EquiTV.cz

reklama 21B
banner
banner
banner

Jezdecký magazín EquiTV 5. října 2017

reklama

První říjnový magazín se vrátí k předposlednímu kolu GCT a GCL, které za účasti jezdců Berlin Lions hostil Řím. Druhá reportáž nás zavede do Hořovic na finále rámcových túr ČSP a do třetice se podíváme do Tlumačova na MČR ve voltiži.

05.10.2017 16:49  |  Pořad: EQUINEWS  |   |   FANCLUB   |   APLIKACE   |     |   zkopírováno
reklama 22B
banner
banner
banner

Předposlední kolo letošní prestižní série mezinárodních parkurových závodů Longines Global Champions Tour a Global Champions League hostil Řím. Nejlepší jezdci světa tam se svými koňmi zavítali ve dnech 22. až 24. září.

Nechyběli mezi nimi také tři členové družstva Berlin Lions – Gerco Schröder, Anna Kellnerová a Max Kühner. Berlínské lvy v rámci týmového klání Global Champions League tentokrát reprezentovali poslední dva jmenovaní jezdci. Max Kühner zvolil pro soutěž družstev bělouše Chardonnay. V pátečním prvním kole předvedl čistý výkon a o den později přidal jediné shození. Anna Kellnerová závodila v sedle osvědčeného Classica, s nímž zaznamenala v obou jízdách stejné skóre devíti trestných bodů. S celkovým součtem 22 trestných bodů obsadil tým Berlin Lions skvělé sedmé místo.

O nejvyšší příčky tabulky bojují těsně před závěrem seriálu dva celky. Valkenswaard United měli při italském mítinku po pátečním zahájení nakročeno k vítězství. Ital Alberto Zorzi s klisnou Fair Light van T Heike nezaváhal a dojel s nulou. Čistě překonal kurz s překážkami vysokými do 155 centimetrů rovněž německý reprezentant Marcus Ehning na koni Comme Il Faut. Jenže v druhém kole přišly chyby. Alberto Zorzi dokončil s 8 trestnými body a jedno shození přidal Marcus Ehning. Valkenswaard United tak nakonec klesli na třetí místo. Sobotní jízdy naopak výrazně pomohly jezdcům z Hamburg Diamonds. Ti do nich nastupovali až z šesté příčky. Kanadský zlatý olympionik Eric Lamaze s ryzákem Chacco Kidem po jedné chybě v prvním kole předvedl čistý výkon. Také jeho kolega Nizozemec Harrie Smolders v sedle koně Don VHP Z shodil v zahajovacím parkuru jednu překážku, ale o den později už byl suverénní. Hamburg Diamonds si tak po výhře v Římě upevnili vedoucí pozici v žebříčku série, v níž mají 295 bodů. Druzí Valkenswaard United na ně ztrácí 17 bodů, na třetím místě jsou s odstupem bezmála 50 bodů jezdci ze St. Tropez Pirates.

Druhým z vrcholů čtrnáctého zastavení okruhu Longines Global Champions Tour byla sobotní Grand Prix s překážkami do 160 centimetrů. Kvalifikovalo se do ní čtyřiadvacet dvojic včetně rakouského člena Berlin Lions Maxe Kühnera se Chardonay, který po dvou chybách dojel sedmnáctý. Kurz z dílny Uliana Vezzaniho překonali bez zaváhání pouze tři jezdci, o jejichž pořadí rozhodovalo rozeskakování. Nejrychlejší byl Němec Marcus Ehning v sedle hřebce Funky Freda, který soupeřům nadělil tři sekundy, jenže na předposlední překážce chyboval, a to ho odsunulo na 3. místo. Nejlepší muž bodování Harrie Smolders z Nizozemí soutěžil v Grand Prix stejně jako v týmovém klání s Donem VHP. Rozeskakování absolvoval bez chyb a v čase 52,43 sekundy, což stačilo na 2. příčku. Překvapením dne byla mladá švédská jezdkyně Evelyna Tovek. Svěřenkyně člena národního týmu Švédska Henrika von Eckermanna překonala s Castellem rozhodující část soutěže bez zaváhání a o dvě sekundy rychleji než Smolders. Poprvé v kariéře se tak mohla radovat z triumfu při Velké ceně Global Champions Tour. Harrie Smolders dalším vynikajícím výkonem získal dostatečný počet bodů na to, aby udržel před posledním kolem v Dauhá vedení v žebříčku, a nejen to. Před závěrem seriálu jej už o titul letošního šampiona nemůže nikdo připravit. Na druhém místě je průběžně Ital Lorenzo de Luca, třetí místo patří německému jezdci Christianu Ahlmannovi.

Hořovice na Berounsku se staly během předposledního zářijového víkendu dějištěm finálového mítinku Českého skokového poháru. Ten s sebou přinesl také celoroční vyvrcholení všech rámcových seriálových soutěží, které se odehrály v neděli 24. září. V soutěži pro amatéry okusilo rozhodující parkur s překážkami do 115 centimetrů 25 dvojic, z nichž desítka postupovala do finále. V něm se poměrně hodně chybovalo. Jednoho shození se dopustila Jana Koštálová s koněm Artym, které nakonec dosažený čas přisoudil třetí místo. Chybě se nevyhnula ani stříbrná jezdkyně Karolína Javorská v sedle klisny Diroschky, druhé místo obsadila díky tomu, že zvolila svižnější tempo. Celkovou vítězkou se stala Hana Dastychová s Fatimou, jež před nedělním finále vedla žebříček bodování celé Amateur Tour. Jezdkyně nezaváhala ani v rozhodující části soutěže a s čistým kontem si dojela pro první místo.

Také Czech Junior Cup zažil svůj vrchol, a to v podobě hned dvou finálových soutěží. Děti ve věku 12 až 15 let změřily síly na parkuru vysokém 120 centimetrů a také v tomto případě desítka nejlepších postupovala do další části soutěže. Bezchybně jí dokončila Tereza Svobodová s Marylandem. V součtu se základním kolem si dovezla 4 trestné body a díky velmi dobrému dosaženému času dojela třetí. Jeden trestný bod měla na kontě po první jízdě Natálie Kovářová v sedle Quinary. Napodruhé už dojela zcela bez penalizace a výsledek jí stačil na druhé místo. Jedinou dvojicí, která oba parkury dokončila čistě, byla Valentýna Kuková a Shadow. Stala se tak vítězkou letošního Czech Junior Cupu v dětské kategorii.

Juniory ve věku od 16 do 18 let čekala rovněž soutěž s finále pro deset nejlepších dvojic. Její překážky měly výšku do 130 centimetrů. Pro třetí místo si s celkovým součtem 4 trestných bodů z obou částí finále dojela Johana Žižáková v sedle koně Cest La Vie. Jednu chybu udělala také Kateřina Tomanová na Rain Manovi, díky lepšímu času to však stačilo na stříbrný stupínek. Dvě nuly, a tedy i celkové vítězství, si v letošní starší juniorské túře připsala Lucie Kumarová, která sedlala hnědáka jménem Contactus.

Sto čtyřiceti centimetrů dosahovaly překážky celoroční finálové soutěže pro jezdce do 25 let takzvané U25. Rovněž v této soutěži se desítka nejlepších dvojic podívala na kolbiště ještě podruhé. Alexandr Baraldi s valachem Sopranist K absolvoval základní kolo pouze s penalizací 1 trestného bodu za překročení času, v druhé části dovezl 6 trestných bodů, což s přihlédnutím k dosaženému času stačilo na třetí místo. Dva bezchybné parkury zajela dvojice Michaela Refková a Grace Federica, která si tak dojela pro druhé místo v celoročním finále soutěže. Jako jedna z favoritek nastupovala do soutěže Barbora Tomanová. Té se dařilo již o den dříve v posledním kvalifikačním kole, které vyhrála. A formu potvrdila i v neděli! Ani v jedné z jízd s klisnou Scarface nezaváhala, navíc v druhé části byla velmi rychlá. Stala se tak vítězkou celoročního vyvrcholení této túry U25. Nezkrácené video záznamy všech zmiňovaných soutěží najdete na našich stránkách www.equitv.cz.

Zemský hřebčinec v Tlumačově přivítal ve dnech 23. a 24. září votližní jezdce, kteří se tam sjeli, aby bojovali o tituly mistrů České republiky pro rok 2017. Z vypsaných kategorií jich bylo nakonec obsazeno šest, přičemž výraznou převahu měli sportovci v juniorském věku. Naopak soutěže pro seniory se konaly pouze dvě a v obou případech šlo navíc vždy jen o jednoho zástupce dané kategorie. Jednou z nich byla Weronika Zelinková, která s Aladinem lonžovaným Ondřejem Svobodovou startovala v mistrovství seniorek. V prvním sobotním kole i o den později ve finále dostala od rozhodčích známku přesahující 7 bodů. V průměru pak měl její výsledek hodnotu 7,128 bodu. Jediný startující, přesněji řečeno skupina startujících, se představila v klání seniorských skupin. Byl to celek pořádajícího klubu Tělovýchovné jednoty voltiž Tlumačov. Jejich sestava na koni Condor získala bezmála 6 a půl bodu.

V juniorském šampionátu skupin se sešlo pět celků, které změřily síly rovněž ve dvoudenní soutěži složené z 1. kola a následného finále. Bronzové medaile si nakonec odvezli sportovci z jezdeckého oddílu Orion Praha, kteří získali v průměru hodnocení 5,489 bodu. K hranici šesti bodů se přiblížila skupina z jihomoravského Drásova a dojela si tak pro druhé místo. Papírové předpoklady potvrdili cvičenci z Jezdeckého klubu voltiž Albertovec, kteří letos dovezli pátou příčku z mistrovství světa. Při republikovém mistrovství nenašli přemožitele a s náskokem více než jednoho bodu vybojovali zlato.
V Tlumačově došlo i na soutež dvojic takzvané Pas-de-deux. Pro bronz si dojely Kristýna Pikalová a Julie Sušická, které v barvách Podkrušnohorského zooparku cvičily na koni jménem Clausewitz. Dvojice z pořádajícího klubu Vendula Matulíková s Marie Holíková získala s Condorem titul vicemistra republiky. Nejvyšší hodnocení si za své sestavy vysloužila drásovská dvojice Denisa Králíková a Kristina Claudia Rejnková cvičící s Landarem. To pro ně znamenalo první místo.

Druhá jmenovaná členka mistrovského tandemu si s Landarem z letošního šampionátu odvezla ještě stříbro, a to v soutěži juniorek kategorie B. Vítězkou se stala její oddílová kolegyně Adéla Kotolová, která závodila rovněž na nejzkušenějším drásovském koni. Nesmíme zapomenout doplnit bronzovou příčku, kterou obsadila Veronika Cábová, jež s Aladinem závodí za TJ Slovan Frenštát.
Nejsilnější konkurence se sešla v soutěži juniorek kategorie A. Tomu také odpovídají vysoké známky, které v případě všech medailistek přesáhly hodnotu 7 bodů. Bronzová Vanesa Krištofová z jezdeckého klubu v Albertovci předvedla své sestavy na Rubikonovi a dostala za ně průměrné hodnocení 7,176 bodu. O jednu desetinu výše ocenili rozhodčí sestavy Kateřiny Reslerové, která si dojela pro druhé místo. Cvičila s Landarem, ovšem za svůj klub – tedy chomutovský Podkrušnohorský zoopark. Nejvyšší skóre si zapsala nejen v soutěži juniorek, ale také napříč všemi kategoriemi Tereza Czyžová s Aladinem z Tělovýchovné jednoty Slovan Frenštát. Podala v obou dnech vyrovnané výkony se známkou přesahující 7,6 bodu a zlatou medailí dovršila vydařenou sezonu 2017.
Nezkrácený video záznam mistrovství České republiky ve voltiži najde na našich stránkách s adresou www.equitv.cz.

SOUTĚŽ

I tento týden můžete s Jezdeckým magazínem EquiTV soutěžit o nákup za 500 Kč v e-shopu s jezdeckými potřebami. Stačí se zaregistrovat na webu www.jezdeckymagazin.cz k odběru novinek o nových dílech našeho pořadu. Všichni registrovaní uživatelé od nás každý týden obdrží prostřednictvím e-mailu jednoduchou soutěžní otázku. Odpověď na ní se dozvíte také z aktuálního dílu Jezdeckého magazínu.

Ten, kdo odpoví správně jako 10. v pořadí, obdrží od nás výherní poukázku v hodnotě 500 Kč do obchodu Bukefalos. Jména výherců z předešlých soutěží a další podrobnosti najdete na již zmíněné internetové adrese www.jezdeckymagazin.cz.

POZVÁNKY

Od pátku 6. do neděle 8. října probíhají v areálu olomouckého Equine Sport Centra tradiční podzimní závody, jejichž hlavním bodem je Grand Prix Jana Kutěje. Ta se jede na třech úrovních obtížnosti – s výškou překážek 120, 130 a 140 centimetrů. Všechny soutěže jsou dvoukolové, přičemž první kola se jedou v sobotu a druhá v neděli. Nedělní program v Olomouci budete moci sledovat po celý den živě na našich stránkách s adresou www.equitv.cz.

Od 6. do 8. října se závodí také v Martinicích u Březnice, kde se skáče taktéž až do úrovně ST**, kdy překážky dosahují výšky 140 centimetrů. Velmi atraktivní podívanou slibuje také Pražské skokové derby. To se koná v areálu Pražského jezdeckého klubu Gabrielka, který se nachází v městské části Nebušice, nedaleko Jenerálky. V derby soutěži, která je vrcholem sportovního programu, jezdci a koně překonávají kilometr dlouhý parkur, v němž je polovina z 15 překážek přírodních. Také tuto akci mají ve svém hledáčku kamery EquiTV, a tak se již příští týden můžete těšit na souhrnnou reportáž v dalším dílu Jezdeckého magazínu. U jeho sledování se těšíme na viděnou!

 

reklama 23A
banner
banner
banner
banner
banner
banner
 

▶️ PROGRAM PŘENOSŮ EQUITV.CZ
DATUM ČAS DISCIPLÍNA MÍSTO LINK
PÁ⏳31.05. ⏰00:00 working equitation Královice  
SO⏳01.06. ⏰00:00 working equitation Královice  
SO⏳01.06. ⏰00:00 dostihy Praha Chuchle  
NE⏳02.06. ⏰00:00 working equitation Královice  
ÚT⏳04.06. ⏰00:00 skoky (KMK) Ptýrov  
PÁ⏳07.06. ⏰00:00 spřežení (CAI) Písečné  
SO⏳08.06. ⏰00:00 skoky (CSI) Zduchovice  
SO⏳08.06. ⏰00:00 spřežení (CAI) Písečné  
SO⏳08.06. ⏰00:00 dostihy Most  
NE⏳09.06. ⏰00:00 skoky (CSI) Zduchovice  
NE⏳09.06. ⏰00:00 spřežení (CAI) Písečné  
NE⏳09.06. ⏰00:00 klusáci Chuchle  
SO⏳15.06. ⏰00:00 voltiž (CAI) Frenštát  
NE⏳16.06. ⏰00:00 voltiž (CAI) Frenštát  
NE⏳16.06. ⏰00:00 dostihy K. Vary  
ÚT⏳18.06. ⏰00:00 skoky (KMK) Suchá  
ČT⏳20.06. ⏰00:00 skoky (CSI) Olomouc  
PÁ⏳21.06. ⏰00:00 skoky (CSI) Olomouc  
SO⏳22.06. ⏰00:00 skoky (CSI) Olomouc  
SO⏳22.06. ⏰00:00 drezura (CDI) Brno  
NE⏳23.06. ⏰00:00 skoky (CSI) Olomouc  
NE⏳23.06. ⏰00:00 drezura (CDI) Brno  
NE⏳23.06. ⏰00:00 dostihy Chuchle  
PÁ⏳28.06. ⏰00:00 skoky (CSIO) Chuchle  
NE⏳30.06. ⏰00:00 skoky (CSIO) Chuchle  
NE⏳30.06. ⏰00:00 voltiž (MČR) Frenštát  
NE⏳30.06. ⏰00:00 dostihy K. Vary  
ÚT⏳02.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Poděbrady  
SO⏳06.07. ⏰00:00 dostihy Lysá  
SO⏳06.07. ⏰00:00 klusáci Kolesa  
NE⏳07.07. ⏰00:00 skoky (ČSP) Olomouc  
ST⏳10.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Opava  
SO⏳13.07. ⏰00:00 dostihy Chuchle  
NE⏳14.07. ⏰00:00 dostihy Kolesa  
NE⏳14.07. ⏰00:00 klusáci Chuchle  
NE⏳21.07. ⏰00:00 dostihy K. Vary  
ÚT⏳23.07. ⏰00:00 skoky (KMK) Hradištko  
NE⏳28.07. ⏰00:00 skoky (MČR) Martinice  
I vaši akci může EquiTV vysílat ŽIVĚ!
Chtěli byste realizovat on-line přenos z vaší akce na EquiTV.cz? Kontaktujte nás co nejdříve na e-mailu: equitv@equitv.cz

 

FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

 

EQUINET nabízí kompletní informační servis ze světa koní:
Jezdci.cz EquiTV.cz
ČLÁNKY ZPRÁVY KRÁTCE AUDIO VIDEO
Každá stovka pomůže: Podpořte nás členstvím ve fanclubu Jezdci.cz a EquiTV a mějte od nás informace v předstihu…
Fanclub JEZDCI.CZ Fanclub EQUITV.CZ
SLEDUJTE JEZDECTVÍ NA ČT SPORT! PŘEHLED POŘADŮ NAJDETE ZDE
NEPŘEHLÉDNĚTE