Páté kolo GC hostil Madrid. V týmech vyhráli jezdci London Knights

Připomeňte si páté kolo seriálu Global Champions. To se konalo ve dnech 17. - 19. května v Madridu. Do týmové soutěže nastoupili i Prague Lions, z důvodu pád však byli vyloučení. Průběh obou túr jsme zmapovali v reportáži EquiTV.

25.05.2019 12:10  |  Pořad: Skoky  |   |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Okruh parkurových závodů Global Champions se přesunul do Evropy. Nejlepší jezdci a koně světa se v rámci pátého kola představili ve dnech 17. až 19. května v Madridu. Do týmové soutěže Global Champions League nastoupil za Pražské lvy nizozemský reprezentant Marc Houtzager.

V pátečním úvodu získal jeden trestný bod za překročení času, ale o den později předvedl v sedle Sterrehof´s Calimera čistý výkon. Belgičan Wilm Vermeir absolvoval první kolo s dvěma chybami. Ve druhé části ho nahradila Anna Kellnerová s hnědkou Catch Me If You Can. Jenže na jednom z oxerů ji potkal nepříjemný pád. Klisna z něj vyvázla bez zranění, ale jezdkyně byla hospitalizována se zlomeninou stehenní kosti a musela se podrobit operaci. Družstvo bylo v důsledku pádu z pátého kola týmové soutěže vyloučeno a v nejbližší době zůstane o českou reprezentantku oslabeno.

Z madridského klání vyšli vítězně London Knights. Brit Ben Maher s valachem Explosion W nechyboval ani v jednom kole. Dvě nuly zaznamenal také švýcarský mladík Martin Fuchs, který se představil nejprve s Chicou B a v druhé jízdě startoval s Chaplinem. O jejich triumfu rozhodl až součet dosažených časů, protože bezchybné týmy byly hned tři. Na druhé příčce dokončili s rozdílem pouhé sekundy New York Empire. Čistými výkony přispěl k jejich umístění britský jezdec Scott Brash s koňmi Hello Shelby a Hello Jefferson. Se stejnou úspěšností mu sekundoval Američan Spencer Smith na hnědákovi Theodore Manciais.

Třetí místo obsadili otec se synem Eric a Maikel van der Vleutenovi v barvách celku Madrid in Motion. Ti rovněž ani jednou nechybovali, ale byli o celých deset sekund pomalejší než dvojice z New York Empire. V čele bodování jsou Shanghai Swans se 109 body. O dvacet bodů méně mají druzí St. Tropez Pirates a třetí místo drží Monaco Aces. Pražští lvi jsou na dvanácté příčce.
Sobota večer nabídla také individuální vrchol mítinku Grand Prix Madridu. Z Pražských lvů se do ní kvalifikoval Marc Houtzager, který s valachem Sterrehof´s Calimero inkasoval devět trestných bodů a skončil v třetí desítce startujících. O vítězi rozhodovaly v rozeskakování setiny sekundy. Holanďan Maikel van der Vleuten na bělce Dana Blue projel cílem s nulou v čase 39,77 sekundy.

Ještě rychleji si ovšem s kurzem poradil Švýcar Martin Fuchs, který jím v sedle hřebce Chaplina procválal bez zaváhání v čase 39,49 sekundy. Fuchs se tak stal pátým účastníkem Super Grand Prix, která proběhne v listopadu Praze při závodech Global Champions PlayOffs.

PÁ⏳26.04. ⏰08:30 skoky CSIO Zduchovice ▶️
SO⏳27.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️
NE⏳28.04. ⏰08:00 skoky CSIO Zduchovice ▶️