EquiTV.cz

reklama 31C
banner
banner
banner
banner
banner
bannerreklama

Druhé kolo Českého skokového poháru v Brně souhrnem EquiTV

10.05.2019  |  AUTOR  |   |   PREMIUM PROGRAM  |  fullscreen |

V neděli 5. května se v Brně jela druhé letošní Velká cena Českého skokového poháru. Jistě už víte, že v ní zvítězil Marek Klus. V ucelené reportáži si můžete připomenout to nejdůležitější nejen z hlavní soutěže, ale i z ostatních pohárových túr.

reklama 32D
banner
banner
banner

Jezdecký areál v Brně Veveří se během prvního květnového víkendu stal dějištěm Českého skokového poháru. Letos podruhé tam domácí špička závodila o body do žebříčků všech seriálových túr. Neděle 5. května nabídla finále a zároveň přinesla vrchol v podobě Falton Velké ceny Brna. 

My si nejprve krátce připomeneme finále rámcových túr. Na amatérské sportovce čekal parkur s překážkami do 110 cm, v němž o pořadí rozhodovalo rozeskakování. Rychlou a riskantní jízdu předvedla Nikola Huňová s Merrou. Čas by býval stačil na vítězství, jenže přišla smolná chyba, která Huňovou odsunula až na sedmou příčku. Podobné tempo nasadila v rozhodující části Zuzana Šimečková s klisnou Bliksem. Cílem projela sice v čase o 18 setin sekundy delším, ale zato bez chyb. Stala se tak vítězkou a díky bodovému přídělu se vyšvihla také do vedení průběžného hodnocení Amateur Tour.

Dílčí finále pro juniory bylo postavené jako hendikep s překážkami do 115, respektive 120 cm a o vítězi opět muselo rozhodnout rozeskakování. Smolná chyba připravila o prvenství Lenku Sikorovou, která v sedle holštýnského valacha Alcase zaznamenala nejlepší čas v hodnotě 32,18 sekundy. Velmi rychlá byla také dvojice Chantal Nová a Quissini. Ta překonala rozeskakování v čase 32,54 sekundy a zvládla to bez chyby, což jí vyneslo nakonec na první místo. Druhá dojela Kateřina Matušková na holandské klisně F.Triomf, která zaznamenala rovněž nulu. Na vítězku ztrácela sekundu a půl. Jako třetí se na stupně vítězů dostala Tereza Procházková s Liberty. Ani ona nezaváhala, ale dosažený čas už byl za hranicí 36 sekund.

V žebříčku Czech Junior Cupu se na první místo vyšvihla Chantal Nová s 20 body. Sdílí jej ovšem s Eliškou Hasnedlovou, která brala nejvyšší počet bodů v úvodním kole v Hořovicích.

Ve stopětatřicítce určené pro jezdce ve věku do 25 let se po základním kole probojovali do rozhodující části jen tři bezchybní účastníci. Lucie Kumarová s Athosem svou jízdu nakonec vzdala a ve výsledkové listině jí připadlo třetí místo. Druhý skončil Jiří Tměj na Atilovi. Kurzem rozeskakování projel bez chyb a v čase 31,57 sekundy. Bez trestných bodů a o více než sekundu rychleji absolvovala rozhodující jízdu Miroslava Škanderová s Delisou a radovala se z vítězství. Lídrem bodování kategorie U25 je po druhém kole Jiří Tměj s 37 body. O 5 bodů méně má Natálie Ulčová na druhém místě a třetí je František Stružinský. Ten na vedoucího jezdce ztrácí 16 bodů. 

Vrcholem brněnského mítinku byla Falton Velká cena Brna. Do finále postoupilo devět bezchybných dvojic. Jako první vstupoval do kolbiště Jan Chýle. V základním kole s překážkami do 145 cm nasbíral devět trestných bodů a v rozhodující části k nim přidal ještě dvě shození. Jeho soupeři měli své jízdy ještě před sebou, ale dalo se předvídat, že 17 trestných bodů na nejvyšší příčky stačit nebude.

V mnohem lepší pozici byl Marek Klus. Do finálových jízd se probojoval s dvěma koňmi, navíc si s oběma z nich přinášel nulu. První jízdu absolvoval v sedle zkušeného hannoverského hřebce Carisona a přidal s ním ve finále druhý bezchybný výsledek. Ujal se tak vedení v soutěži. Rudolf Doležal na valachovi Quattro Cento sice napodruhé také nechyboval, jenže ze základního kola měl osm trestných bodů, takže Marka Kluse v roli lídra neohrozil.

Také Miloslav Příhoda zajel v sedle Casallyho čisté finále. Po přičtení pěti trestných bodů z první části se zařadil na průběžné druhé místo. A udržel se na něm i poté, co cílem projel Ondřej Pospíšil s Einfachem. Ten měl stejné skóre, ale rozhodující čas byl o více než dvě sekundy delší. Bez trestných bodů překonal finálový kurz Jan Chýle se svou stájovou jedničkou, běloušem Cool Paradise. V součtu s jednou chybou ze základního parkuru se vyšvihl na průběžnou druhou příčku. Dlouho tam však nezůstal. Jakub Štěrba totiž v sedle plemeníka Warnesse předvedl po čistém základním kole bezchybnou jízdu i napodruhé. Čas lehce přes 43 sekund ale na vedení nestačil.

Na vítězství útočila i Tereza Mücková s hřebcem Control Me Karsit. Zvolila rychlé tempo a cílem proletěla v suverénně nejlepším čase, jenže jednou chybovala. Jako poslední vstupoval do kolbiště Marek Klus se svým druhým svěřencem, devítiletým hřebcem Carebisem. V té chvíli už věděl, že má vítězství jisté. Překonat mohl jen svůj vlastní výsledek s Carisonem - a to se také stalo. Marek Klus v sedle Carebise zajel další čistý parkur, a to o dvanáct setin sekundy rychleji, než se mu to podařilo s Carisonem. Ve Falton Velké ceně Brna tak obsadil první i druhou příčku. Třetí místo získal Jakub Štěrba na Warnessovi a těsně pod stupni vítězů zůstala s jednou chybou nejrychlejší finálová dvojice Tereza Mücková a Control Me Karsit. V čele žebříčku hlavní túry je Jakub Štěrba, který má po dvou kolech 19 bodů. O druhé místo se s 15 body dělí hned tři jezdci, a to Marek Klus, Sergei Motyguine a Ondřej Pospíšil.

Nezkrácený záznam z brněnské zastávky Českého skokového poháru najdete na našem webu www.equitv.cz.

 

POŘAD: Skoky

reklama 33A
banner
banner
banner
banner
bannerDiskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 09. 07. (čas bude upřesněn): skoky KMK Hradištko

• 11. 07. cca od 07:45 hodin: národní šamponát shetland. pony Chuchle

• 12. 07. (čas bude upřesněn): skoky Olomouc

• 17. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 18. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 18. 07. (čas bude upřesněn): spřežení Nebanice

• 19. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 19. 07. (čas bude upřesněn): spřežení Nebanice

• 19. 07. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Martinice

• 19. 07. (čas bude upřesněn): klusáci Chuchle

• 23. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 24. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 25. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 26. 07. (čas bude upřesněn): skoky Šamorín

• 26. 07. (čas bude upřesněn): skoky ČSP Chuchle

• 26. 07. (čas bude upřesněn): dostihy Karlovy Vary

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE