – TK před Velkou pardubickou (11:00 hod.)
• 02. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 03. 10. paravoltiž – Brno
• 03. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 09. 10. skoky – Praha Gabrielka (skokové derby)
• 10. 10. skoky – Chuchle Arena Praha
• 10. 10. skoky – ESC Olomouc
• 16. 10. dostihy – Most (live+5)
• 24. 10. dostihy – Chuchle Arena Praha (live+5)
• 30. 10. klusáci – Chuchle Arena Praha
• 30. 10. volnost – šampionát ml. koní Svržno
• 30. 10. dostihy – Most (live+5)

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE