Novou seniorskou mistryní České republiky ve voltiži je Barbora Kyselá

V polovině září se v Tlumačově uskutečnilo mistrovství České republiky ve voltiži. O mistrovské tituly se tentokrát nebojovalo mezi skupinami a dvojicemi, jelikož se nepodařilo sestavit dostatečně početná startovní pole.

21.09.2023 11:00  |  Pořad: Voltiž  |
REPORTÁŽ
 |   FANCLUB   |     |   zkopírováno

Nejvíce obsazená byla kategorie Junior A, kde se utkalo celkem šestnáct soutěžících. S přehledem zvítězila Elisabeth Reslerová, která si z obou kol odnesla nejvyšší bodový zisk a s celkem 7,906 body získala titul mistryně České republiky. Reslerová cvičila na koni White Magic s lonžérem Bohdanem Reslerem. Druhé místo vybojovala Vanessa Mazochová. Ta měla po obou kolech 7,264 bodu. Soutěž absolvovala s koněm Aladin a lonžérem Ondřejem Svobodou. Třetí skončila Ema Žůrková na Leandrovi, jehož lonžoval Ladislav Menšík. Její bodový zisk činil 6,998 bodu.

V soutěži Junior B brala zlato Julie Machovská, když předvedla nejlepší výkon v obou kolech. Cvičila na koni Condor s lonžérkou Libuší Hablovičovou a její konečný bodový zisk byl 6,675 bodu. Na druhé místo si polepšila v nedělní druhé části šampionátu Magdaléna Vybíralová. Na koni Leandro s lonžérem Ladislavem Menšíkem získala v součtu 6,551 bodu. Třetí příčku obsadila Tereza Jonsztová, která cvičila pod vedením lonžérky Kateřiny Kalfasové na koni Sebastian a od rozhodčích obdržela konečných 6,480 bodu.

Novou seniorskou mistryní pro rok 2023 se v Tlumačově stala Barbora Kyselá, pro níž byl zásadní výsledek ze sobotního prvního kola, kdy se dostala do čela s poměrně solidním náskokem. V neděli sice předvedla až druhou nejlepší sestavu, v součtu však se ziskem 5,164 bodu zvítězila. Cvičila na koni Aladin vedeném Ondřejem Svobodou, stejně jako třetí umístěná Veronika Cábová. Také této jezdkyni vyšel lépe úvod šampionátu, kdy byla druhá. V druhé části se jí již tolik nedařilo a zařadila se na dílčí čtvrtou pozici. Bronz brala díky celkové známce 4,831.

Nedělní sestava vyšla nejlépe ze všech Lucii Kubíkové. Ta byla po sobotním kole třetí, ale díky vydařenému závěru brala nakonec s 5,017 body stříbrnou medaili. Soutěžila na koni Patriot-NF s lonžérkou Andreou Videnkovou, pro něhož bylo letošní mistrovství posledním závodem a oficiálně ukončil svoji bohatou sportovní kariéru.

SO⏳04.05. ⏰00:00 dostihy Most