EquiTV.cz

reklama 31D
banner
banner
banner
banner
banner

Show při GC PlayOffs propojí dvě odlišné disciplíny, drezuru a reining

21.10.2019  |  AUTOR

Mohlo by se zdát, že drezura a reining nemají moc společného. První dojem však klame. V obou těchto disciplínách záleží na harmonii koně a jezdce. Jak blízko k sobě tyto dva koňské světy mají, se přesvědčí diváci při show během GC Prague PlayOffs.

reklama 32B
banner
banner
banner
banner
banner
 
Dvě odlišné disciplíny, dva odlišné světy, které toho na první pohled moc společného nemají. Zajímá vás, jak je tomu doopravdy? Během Global Champions PlayOffs budete mít možnost vidět unikátní spojení obou oblastí v rámci show „Dressage meets western“. Více ovšem prozrazovat nebudeme, aby překvapení zůstalo překvapením. 
 
Drezurní část předvede Tereza Hábová s koněm James Bond, která v posledních letech získala dvě zlaté a tři stříbrné medaile na mistrovství ČR seniorů. Třikrát vyhrála finále Českého drezurního poháru je držitelkou titulu Jezdec roku. Největší úspěchy získala v sedle koní James Bond a Djazz F, které si připravovala sama. Tereza se také zúčastnila Mistrovství světa mladých drezurních koní ve Verdenu. Za svůj úspěch považuje také účast na prestižních mezinárodních závodech jako Pferd International v Mnichově nebo Aachen Dressage Days. Tereza má výkonnost Grand Prix a již sedm let ji trénuje holandský trenér Remy Bastings.
 
Reiningovou část předvede Jitka Mertová s hřebcem Metamoorposis. Jitka je jednou z nejlepších jezdkyň a trenérek westernové disciplíny reining v Česku. V roce 2018 byla nominována Českou jezdeckou federací na jezdce roku. V současnosti sbírá největší úspěchy v sedle hřebce Metamoorposis, který je v majetku Silverstone Ranch v Čechách. Tato dvojice již posbírala mnoho titulů, jak v reiningu, tak ve Working Cow Horse. Metamoorphosis je jedenáctiletý hřebec plemene American Quarter Horse, jehož výhry v reiningu dosáhly 4.253 amerických dolarů a je jedním z nejlepších reiningových koní v České republice. Se svým atraktivním zbarvením a dlouhou černou hřívou vždy lahodí oku diváka. Jitka pravidelně zdokonaluje své dovednosti v Rakousku pod vedením známého českého trenéra Tomáše Martínka a Working Cow Horse trénuje v Itálii s evropskou špičkou Markusem Schopferem.
 

Vše o show GC Prague PlayOffs najdete ZDE

 
Foto Barbora Zoubková, Věra Marková, Tomáš Tengler, Horsic Photography


reklama 33A
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• sobota 25. ledna od 18.00 hodin v Národním domě na Vinohradech v Praze

www.jezdeckygalavecer.cz

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE