Reportáž EquiTV: Páté místo Prague Lions v GCL Miami nejlepší v sezoně

Internetová televize EquiTV vám přináší souhrnnou reportáž z třetího letošního mítinku Global Champions, které se konalo v Miami. Prague Lions při ní zaznamenali prozatím nejlepší výsledek v sezoně 2019. Bylo jím páté místo.

27.04.2019 11:33  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Ve čtvrtek 18. dubna odstartoval na pláži Miami Beach třetí letošní mítink zařazený do seriálu Global Champions. Šestnáct družstev, které se účastní týmového klání Global Champions League, v ten den absolvovalo první část dvoukolové soutěže.

Výborně do ní vkročili jezdci Prague Lions Niel Brunseels a Anna Kellnerová. Zejména česká reprezentantka ve dvojici s klisnou Catch Me If You Can přispěla svým výkonem k nadějné pozici před druhým kolem. Češka překonala parkur s překážkami do 160 cm bez shození a dovezla pouze jeden trestný bod za překročení času. V součtu s jednou chybou jejího kolegy z týmu to stačilo na průběžné druhé místo. V individuálním hodnocení to byla v podání Anny Kellnerové pátá nejlepší jízda ze všech. O dva dny později pokračovala ligová soutěž druhým kolem. Italský stavitel Uliano Vezzani si pro světovou parkurovou špičku připravil enormně náročný kurz. Pražský lev Niels Bruynseels se s ním tentokrát popasoval na výbornou, když v sedle hnědky Gancii de Muze dovezl nulu. Anna Kellnerová s Catch Me Of You Can inkasovala osm trestných bodů za dvě shozené překážky. Prague Lions tak v konečném pořadí klesli. Přesto to v konkurenci dalších hvězdných celků stačilo na solidní páté místo.

V polovině soutěže vedla dvojice jezdců ze St. Tropez Pirates. Na jejich kontě byly jen tři trestné body. Belgický jezdec Pieter Devos v sedle jedenáctileté Claire Z v druhém kole, stejně jako v tom prvním, nechyboval. Ovšem jedno shození Řekyně Athiny Onassis na koni MHS Going Global je nakonec stálo vítězství. Piráti ze St. Tropez skončili se sedmi trestnými body na druhém místě.

Velmi dobře sedl sobotní kurz Irům z týmu Miami Celtics. Shane Breen s valachem Ipswich van de Wolfsakker nechyboval. Čistě dokončil soutěž i jeho kolega Michael Duffy v tandemu s hnědákem Quintanem. Irskému družstvu se tak počítalo pouze šest trestných bodů ze čtvrtečního zahajovacího kola, což stačilo na celkové vítězství. V žebříčku družstev se ve vedení drží Shanghai Swans se 79 body. Na druhém místě jsou St. Tropez Pirates s 60 body, za kterými jsou s odstupem jediného body Miami Celtics. Pražští lvi jsou průběžně dvanáctí s 33 body.
Sobota 20. dubna přinesla vedle rozhodujícího kola ligy také vrchol individuální soutěže Global Champions Tour. Tou byla Grand Prix Miami s překážkami do 160 cm. Probojovali se do ní také dva členové Prague Lions - Niels Bruynseels a Gerco Schröder, který závodil jako jednotlivec a kvalifikoval se do ní díky výsledku v druhém kole ligy. Ani jeden však svou jízdu ve Velké ceně nedokončil. Zdaleka nebyli sami, náročný kurz nepřekonalo celkem sedm z dvaatřiceti startujících. Naopak osmi dvojicím se podařilo projet cílem s nulou, takže muselo o pozicích v nejvyšších patrech výsledkové listiny rozhodnout rozeskakování. S přehledem nejrychlejší byl Němec Daniel Deusser. Ten v sedle Calista Blue proletěl cílem v čase 36,90 setin sekundy, jenže riskoval a dvakrát chyboval.

Australská jednička Edwina Tops-Alexander s klisnou Californií obhajovala prvenství z loňské sezony. I ona zvolila velice rychlé tempo, které by stačilo na nejvyšší příčky, jenže se dopustila jedné chyby a skončila čtvrtá. Kdo chtěl pomýšlet na stupně vítězů, musel absolvovat rozeskakování s nulou. To se podařilo švédské reprezentantce Malin Baryard-Johnsson s klisnou H&M Indiana. Její čas měl hodnotu 38,48, a to jí vyneslo konečnou třetí příčku. O sekundu rychlejší byl nizozemský jezdec Harrie Smolders, který se zkušeným patnáctiletým plemeníkem Donem VHP Z obsadil druhé místo.

Pro vítězství si s rozdílem pouhých čtyř setin sekundy dojel Belgičan Pieter Devos s hnědkou Claire Z. Podtrhl tak výborné výkony, které po celou dobu floridského mítinku předváděl. Devos si výhrou zajistil také vstupenku do speciální soutěže Super Grand Prix. Ta se pojede v listopadu v Praze při Global Champions PlayOffs. Navíc se belgický reprezentant dostal do vedení individuálního žebříčku Global Champions Tour. Má 88 bodů. Druhý je Daniel Deusser s odstupem 5 bodů a na třetí příčce figuruje Harrie Smolders s 72 body.

PÁ⏳26.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️