V Hradištku byla úspěšná Hlaváčková. Champions Tour vyhrál Skřivan

Jedenáct soutěží nabídly během čtvrtého březnového víkendu dvoudenní skokové závody v rámci série Champions Tour. Ta se již tradičně koná v Hradištku u Sadské. Na start nejvyššího parkuru se postavilo osm dvojic, polovina postoupila do rozeskakování.

29.03.2022 18:00  |  Pořad: Skoky  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Vrcholné soutěži předcházel v neděli 27. března parkur stupně S**, kdy překážky dosahují výšky 130 centimetrů. Bez chyb se jej podařilo překonat čtyřem dvojicím, byť Jiří Skřivan s valachem Holland TN zaznamenal dva trestné body za překročení času. Dvě čisté jízdy předvedla Klára Hlaváčková s koňmi Cascudo Bono a Lucius Bono. Nestačila pouze na Dominiku Hrubešovou s klisnou April 4, jejíž čas byl o více jak tři sekundy kratší.

Nejvyšší soutěž byla postavena na stupni obtížnosti ST*, tedy s překážkami do 135 centimetrů. Nastoupilo do ní pouze osm dvojic. Hned tři koně sedala velmi aktivní mladá jezdkyně Klára Hlaváčková. S Luciusem Bono tentokrát jednou chybovala a neprobojovala se do rozeskakování. Podobně na tom byl i Patrik Majher na Papane.

Stejný jezdec v sedle klisny Chi Chi neinkasoval žádný trestný bod, ale nakonec se rozhodl do rozeskakování nepokračovat. To nebyl případ Kláry Hlaváčkové s dalšími dvěma koňskými svěřenci Machare Bono a Cascudo Bono. S Cascudem napodruhé jednou chybovala, ale na Machare zopakovala precizní jízdu a díky času 38,45 sekundy skončila třetí.

Miloslav Příhoda na holandském teplokrevníkovi Ibizovi D byl však téměř o tři vteřiny rychlejší než Hlaváčková a mohl tak být spokojen s druhým místem. Od vítězství jej dělily čtyři desetiny. Právě o tento časový rozdíl byl rychlejší další z bezchybných – Jiří Skřivan s valachem Holand TN.

Další parkurové závody v Hradištku u Sadské proběhnou od 22. do 24. dubna a budou opět součástí série Champions Tour.