EquiTV.cz

Ať už jste na cestách, doma, nebo na koni, poslouchejte nové EquiRadio
NEPŘEHLÉDNĚTE! Začalo vysílat první koňské rádio v ČR. EquiRadio.cz|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |VÍTEJTE na jediné původní internetové televizi o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz|POZOR! Newsletter o koních každý pátek. Objednejte si ZDARMA nový Jezdecký zpravodaj|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem reklamním partnerům za podporu!|PODPORUJEME:|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|NH Kladruby n. L.|Martinice|Hradištko|Královický dvůr|Zduchovice|ESC Olomouc
reklama 31D
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Equinews: Zelinková uspěla v Šamoríně, Vegrichtová ve Zduchovicích

reklama
10.02.2020  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

Zuzana Zelinková skončila třetí v Grand Prix při Winter Masters Series v Šamoríně a již střádá plány na předolympijskou přípravu. – Denisa Vegrichtová úspěšně vstoupila do Zimního jezdeckého poháru. – Zpravodajský souhrn i komentáře nabízí Equinews.

reklama 32D
banner
banner
banner

 
Luxusní jezdecký areál ve slovenském Šamoríně nedaleko Bratislavy již tradičně hostí halové závody Winter Masters Series. Druhý únorový víkend se jich zúčastnily přes dvě stovky soutěžních dvojic, včetně české reprezentantky Zuzany Zelinkové.
 
Do nedělní Grand Prix Auto Impex s výškou překážek 140 centimetrů nastoupili jezdci ze sedmi evropských zemí a jediným českým želízkem v ohni byla Zuzana Zelinková. S klisnou Ekatharinou dokázala základní parkur překonat bez penalizace a stejně jako dalších devět dvojic postoupila do rozeskakování o nejvyšší příčky. V něm opět předvedla bezchybný výkon, který jí nakonec vynesl třetí příčku za dvěma slovenskými jezdci – Davidem Horváthem a Andrejem Hollým.
 
„Jsem spokojená, byly to pro nás první závody v letošním roce, pro všechny moje mladé koně. Letos osmiletá Ekatarina opět ukázala své kvality a jsem moc spokojená.“ – „Nechtěla jsem na prvních závodech jet na maximum, byly to pro mě tréninkové závody, takže jsem spíše zkracovala, ale nejela jsem tempo na té nejvyšší úrovni, takže proto oni byli rychlejší,“ zhodnotila Zuzana Zelinková.
 
Andrej Hollý v sedle osmileté klisny Jassini předstihl Zuzanu Zelinkovou o dvě sekundy, ale ani to mu na vítězství nestačilo. Kurzem rozeskakování se doslova prořítil mladý jezdec David Horváth s Nirvanou de la Pomme a svému slovenskému soupeřovi nadělil bezmála další čtyři vteřiny. „Koně skákali výborně. Já musím jen pochválit koně, že to zase vyšlo. Takže já jsem maximálně spokojený,“ prozradil vítěz. Početná konkurence v rozeskakování Davida Horvátha přece jen trochu překvapila, ale rozhodl se jet na maximum a věřil, že se mu povede dojet do cíle bez chyby a nejrychleji. „Můj kůň, který vyhrál, je sedmiletý, takže jsem v to doufal. Já vždy říkám, že risk je zisk. Buď se to povede, nebo ne a tentokrát se to podařilo, takže jsem velmi rád.“
 
Pro českou jezdkyni Zuzanu Zelinkovou byly závody v Šamoríně především přípravou na novou sezonu pro mladé koně, jimž se původně chtěla věnovat intenzivněji. Díky kvalifikaci českého parkurového týmu na olympijské hry v Tokiu však musela své plány upravit a vše podřídit přípravě stájové jedničky – valacha Caleriho. „Já vlastně jedu plán s mladými koňmi, že je ještě čekají za čtrnáct dní halové závody v Kreuthu a potom bychom měli začít i s Calerim venkovní sezonu v Gorla Minore,“ plánuje. Aktuálně se s ním Zuzana Zelinková soustředí především na zlepšení kondice po zimní přestávce. „Pracuji s ním drezurní práci, na té kondiční práci – nejvíce hodně kluše, cválá. Ta skoková ještě na řadu nepřišla, to nás čeká během dalších čtrnácti dnů. Takže opravdu i ty závody v Gorla Minoře budou pro něho více méně kondiční. Bude absolvovat každý víkend dva, maximálně tři parkury a uvidíme, jak se bude cítit a jak bude fit.“
 
Závodní sezonu postupně začínají i další parkuroví reprezentanti pomýšlející na olympijskou účast. Anna Kellnerová absolvuje od půlky února již třetí mítink ve španělské Olivě a Aleš Opatrný zamířil do Vejeru de la Frontera.
 
Sedmý ročník Zimního jezdeckého poháru pro parkurové jezdce zahájil druhou únorovou neděli ve Zduchovicích na Příbramsku. Hned ve dvou soutěžních kategoriích bodovali Denisa Vegrichtová, Tereza Mücková, Kateřina Veselovská či Viktor Skutecký.
 
První kolo halového seriálu v parkurovém skákání hostily Zduchovice u Kamýku nad Vltavou v neděli 9. února. Jeho nedílnou součástí je kategorie pro děti na pony. V té si tentokrát skvěle vedla Nicol Čížková. V konkurenci tří desítek dvojic se svými třemi poníky obsadila první, druhé a dvanácté místo. „Nejvíce jsem věřila Berušce nebo Kevinovi a dopadlo to tak, jak jsem věřila, že to dopadne,“ svěřila se malá jezdkyně. S Kewinem byla o téměř dvě sekundy rychlejší než s Beruškou a v sedle Liptona Timona jí projetí parkurem trvalo o devět vteřin déle. Se všemi dokončila bez chyby, což se povedlo i dalším šestnácti účastníkům soutěže. 
 
O bezchybné jízdy nebyla nouze ani v malé túře pro velké koně. Hned dvakrát v elitní desítce nechyběl Viktor Skutecký, který s Latinou dokonce vybojoval třetí příčku. Osm desetin rychlejší byl Jakub Petrus s Le Ami, ale ani jemu čas 55,8 sekundy na vítězství nestačil. Tereza Mücková s Kentucky Air doslova prolétla cílem za rovných 54 vteřin a tento výsledek se již nikomu jinému překonat nepodařilo. „Tato soutěž pro nás byla příjemná, postavena byla na mírách, ale ne příliš technicky náročně, takže mě se parkur moc líbil,“ spokojeně konstatovala. V loňském roce Tereza Mücková absolvovala pouze jeden ze závodů Zimního jezdeckého poháru, ale letos by ráda absolvovala i finále, do něhož se díky bodovému zisku ze Zduchovic automaticky kvalifikovala. „Když se nám bude dařit ještě teď v eSku, tak bychom se určitě do Královic rádi letos podívali.“ A skutečně uspěla i ve velké seriálové túře s překážkami do 125 centimetrů. S Leandrou brala body do žebříčku za čtvrté místo, když finálové kolo soutěže dokončila ze všech nejlépe. O vítězství ji připravila smolná chyba v základním parkuru. S Kentucky Air pro změnu dokončila nejlépe základní část, ale ve finále chybovala a skončila pátá. I v tomto případě by jí penalizace připravila o nejvyšší umístění. 
 
Nulu na bodovém kontě udržely celkem tři dvojice. Adéla Opatrná s Jersy Flower unikla druhá příčka o pouhých šest setin vteřiny, o něž byla pomalejší než Kateřina Veselovská s Celanem S. Její čas byl 47,04 sekundy. Vítězství nakonec patřilo Denise Vegrichtové v sedle Bernsteina. S ním se již v malé túře radovala ze šestého místa a v nejnáročnější soutěži dne nenašla přemožitele díky dvěma čistým jízdám a času 45,13 sekundy. „My jsme tedy zpočátku nepočítali s tím, že Bernestein půjde dnes nejvyšší soutěž, mysleli jsme, že sezonu začneme zlehka, ale jelikož v zimní přípravě skákal tak super, tak jsme ho přihlásili do S a skákal výborně,“ uvedla Denisa Vegrichtová.
 
Zimní jezdecký pohár pokračuje 15. února dalším vozatajským kolem v Tlumačově na Zlínsku, parkuroví jezdci přijdou na řadu opět v sobotu 22. února, kdy se koná druhé kolo v Královicích u Slaného. Celý seriál vyvrcholí na stejném místě o měsíc později velkým Jezdeckým festivalem.

POŘAD: EQUINEWS

reklama 33A
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

• Kontinuální vysílání EquiRadio.cz ZDE

 

NEPŘEHLÉDNĚTE