EquiTV.cz

reklama 31D
banner
banner
banner
banner
banner

Studie účinnosti přípravku Geloren pro koně

18.08.2017  |  AUTOR

Geloren je kloubní výživa určená pro ochranu a regeneraci pohybového aparátu s účinnou látkou Nutrihyl. Základní informace a zejména výsledky studie o tom, jak účinné je podávání přípravku Geloren, se dočtete v příspěvku níže…

reklama 32B
banner
banner
banner
banner
banner

ÚVOD


Kyselina hyaluronová je hlavní složka kloubní tekutiny a má tedy přímý vliv na správnou funkci kloubů. V případě kloubních problémů, je tedy jednou z možností léčby podávání právě kyseliny hyaluronové. Tu lze dodávat buď injekčně, nebo ve stravě. Pro orální podávání byl vyvinut speciální typ kyseliny hyaluronové – Nutrihyl, což je speciálně upravená kyselina hyaluronová s maximální vstřebatelností a účinkem po orálním užití.


METODY


Klinické testování účinnosti aktivní látky Nutrihyl v přípravku GelorenHA probíhalo na sedmi veterinárních pracovištích a účastnilo se ho celkem 53 koní s různorodými kloubními obtížemi. Koním bylo denně, po dobu jednoho měsíce, podáváno 150 mg kyseliny hyaluronové. Hodnocení stavu koně veterinárním lékařem probíhalo celkem třikrát – při zahájení studie, při ukončení studie a po 30 dnech od podání poslední dávky účinné látky.


VÝSLEDEK


Po měsíčním podávání kyseliny hyaluronové, došlo ke zlepšení u 85 % koní. Po 30 dnech od ukončení studie došlo ke zlepšení o dalších 6% koní. Celkové zlepšení bylo tedy zaznamenáno u 91 % koní. Ze studie tedy vyplívá, že minimální množství 150 mg kyseliny hyaluronové je účinné proti všem typům kloubních problémů. Ve studii bylo dále zjištěno, že účinná látka tlumila zánětlivé příznaky i v silně iritovaném kloubu a její užívání vedlo k ústupu náplně kloubu, zlepšení projevů kulhání a ústupu bolestivosti.

 

ZÁVĚR


Přípravek GelorenHA založený na kyselině hyaluronové (Nutrihylu) se prokázal jako velmi účinný, vliv na zlepšení kloubních problémů měla celkem u 91 % koní. Jako minimální účinná denní dávka bylo zjištěno 150 mg Nutrihylu pro 500 kg koně, menší množství se ukázalo jako málo účinné. Dále se prokázalo, že účinek přetrvává i po ukončení podávání aktivní látky, Nutrihyl se tedy doporučuje užívat v kúrách - podávat po dobu dvou měsíců a následným přerušením na 2 měsíce bez negativního vlivu na zdravotní stav pacienta. Více o Gelorenu zde.reklama 33D
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE