Adéla Chrdlová: Sezona 2024 bylo jedno velké překvapení. Vše se mi povedlo
Parkurová mistryně v kategorii žen Adéla Chrdlová původně kvůli přípravám na státnice ani neplánovala účast při domácím šampionátu, ale nakonec neodolala a vyšlo to. V podcastu EquiRadia prozradila, co plánuje po studiích a jak do toho zapadají koně.
„Tato sezona byla spíš velkým překvapením nejen pro mě, ale i pro všechny kolem mě, kteří se podíleli přípravě mých koní a následném úspěchu,“ prozradila v úvodu rozhovoru pro EquiRadio. Dokončovala totiž magisterské studium na Karlově univerzitě, a proto ani neplánovala, že by se letos zúčastnila boje o medaile České jezdecké federace. „Hlavně jsem se soustředila na to, abych dokončila diplomovou práci a úspěšně zvládla státnice. Nechci říct, že jsem koně odsunula stranou, ale spíš jsem se rozhodla upozadit své sportovní ambice.“
Jelikož se však šampionát konal na jejím oblíbeném kolbišti v Martinicích, tak zkusila absolvovat tři kvalifikační závody a ty se jí povedly. Proto nakonec s trenérkou Kateřinou Mestehnauserovou na mistrovství do středočeského Resortu Equitana vyrazila. „S Katkou trénujeme už asi šest let. Když je potřeba, tak na mích koních i jezdí, a právě ona je tou osobou, která nejvíc stojí za mými sportovními úspěchy.“
Adéla byla později úspěšná i při státnicích a nyní se jí rýsují konkrétní pracovní příležitosti, o nichž nechtěla hovořit příliš do detailů, ale naznačila, kterým směrem by se měla její profesní dráha ubírat. „Chtěla bych, aby mě to v jezdeckém sportu neomezovalo,“ podotkla k tomuto tématu.
Vánoční svátky má spojené se setkáváním rodinných příslušníků, sledování vánočních filmů a pohádek, ale také s dobrým jídlem. Místo kapra sice dává přednost jiným rybám, ale co si nenechá ujít, je vánoční cukroví. U dárků oceňuje především nápaditost či originalitu. „Mám raději, když se člověk nad dárky zamyslí. Nemusí být velké nebo drahé, ale mám nejraději, když jsou promyšlené. Třeba babičkám dávám každý rok úkol, aby koupily ty nejvtipnější ponožky, co najdou,“ říká s úsměvem.
Poslechněte si celý téměř pětadvacetiminutový rozhovor a dozvíte se také, kde Adéla Chrdlová již řadu let tráví Silvestra, jaký má názor na zábavní pyrotechniku a zda dodržuje skok do nového roku.
Naše série podcastů „Mistrovské Vánoce“, do níž jsme si pozvali mistry České republiky ve všech disciplínách pod hlavičkou ČJF, bude pokračovat i v nadcházejících dnech, jelikož má celkem sedmnáct dílů. Z pěti doposud neodvysílaných pořadů bude ještě jeden věnován parkurovému skákání.